Dziś: sobota, 2 marca 2024
Imieniny: Halszka, Helena, Radosław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nocne czuwanie przed Dniami Młodych w Gryficach
Nie mogę wyświetlić obrazka

2 grudnia 2011 r. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach odbyło się nocne czuwanie modlitewne dla młodzieży. Czuwanie było kolejnym elementem duchowego przygotowania do Archidiecezjalnych Dni Młodych, które odbędą się w Gryficach w przyszłym roku. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z różnych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Gryfic zrzeszona w wolontariacie Dni Młodych.

Adwentowe skupienie rozpoczęło się o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim. Następnie ks. Paweł Wiśniewski wprowadził wszystkich w tematykę czuwania oraz przedstawił cel nocnego skupienia. W czasie czuwania odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której księża posługiwali w konfesjonale. Adorację poprowadziła p. Magda Halak. Oprawą muzyczną zajął się ks. Waldemar Piątek z Goleniowa. Natomiast konferencję o pracy w wolontariacie Dni Młodych powiedział ks. Sylwester Marcula. O godzinie 23.00 wszyscy udali się na przerwę do salki, gdzie mogli posilić się kanapkami i wypić pokrzepiającą kawę.

Około północy wszyscy zebrali się w kościele, aby tam uczestniczyć w koncelebrowanej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Paweł Wiśniewski. W homilii ks. Sylwester Marcula przypomniał młodzieży o różnych formach pomocy i pracy młodzieżowej. Zachęcił do angażowania się młodych w bogate i piękne życie Kościoła. Po Eucharystii wszyscy udali się do salki gdzie odbyło się „Kino Mocne", poruszające ważne zagadnienia z życia moralnego człowieka. Czuwanie zakończyło się około godziny 3.00.Tekst: ks. mgr lic. Paweł Wiśniewski
Foto: Magdalena Halak

Zdjęcia z Picasy


liczba odsłon: 2941 | dodano: 2011-12-05 13:56:18

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook