Dziś: środa, 29 marca 2023
Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nocne czuwanie młodzieży w Szczecinie 21 października 2022
Nie mogę wyświetlić obrazka

nocne czuwanie w Szczecinie 21x2022

Dnia 21 października 2022 roku w parafii Świętej Rodziny w Szczecinie miało miejsce kolejne czuwanie młodzieży, a zarazem pierwsze w nowym roku formacyjnym 2022/2023. Rozpoczęło się ono w godzinie Apelu Jasnogórskiego. W kościele Królowej Korony Polskiej przybywająca młodzież szkół średnich wraz z księżmi, siostrami zakonnymi, katechetami i opiekunami, powitali s. Rut UK – organizator nocnych czuwań młodzieży, katechetka w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie oraz ks. dr Andrzej Zaniewski – wicedyrektor Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej i Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

Czuwanie rozpoczęło się od uroczystego wniesienia przez młodzież relikwii świętych m. in. Św. Jana Pawła II, św. Siostry Faustyny Kowalskiej i wielu innych. Tematyka wspólnego spotkania koncentrowała się tym razem na szukaniu drogi swojego powołania życiowego, oraz modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych z naszych wspólnot parafialnych dla archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. O tym ważnym modlitewnym zadaniu dla wszystkich przypomniał uczestniczący w spotkaniu ks. Jakub Sierociński – wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu, a jednocześnie neoprezbiter. Podczas konferencji, którą wygłosił ks. dr Krzysztof Pokorski – wiceoficjał Sądu Metropolitalnego, wskazał na potrzebę powierzenia swojego życia i przyszłości Jezusowi na adoracji i podczas osobistej modlitwy. Młodzież jak podczas każdego czuwania, miała okazję skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Mszy św. przewodniczył, przy udziale zarówno Służby Liturgicznej Ołtarza, jak i koncelebransów ks. Jakub Sierociński, który również udzielił młodzieży indywidualnego błogosławieństwa, oraz rozdał pamiątkowe obrazki prymicyjne. Homilie wygłosił ks. Andrzej Zaniewski, który zaprosił do modlitwy. Podziękował również za to, że są przy swoich duszpasterzach i katechetach, że poświęcają swój czas na modlitwę i szukając Boga zanoszą go również w środowiska szkolne i do swoich rówieśników. Zachęcił do nieustannej modlitwy za już powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne wskazując na obchodzony w tym roku jubileusz utworzenia 50 lat temu diecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Siostra Rut UK podziękowała wszystkim opiekunom, a przede wszystkim młodzieży za wspólną modlitwę i czuwanie. Ksiądz Robert Bałuka wikariusz parafii św. Mikołaja BM zaprosił obecną młodzież z opiekunami na kolejne Archidiecezjalne Dni Młodych, które odbędą się w 2023 roku właśnie w Wolinie. Po Mszy św. był czas na świadectwa przeżywania wiary licznych gości, zaproszonych specjalnie na tę okazję przez s. Rut UK. Tematem świadectw było: „Moc wstawiennictwa Maryi i modlitwy różańcowej”. Został odmówiony różaniec w intencji pokoju na świecie, za także za młodzież i za ich rodziny.

W czuwaniu wzięło udział 107 osób młodych, 8 kapłanów i 4 siostry zakonne. Reprezentowali oni uczestników nawet z Warszawy czy Poznania. Młodzież to reprezentanci parafii prawobrzeża i lewobrzeża Szczecina, Świnoujścia Przytoru, Wisełki, Wolina, Gryfina, Mrzeżyna. Wspólna modlitwa i uwielbienie Pana Jezusa przy muzyce i śpiewie scholii Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, która wspomaga muzycznie każde czuwanie potrwało aż do zaintonowania: „Kiedy ranne wstają zorze”. Na koniec były jak zawsze podziękowania dla s. Rut UK i Wspólnoty Sióstr Uczennicy Krzyża oraz wszystkim zaangażowanym.

Ks. dr Andrzej Zaniewski

(za dodatek do Niedzieli "Kościół nad Odrą i Bałtykiem" nr 39/2022)


liczba odsłon: 169 | dodano: 2022-11-18 08:57:28

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook