Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Po dobre owoce… czyli podróż, ze Szczecina do Rzeszowa
Nie mogę wyświetlić obrazka

W dniach 6-8 października młodzież z całej polski zjechała się do stolicy Podkarpacia, aby zastanowić się nad metodami prowadzenia formacji młodych, tak by była ona jak najbardziej  owocna. Oprócz rozmów na ten temat, był też czas na modlitwę, podsumowanie minionych wydarzeń, czy zaplanowanie obchodów 450-lecia śmierci św. Stanisława Kostki.

Już prawie 30 lat Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży stara się prowadzić młodych do dojrzałości chrześcijańskiej. Przez ten czas świat mocno się zmienił, dlatego zmienić muszą się też metody formacji. Właśnie te zmiany, były głównym tematem Ogólnopolskiej Sesji Zarządów Diecezjalnych KSM w Rzeszowie. Udział w niej wzięli przedstawiciele KSM-u z Archidiecezji Szczecińsko- Kamieńskiej, asystent diecezjalny ks. Piotr Raczyński i prezes Zarządu Diecezjalnego, Wiktor Stankiewicz.

– Kiedy mówimy o programie, to tak naprawdę mówimy o dwóch rzeczach: o organizowaniu życia i formowaniu młodych – powiedział podczas spotkania Asystent Generalny, ks. Andrzej Lubowicki. – Decyzje zostały podjęte, nadszedł czas, aby każdy oddział konsekwentnie wprowadzał je w życie – dodaje ks. P. Raczyński.

Przedstawiciele naszej Archidiecezji, aktywnie uczestniczyli zarówno w dyskusjach jak i  podejmowaniu decyzji. Teraz, wpisując się działania ogólnopolskie, również w naszej diecezji, nadchodzi czas na systematyczną pracę w kierunku poprawy formacji wśród młodzieży. Osoby zainteresowane przystąpieniem do KSM-u lub założeniem oddziału na terenie swojej parafii, prosimy o kontakt mailowy pod adresem: ksmszczecinkamien@gmail.com.

Wiktor Stankiewicz
Prezes Zarządu Diecezjalnego KSM

 


liczba odsłon: 896 | dodano: 2017-10-11 11:07:14

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook