Dziś: sobota, 28 stycznia 2023
Imieniny: Walery, Radomir, Karol

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Ok. 800 Polaków wybiera się na ŚDM do Brazylii
Nie mogę wyświetlić obrazka

Około 800 młodych Polaków już zgłosiło swoją chęć wyjazdu na XXVIII Światowy Dzień Młodzieży w Rio de Janeiro w lipcu przyszłego roku – poinformował dziś biskupów uczestniczących w 359. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie bp Henryk Tomasik. Na razie najpoważniejszym problemem organizatorów jest znalezienie najtańszych biletów na samolot. Przygotowania logistyczne i duchowe koordynuje w Polsce Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży.

XXVIII Światowy Dzień Młodzieży odbędzie się 28 lipca 2013 roku i tradycyjnie poprzedzi go najpierw w dniach 16-20 lipca Tydzień Misyjny w diecezjach brazylijskich, a następnie od 23 do 28 lipca - Festiwal Młodych w Rio de Janeiro. Bp Tomasik przedstawił biskupom program tych dni. Zachęcał także, aby polscy biskupi, którzy wybierają się do Rio de Janeiro, by głosić tam katechezy podczas Festiwalu Młodych, najpóźniej do końca października zgłaszali swój udział.

Tematyka ŚDM w Brazylii będzie się koncentrowała wokół słów z Ewangelii wg św. Mateusza „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”. Zdaniem bp. Tomasika, krajowego duszpasterza młodzieży, przeżywanie Roku Wiary oraz przygotowanie do XXVIII Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro tworzą integralną całość. – Ojciec Święty zachęca nas do pogłębionej refleksji nad aktem wiary i dlatego zespół duszpasterzy młodzieży przygotował pomoce duszpasterskie na Rok Wiary. Mają one także pomóc w przygotowaniu duchowym młodych Polaków do ŚDM w Rio de Janeiro – podkreślił bp Tomasik. Materiały te zostały zamieszczone na stronie internetowej: www.kdm.org.pl oraz w opracowaniu książkowym. Na każdy miesiąc – od października 2012 do października 2013 został przygotowany materiał duszpasterski, który zawiera: „pigułkę dogmatyczną” w formie tekstu i krótkiego filmiku na temat konkretnej prawdy wiary, ponadto - rozważanie biblijne i propozycję celebracji liturgicznej oraz prezentację świadków wiary i zadania apostolskie.

awo / Warszawa

 


liczba odsłon: 1152 | dodano: 2013-01-04 20:47:26

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook