Dziś: sobota, 23 lutego 2019
Imieniny: Romana, Izabela, Damian

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Od soboty na Przystanku Jezus I Kongres Nowej Ewangelizacji
Nie mogę wyświetlić obrazka

źródło: www.przystanekjezus.pl

I Kongres Nowej Ewangelizacji rozpocznie się w sobotę 28 lipca w Kostrzynie nad Odrą. Wydarzenie potrwa do 5 sierpnia równolegle i w łączności z Przystankiem Jezus, który organizowany jest po raz 13. w czasie Festiwalu Przystanek Woodstock.

 Na gości Kongresu czeka bogaty program debat, rekolekcji czy koncertów muzyki chrześcijańskiej. Kongres będzie największym zgromadzeniem w Polsce ludzi profesjonalnie zajmujących się nową ewangelizacją - zapowiada ks. Artur Godnarski, sekretarz Biura Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji

Wydarzenie zgromadzi nie tylko osoby związane z dziełem ewangelizacji w Polsce (takich ruchów, grup, stowarzyszeń i organizacji zgłosiło się ponad 300), ale również znamienitych gości, w tym przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji abp. Rino Fisichellę. Drugiego dnia Kongresu (29 lipca) podczas specjalnej konferencji abp Fisichella odpowie na pytanie, czym jest nowa ewangelizacja i co oznacza dla Kościoła. Towarzyszyć temu będzie następnie debata plenarna, na której bp Ryś, świecki misjonarz i rekolekcjonista z Lanckorony Andrzej Sionek oraz prof. Jan Grosfeld z UKSW podejmą próbę analizy sytuacji Kościoła w Polsce. Z kolei zaproszeni socjologowie, w tym ks. prof. Witold Zdaniewicz (ISKK), dr Tomasz Żukowski (UW) i prof. Jacek Kurzępa (SWPS we Wrocławiu), zastanowią się nad tym, jak opisać liczbami stan Kościoła w Polsce. Do ich wniosków, w kontekście działań pastoralnych, odniosą się biskupi: Wojciech Polak i Edward Dajczak.

Ciekawie zapowiada się m.in. wtorek 31 lipca, gdy na Kongresie przedstawione zostaną konkretne już podejmowane inicjatywy ewangelizacyjne. Jest to np. „Mobilna parafia” – propozycja nowoczesnego sposobu komunikacji wewnątrzparafialnej; „Każdy tata czyta dzieciom” – jako kampania na rzecz uaktywniania ojców w przekazie wiary; ewangelizacja wiejska, terenów nadmorskich czy muzyka w służbie nowej ewangelizacji. Prelekcje i debaty będą się odbywać przy kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Kostrzynie, gdzie rozstawiony zostanie namiot kongresowy. Do późnych godzin nocnych działać tam też będzie kino nocne z prelekcjami filmów o tematyce ewangelizacyjnej.

- Kościół nie może być nieobecny w miejscu, gdzie gromadzi się największa reprezentacja polskiej młodzieży. Na polu woodstockowym pojawiliśmy się po raz pierwszy w 1998 r., z bardzo prostego zapotrzebowania: młodzi przyjeżdżający na Przystanek Woodstock pochodzą z rodzin, w których zostali ochrzczeni, przystąpili do pierwszej komunii i bierzmowania, ale później już niekoniecznie ich drogi do Kościoła były wydeptywane. Stwierdziliśmy, że chcemy tym młodym ludziom towarzyszyć - uważa ks. Godnarski.

im, lk / Warszawa


liczba odsłon: 2652 | dodano: 2012-07-29 20:46:36

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 43 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060