Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Podsumowanie projektu BUSOL@ 2020
Nie mogę wyświetlić obrazka

Projekt pt. BUSOL@, realizowany przez Fundację Alegoria z Tarnowa ma za zadanie pokazywać kierunki. Łączy w sobie elementy kampanii informacyjnej z animowaniem uczestników do zmiany postaw.  

Jak się okazuje, w Polsce coraz częściej dochodzi do agresywnych zachowań na tle religijnym, wolności wyznawanej wiary. Poważnym problemem jest także demoralizacja dzieci i młodzieży prowadząca do wzrostu przestępczości wśród młodocianych. W związku tym Projekt Busol@ obejmuje akcję promocyjną, związaną z jednej strony z przeciwdziałaniem przemocy na tle religijnym i demoralizacji dzieci i młodzieży. Z drugiej strony organizatorzy akcji chcą promować patriotyzm i postawy obywatelskie związane z zaangażowaniem się na rzecz swojej Małej i Dużej Ojczyzny.

Projekt Busol@ w 2020 roku skupiał się w znacznej mierze na budowaniu relacji i kształceniu umiejętności komunikacyjnych wśród rodzinach, a także na relacji szkoła-nauczyciel. Animowano także grupy nieformalne i organizacje pozarządowe współrealizując z nimi mini-granty.

Łącznie udało się przeprowadzić 18 inspiratoriów, 4 konferencje i 15 seminariów. m.in. na tematy:
- Jak gadać żeby się dogadać. Spotkanie dotyczące relacji między nauczycielami a rodzicami.
- Jak wykorzystać swoje mocne strony w sytuacji trudnej, stresującej.
- Nikt mnie nie rozumie! Czyli rzecz o edukacji, komunikacji i relacji.
- Nikt mnie nie rozumie... rzecz o relacjach w małżeństwie.

W ramach projektu zaanimowano 20 organizacji pozarządowych, grup nieformalnych z którymi przeprowadzono 20 mini-projektów aktywizujących obywateli, mieszkańców w zakresie przeciwdziałania łamaniu norm życia społecznego i przeciwdziałaniu przestępczości. Dzięki tym projektom odbyło się mnóstwo debat, koncertów, warsztatów, powstały podcasty i wywiady, których warto posłuchać. Zorganizowano także Forum Młodzieżowe, które promowało wartość życia, dbałość o szacunek w grupie rówieśniczej, przeciwdziałanie hejtowi i uświadamiało, co do zagrożeń związanych z poruszaniem się w świecie wirtualnym.

W grudniu w ramach Projektu Busol@ do Tarnowa powrócił Festiwal Filmowy „Vitae Valor” („Wartość Życia”). Hasłem przewodnim i kluczem doboru filmów oraz paneli dyskusyjnych były różne oblicza konfliktu. Tegoroczny Festiwal odbył się w dniach 11-17 grudnia 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiologiczną związaną z Covid-19 został w całości przeniesiony w świat wirtualny.

Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Projekt jest realizowany przez Fundację Profeto i Fundację Alegoria. Więcej szczegółów na www.projektbusola.org.


liczba odsłon: 429 | dodano: 2020-12-29 19:07:31

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook