Dziś: środa, 17 lipca 2019
Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Piórnik to marzenie i abstrakcja. Pomoc dla afrykańskich dzieci - zakończenie akcji
Nie mogę wyświetlić obrazka

fot. Fot. Kamila Kozioł (Radio Szczecin)

Piórniki były zbierane w ubiegłym roku dla dzieci z Kenii, ale jest ich tak dużo, że trafią do kilku innych krajów Afryki. Do Togo, Angoli, Tanzanii i Zambii pojadą piórniki zebrane przez Kurię Metropolitalną w Szczecinie a także szkoły z województwa zachodniopomorskiego.

Piórniki były zbierane pod koniec ubiegłego roku dla dzieci z osady Kipsing w środkowej Kenii. Miało ich być 600, ale odzew był tak duży, że zebrano ich sześć tysięcy. Jak mówi ksiądz Paweł Płaczek, dyrektor papieskich Dzieł Misyjnych w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, piórniki trafiły już do Kenii. Teraz ostatnia partia pojedzie do Togo, Angoli, Tanzanii i Zambii.

- Ogłosiliśmy na spotkaniu dyrektorów Papieskich Dzieł Misyjnych, że mamy do oddania kilka tysięcy piórników - powiedział ks. Płaczek. - Odezwały się do nas siostry z Łodzi, które mają placówkę w Tanzanii i również w innych krajach misyjnych, a także ojcowie werbiści, którzy mają placówki w Angoli i m.in. w Togo.

Piórniki i przybory szkolne dotrą statkiem do państw Afryki pod koniec miesiąca. - To będzie wielka atrakcja dla tych dzieci, bo nie mają takiej możliwości. Nie mają zeszytów, książek jest kilka na całą szkołę, a piórnik to już marzenie i abstrakcja, że w ogóle coś takiego istnieje - zaznacza ks. Płaczek.

Misją w Kipsing w środkowej Kenii szczecińska Kuria Metropolitalna opiekuje się od dwóch lat. W tym czasie przy pomocy zachodniopomorskich szkół i sponsorów ufundowano stypendia dla kilkuset dzieci z plemion Samburu w Kenii.

Tomasz Duklanowski

Źródło: Radio Szczecin


liczba odsłon: 266 | dodano: 2018-09-11 11:23:07

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

W Rytmie Serca - warsztaty i koncert uwielbienia

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 r....

Przesłanie pokoju - Betlejem w Polsce 2018/2019

Zakończyła się kolejna, trzecia edycja n...

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060