Dziś: środa, 29 maja 2024
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Opoka TV
Pierwszą w Polsce chrześcijańską telewizję internetową - Opoka.tv - uruchomili twórcy skupieni wokół portalu Jezus.com.pl.Telewizja ruszyła oficjalnie 15 lutego. Jest inicjatywą o charakterze społecznościowym, współtworzoną przez wszystkich chętnych internautów. www.opoka.tv
Właściwymi twórcami Opoka.tv są webmasterzy, dziennikarze i internauci skupieni wcześniej wokół portalu Jezus.com.pl. Do tej pory strona informowała o najważniejszych wydarzeniach kultury chrześcijańskiej - koncertach, spotkaniach ewangelizacyjnych, inicjatywach duszpasterskich i życiu Kościoła. Sami przyznają, że serwis od początku tworzony jest przez ludzi, których pasją jest działalność medialna, a misją - ewangelizacja. 

„Fundamentem naszej działalności jest poczucie tożsamości chrześcijańskiej oraz służba drugiemu człowiekowi dla ubogacenia jego ducha. Zanim rozpoczęliśmy przygotowania Opoka.tv poszukiwaliśmy sposobu dotarcia do ludzi, nie jako potencjalnych odbiorców, ale spragnionych Jezusa i tych zagubionych. Naszym zadaniem jest wykorzystanie dostępnych nam poprzez internet multimediów jako nośnika ewangelizacji” - wyjaśniają.

Na stronie Opoka.tv internauci znajdą niedostępne w innych mediach katolickich materiały multimedialne: filmy dokumentalne o tematyce ewangelizacyjnej i edukacyjnej dla młodzieży, audycje radiowe, pliki mp3 z muzyką chrześcijańską, transmisje koncertów, wywiady, reportaże o tematyce rodzinnej oraz recenzje wydawnictw religijnych. Część materiałów udostępnili m.in. organizatorzy Przystanku Jezus. Materiały oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach mogą przysyłać także sami internauci.

Dużą część zamieszczonych materiałów stanowią filmy dokumentalne produkcji amerykańskiej, włoskiej i polskiej. Wśród nich są m.in. film „Gwałtownik Boży” o życiu ks. Franciszka Blachnickiego, animowany film włoski „X Przykazań” oraz „Prorok mediów masowych” - opowieść o ks. Giacomo Alberione, założycielu Rodziny (i Edycji) św. Pawła i wspólnie z ks. Bosko patronie internetu.

W stworzeniu zawartości multimedialnej oraz w organizacji prawno-finansowej przedsięwzięcia uczestniczyli m.in. ks. Adam Pradela, redaktor naczelny portalu Jezus.com.pl i jego główny twórca, reżyser Adam Grabolus oraz odpowiedzialny za rozwiązania informatyczne Krzysztof Opeldus. Pomagały im także dziennikarki i tłumaczki Iwona Szarkowicz i Aleksandra Ochman.

 „Klikasz „play” i się nawracasz? Może wydawać się niedorzeczne to, co chcemy osiągnąć, ale Pan Bóg działa po cichu. Najbardziej wtedy, kiedy się tego nie spodziewamy. Każdy sposób ewangelizacji ma sens” - uważają twórcy Opoka.tv.
 
Pierwsza na świecie katolicka telewizja internetowa „Papaboys Web Television”, odbierana na stronie www.papaboys.it, powstała we Włoszech w 2000 roku podczas Światowych Dni Młodzieży. Utworzyli ją młodzi włoscy uczestnicy spotkania z Janem Pawłem II, dziś skupieni w stowarzyszeniu „Papaboys”.
 
KAI (lk//mam)
 


liczba odsłon: 4784 | dodano: 2008-03-01 20:34:42

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook