Dziś: sobota, 25 marca 2023
Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Polacy zapłacą mniej za udział w ŚDM
Komitet Hiszpański XXVI Światowych Dni Młodzieży podjął decyzję o obniżeniu dla Polaków ceny za pakiety uczestnictwa w tym wydarzeniu. Decyzja ta jest odpowiedzią na pismo, które w tej sprawie wystosował do Madrytu bp Henryk Tomasik, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Spotkanie młodych katolików z Benedyktem XVI odbędzie się w dniach 16-21 sierpnia 2011 r. w Madrycie.
Yago de la Cierva, dyrektor Komitetu Hiszpańskiego, w przesłanej korespondencji podkreślił, że Polska nadal pozostaje w grupie krajów „A”, których wkład finansowy w to wydarzenie jest najwyższy, lecz otrzymuje specjalną zniżkę. Będzie ona przysługiwać grupom zgłoszonym przez Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM. Nowe ceny pakietów wynoszą odpowiednio: pakiet A1 (185 euro), A2 (171 euro), A3 (134 euro), A4 (118 euro), B1 (80 euro), B2 (43 euro). Niezmienna pozostaje kwota Funduszu Solidarnościowego (10 euro), którą wpłacają poszczególni uczestnicy spotkania.

Korzystając z powyżej zniżki nasze grupy nie tracą także prawa do uzyskania kolejnej 5% zniżki przysługującej grupom, które w całości rozliczą się z Komitetem Hiszpańśkim do dnia 31 marca 2011 roku. Zniżka 5% przysługuje jednak tylko w takiej sytuacji, kiedy opiekun dokona płatności za pakiety pielgrzyma za wszystkich członków grupy.

Yago de la Cierva potwierdził swoją obecność na Krajowym Forum Duszpasterstwa Młodzieży, które odbędzie się w Warszawie w dniach 25-27 lutego 2011 r. Dla koordynatorów i opiekunów grup będzie to okazja, by uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania związane z programem i logistyką XXVI ŚDM w Madrycie. W Forum wezmą także udział m.in. kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik, Pedro Besari, dyrektor Departamentu Wolontariatu przy Dniach Młodzieży oraz ks. prof. Marek Raczkiewicz, wykładowca i duszpasterz polonijny w Madrycie.


liczba odsłon: 1471 | dodano: 2010-11-23 16:40:22

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook