Dziś: niedziela, 19 maja 2019
Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Pielgrzymka młodzieży do Rzymu
Nie mogę wyświetlić obrazka

Pielgrzymka reprezentantek naszej Archidiecezji do Rzymu w czasie synodu o młodzieży dobiegła końca. Ewa i Helena dzielą się z nami swoimi wrażeniami po pobycie.

- Dla nas był to czas bardzo owocny, dający możliwość bliższego SPOTKANIA z Kościołem poprzez bezpośrednie towarzyszenie synodowi w postaci rozmowy z ojcami synodalnymi z Polski, Luksemburga i RPA oraz SŁUCHANIA innych młodych ludzi zaangażowanych w pracę diecezjalnych duszpasterstw młodzieży. Bardzo cenna była dla nas możliwość wymiany doświadczenia bycia w różnych wspólnotach między uczestnikami wyjazdu. Nie zabrakło czasu na dyskusje dotyczące młodzieży w Polsce, jej miejsca w Kościele, sposobu działania, problemów i pomysłów.

Dla większości z nas był to pierwszy raz w Rzymie, więc cieszymy się, że oprócz pracy znalazł się czas na zobaczenie miejsc wartych uwagi, a dzięki ks. Albertowi Warso zakątków Bazyliki św. Piotra niedostępnych na co dzień dla zwiedzających. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogłyśmy uczestniczyć w pielgrzymce oraz siostrze Annie Juźwiak, która była naszym wspaniałym przewodnikiem po Rzymie. Do domu wracam szczególnie ze słowami papieża Franciszka, które przekazał nam kardynał Krajewski, abyśmy zawsze, cokolwiek czynimy, robili to z pytaniem: czy to się podoba Jezusowi?

Ewa

- Ten wyjazd daje świetną okazję do dawania świadectwa o tym czego tu doświadczyliśmy. W ten sposób zostanie on trochę przedłużony, bo na pewno wrażenia będą w nas trwać jeszcze przez długi czas.

Helena

Więcej zdjęć i relacji z pielgryzmki znajdziesz na naszym profilu Portalu Młodych Ichtis na Facebook`u: www.facebook.com/ichtis.info oraz wkrótce w fotogalerii i reportażu podsumowującym to wydarzenie.


liczba odsłon: 838 | dodano: 2018-10-11 11:02:24

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060