Dziś: sobota, 2 marca 2024
Imieniny: Halszka, Helena, Radosław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nowy dyrektor szczecińskiej pielgrzymki na Jasną Górę
Nie mogę wyświetlić obrazka

Od 1 października Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała nowego dyrektora. W sobotę metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga wręczył dokument powołujący na tę funkcję ks. Karolowi Łabendzie, dotychczasowemu przewodnikowi Grupy św. Jakuba podczas pielgrzymki.

Po 10 latach funkcję kierującego pielgrzymką przestał pełnić ks. Paweł Ostrowski. Odchodzący dyrektor, który 27 razy pielgrzymował na Jasną Górę, ma rady dla nowego szefa na szlaku – „aby, na ile może, współpracował z księżmi i świeckimi; aby wsłuchiwał się w głos pątnika i nie zapominał o tym, który idzie obok niego, który potrzebuje jego wsparcia i pomocy”. - Rolą dyrektora jest uspokoić, podtrzymać na duchu, pozwolić dotrzeć do celu, którym jest tron Pani Jasnogórskiej – dodaje ks. Paweł Ostrowski.

Wobec nowych realiów, w których ludzie nie mają czasu na długie pielgrzymowanie ks. Ostrowski uważa ponadto, że coraz bardziej sprawdza się pielgrzymowanie na krótszych odcinkach. Zgadza się z tym nowy dyrektor szczecińskiej pielgrzymki. - Jak najbardziej zachęcamy do etapowego pielgrzymowania, żeby wyruszyć na szlak na dzień, dwa lub tydzień. Na ile będziemy mieć czas - mówi ks. Karol Łabenda, który na pielgrzymim szlaku był do tej pory siedem razy.

pk / Szczecin


liczba odsłon: 1868 | dodano: 2014-09-15 14:29:54

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook