Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Polak z Sercem – III edycja akcji KSM
Nie mogę wyświetlić obrazka

To III edycja akcji organizowanej prze Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Jej celem jest niesienie pomocy Polakom na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Zainaugurowana 12 listopada br. potrwa do końca czerwca 2021 roku. Podobnie jak w pierwszych edycjach, dary i środki finansowe dla najbardziej potrzebujących rodaków za wschodnią granicą zbierze młodzież.

W tym roku, w rzeczywistości odmienionej pandemią, KSM uruchomiło eDaromat – wirtualną platformę do przekazywania darów. Jest on już dostępny i działać będzie do końca trwania tej akcji charytatywnej.  Każdy użytkownik może wejść na www.polakzsercem.pl i wybrać produkty, które chciałby ofiarować. Następnie przekazuje pieniądze na ich zakup. Wszystko dzieje się wirtualnie, a przynosi rzeczywiste efekty – mówi Marcin Chmielnicki, przedstawiciel KSM ds. mediów.

To jednak nie jedyna możliwość włączenia się w akcję. Inicjatywę można również wesprzeć wysyłając SMSa o treści KRESY pod numer 72052 (jego koszt to 2,46 zł z VAT). „Dwa takie SMSy to równowartość jednego posiłku” – opowiadają organizatorzy. Ponadto KSM będzie prowadziło zbiórkę środków finansowych. Patryk Czech, Przewodniczący Krajowej Rady KSM podkreśla, że mieszkający na Kresach często potrzebują pomocy w wymiarze długofalowym, a zebrane środki będą pomocne w jej realizacji.

Patronat honorowy nad akcją objął sekretarz Stanu Jan Michał Dziedziczak, Pełnomocnik ds. Polonii i Polaków za Granicą senator RP Maria Koc, Metropolita Lwowski Kościoła rzymskokatolickiego ks. abp Mieczysław Mokrzycki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz oraz Delegat KEP ds. KSM ks. bp Marek Solarczyk.

Warto dodać, że w ramach poprzedniej edycji akcji Polak z Sercem zebrano ponad 24 tony żywności, przyborów szkolnych i środków czystości oraz 35 tys. zł, które przekazano najbardziej potrzebującym rodakom. To wskazuje, jak wiele wrażliwości wzbudzającej potrzebę niesienia pomocy kryje się w sercach wielu, wielu ludzi. Więcej informacji na stronie www.polakzsercem.pl oraz www.ksm.org.pl.

 Adam Szewczyk

 


liczba odsłon: 610 | dodano: 2020-11-18 14:11:10

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook