Dziś: wtorek, 19 marca 2019
Imieniny: Józef, Bogdan, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Ogród Maryi w Szczecinie
Nie mogę wyświetlić obrazka

Zapraszamy do włączenia się w dzieło „Ogród Maryi w Szczecinie”. Inicjatywa ma na celu rozpoczęcie wieczystej adoracji w Szczecinie i w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Włączenie się w to dzieło jest możliwe dla osób indywidualnych, a także dla małżeństw i rodzin, które mogą sobie zarezerwować godzinę czasu w tygodniu na modlitwę.

Ogród Maryi, to wspólna nazwa miejsca, w którym znajdą się następujące rzeczywistości:

- Serce Maryi, czyli kaplica wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. Miejsce bezpieczne, piękne i ogrzewane, otwarte również w godzinach późnowieczornych, a najlepiej przez całą dobę. Dla wielu ludzi byłaby to możliwość pogłębienia relacji z Bogiem, osobistej modlitwy, na którą często w warunkach domowych trudno znaleźć odpowiednią przestrzeń.

- Dom Maryi, otwarty i gościnny dla wszystkich, zarówno wierzących jak i poszukujących. Miejsce naturalnej wymiany myśli i serc, przyjaznej przestrzeni do spotkania i bycia wysłuchanym; zwyczajny dom, gdzie można napić się herbaty bez zapowiedzi i być przyjętym bezinteresownie; miejsce leczenia „duchowej bezdomności”, przełamywania uprzedzeń i źle pojętego indywidualizmu.

- Szkoła Maryi, czyli miejsce zdobywania rzetelnej formacji chrześcijańskiej poprzez różnego rodzaju katechezy dla dorosłych, kursy modlitwy, czytania Pisma Świętego, rozeznawania powołaniowego, kierownictwa duchowego i wiele innych, które często nie odbywają się tylko dlatego, że brakuje na nie odpowiedniego i stałego miejsca.

Aby włączyć się w dzieło Ogrodu Maryi należy wypełnić deklarację modlitwy, która znajduje się w załączniku poniżej i przekazać ją do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, do ks. Lucjana Chronchola, lub wrzucić do specjalnej skrzynki, która będzie wyłożona w seminarium w ramach Godziny Wdzięczności (każdy piątek o godz. 20.00). Można ją również odesłać mailowo na adres: lucjanchronchol@gmail.com. Deklaracja i dane teleadresowe mają służyć zmobilizowaniu i zgromadzeniu odpowiednio dużej liczby osób, które wspólnie wyrażą chęć podjęcia i utrzymania wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Dzieło pobłogosławił Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga - Metropolita Szczecińsko-Kamieński.

Załączniki


liczba odsłon: 915 | dodano: 2018-01-12 12:14:25

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060