Dziś: środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Papież podsumował Dni Młodzieży w Madrycie

Zakończone 21 sierpnia w Madrycie 26. Światowe Dni Młodzieży i kilkudniowy pobyt papieża w stolicy Hiszpanii były tematem jego katechezy podczas audiencji ogólnej 24 bm. w Castel Gandolfo. Na zakończenie środowego spotkania z pielgrzymami z całego świata w swej letniej rezydencji w Castel Gandolfo Benedykt XVI zapowiedział, że 28. taki dzień, w Rio de Janeiro za dwa lata, będzie przebiegał pod hasłem „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody".

Ojciec Święty podkreślił, że spotkanie w Madrycie było „emocjonującym wydarzeniem kościelnym, podczas którego blisko 2 mln młodych ludzi ze wszystkich kontynentów przeżyło z radością niezapomniane doświadczenie braterstwa, spotkania z Bogiem, dzielenia się i wzrastania w wierze". „Była to prawdziwa fontanna światła" – dodał papież. Podziękował Bogu za ten cenny dar, budzącym nadzieję w Kościele. Wyraził wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia i sukcesu tych dni: biskupom i kapłanom, począwszy od arcybiskupa Madrytu, Papieskiej Radzie ds. Świeckich, osobom zakonnym, świeckim oraz władzom hiszpańskim, instytutom i stowarzyszeniom, a także wolontariuszom – „wszystkim, którzy wspierali mnie modlitewnie".

Papież wspominał następnie pokrótce poszczególne punkty programu swej podróży apostolskiej, m.in.: spotkania z młodymi siostrami zakonnymi i profesorami akademickimi, z niepełnosprawnymi, Drogę Krzyżową ulicami miasta, spotkanie z młodymi na placu Cibeles, Mszę w katedrze stołecznej z udziałem seminarzystów, wieczorne czuwanie modlitewne oraz niedzielną Mszę św. Na zakończenie Benedykt XVI zapowiedział, że przyszłoroczny XXVII Światowy Dzień Młodzieży, przypadający zawsze w Niedzielę Palmową, przebiegać będzie pod hasłem „Radujcie się zawsze w Panu", zaczerpniętym z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4), a w rok później hasło Dnia, którego centralne obchody odbywać się będą w Rio de Janeiro, będzie brzmiało „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody" (por. Mt 28,19). Papież wezwał wszystkich do modlitwy w intencji przygotowań tych ważnych wydarzeń.

Po wygłoszeniu katechezy Ojciec Święty pozdrowił zebranych w różnych językach, odmówił z nimi po łacinie modlitwę Ojcze Nasz i udzielił wszystkim błogosławieństwa apostolskiego.

tł. kg (KAI) / Castel Gandolfo


liczba odsłon: 1152 | dodano: 2011-08-25 13:59:38

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook