Dziś: sobota, 15 czerwca 2024
Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Oficjalne logo ŚDM Lizbona 2023
Nie mogę wyświetlić obrazka

Komitet organizacyjny Światowych Dni Młodzieży Lizbona 2023 zaprezentował oficjalne logo spotkania. Autorką projektu jest 24-letnia portugalska projektantka Beatriz Roque Antunes. Inspiracją do logo był temat spotkania, który brzmi: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39).

Głównym elementem logo jest krzyż – znak nieskończonej miłości Boga do ludzkości. Na krzyżu została umieszczona droga, która przypomina Maryję, gotową do wypełnienia woli Bożej w swoim życiu, wyruszenia w drogę i służenia swojej krewnej Elżbiecie. Ten element podkreśla wezwanie skierowane do młodych ludzi, aby „odnowili swój wewnętrzny wigor, marzenia, entuzjazm, nadzieję i wspaniałomyślność” (Christus Vivit, 20).

Wzdłuż ścieżki pojawiają się dwa inne istotne elementy. Jeden z nich przywołuje Ducha Świętego. Drugi element to różaniec – odnosi się do nabożeństwa Portugalczyków do Matki Bożej Fatimskiej i przypomina doświadczenie pielgrzymki, bardzo ważne w Portugalii.

Maryja jest przedstawiana jako młoda dziewczyna, tak jak jest opisana w Ewangelii św. Łukasza (Łk 1, 39) i przywołuje w ten sposób podobieństwo do ludzi młodych. Rysunek oddaje młodość jej wieku, charakterystyczną dla kogoś, kto nie był jeszcze matką, ale niesie w sobie światło świata. Ukazana jest w pozie, która ma oddawać postawę posłuszeństwa Maryi Dziewicy. Kolory logo – zielony, czerwony i żółty – przywołują barwy flagi Portugalii.

Autorką logo jest Beatriz Roque Antunes, 24-letnia portugalska projektantka, która pracuje w agencji komunikacji w Lizbonie. „Jak głosi temat ŚDM w Lizbonie 2023, Maryja postanawia odwiedzić kuzynkę. To jest zaproszenie dla młodych ludzi: nie zatrzymujcie się, budujcie świat i nie pozostawiajcie go w cudzych rękach. Wszyscy potrzebujemy, abyśmy wzięli świat w nasze ”- mówi zwyciężczyni konkursu na logo ŚDM.

Kolejna międzynarodowa edycja Światowych Dni Młodzieży odbędzie się w Lizbonie w 2023 r. Temat wskazany przez Ojca Świętego Franciszka brzmi: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39).

Źródło: laityfamilylife.va

 

 

 


liczba odsłon: 644 | dodano: 2020-10-17 18:46:27

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook