Dziś: sobota, 3 grudnia 2022
Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nocne czuwanie młodzieży w Szczecinie 10 grudnia 2021 roku
Nie mogę wyświetlić obrazka

fot. ks. Paweł Wiśniewski

nocne czuwanie młodzieży w Szczecinie 10 grudnia 2021 roku

Dnia 10 grudnia 2021 roku odbyło się kolejne nocne czuwanie młodzieży w parafii Świętej Rodziny w Szczecinie. Na nocne skupienie przyjechała młodzież z Goleniowa, Świnoujścia i Szczecina. Tematem spotkania było zdanie Maryi: „Mój Syn chce, abym była znana i kochana”. Oprawę muzyczną miał zespół z Goleniowa „Per dio”.

Czuwanie rozpoczęło się o godzinie 20.30 zawiązaniem wspólnoty. Następnie s. Rut UK powitała wszystkich i przedstawiła tematykę obecnego czuwania. Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego ks. dr Andrzej Zaniewski, wikariusz parafii Świętej Rodziny w Szczecinie prowadził rozważania na temat wieczornej modlitwy do Maryi. Mówił, że młodzież nie jest stracona. Potem ks. Wojciech Koladyński, wikariusz parafii Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie mówił o swoim doświadczeniu Maryi w życiu kapłańskim i parafialnym. Studentka natomiast dzieliła się swoim nawróceniem z depresji dzięki Matce Bożej. Potem spontanicznie zaśpiewała skomponowaną przez siebie pieśń o Maryi. O godzinie 23.00 odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której księża służyli w konfesjonale. Chwilę po północy rozpoczęła się msza święta roratnia, której przewodniczył ks. Wojciech Koladyński. W homilii ks. dr Krzysztof Pokorski, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego w Szczecinie wskazał na dwie postaci Eliasza i Jana Chrzciciela, które zapowiadają przyjście Mesjasza.

Po przerwie na ciepły posiłek młodzież integrowała się tańcami i wspólnymi zabawami. Potem wysłuchali licznych świadectw o tym, jak Maryja działa w życiu wierzących. Młodzi ludzie odważnie dzielili się doświadczeniem czci ku Matce Bożej. Następnie wszyscy odmówili jedną cząstkę różańca świętego. Czuwanie zakończyło się o godz. 5.00.

Ks. Paweł Wiśniewski (Szczecin Dąbie)


liczba odsłon: 401 | dodano: 2021-12-11 23:58:33

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook