Dziś: poniedziałek, 21 stycznia 2019
Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nocne czuwanie przed ADM 2010 w Choszcznie
W piątek 13 listopada 2009 roku miało miejsce nocne czuwanie młodzieży w Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Choszcznie. Czuwanie było jednym z elementów duchowego przygotowania wolontariuszy przed zbliżającymi się już dużymi krokami Dniami Młodych w Choszcznie. Wcześniej młodzież wróciła z Zaduszek w parafii św. Jadwigi, gdzie przy krzyżu Dni Młodych ks. Adam prowadził modlitwę za zmarłych.
W kaplicy Sióstr Uczennic Krzyża równo o 21.00 rozpoczęło się czuwanie Apelem Jasnogórskim. Następnie młodzież wypisywała imiona zmarłych z rodzin lub przyjaciół, których ofiarowała w modlitwie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Potem była krótka konferencja s. Nikodemy UK na temat postawy Jezusa wobec grzesznika, którym jest każdy z nas.

Uzupełnieniem konferencji była praca w trzech grupach. Pierwsza grupa przedstawiła plakat, druga odegrała scenkę, a trzecia ułożyła piosenkę na temat postawy wobec grzesznika. Następnie uczestnicy wielbili Boga tańcem wspólnotowym. O północy ks. Paweł sprawował Eucharystię w intencji zmarłych, a w homilii czynił refleksję na temat śmierci i przemijania, a także odwołał się do postawy ubogiej wdowy, która ciągle zadręczała najlepszego sędziego, aby ją wsparł. Taka ma być modlitwa - wytrwała.

Po Eucharystii wszyscy udali się na przerwę przy herbacie i smacznych słodkich batonikach. Po tym odbyła się indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Ostatnim punktem czuwania było KINO NOCNE. Młodzież ze wzruszeniem oglądała film z Michel Pfaifer pod tytułem: "Sam" o walce miłości ojca do swojej ukochanej córeczki. Po zakończeniu filmu odbyła się krótka dyskusja na temat prawdziwej miłości ojcowskiej. Nocne czuwanie zakończyło się o 4 rano. Wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek.


liczba odsłon: 4244 | dodano: 2009-11-14 12:24:09

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 44 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060