Dziś: poniedziałek, 15 sierpnia 2022
Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Noc Świętych
Dnia 19 listopada 2010 roku kaplica Sióstr Jezusa Miłosiernego w Myśliborzu pękała w szwach. Tematem czuwania było: „Noc Świętych”.
Na spotkanie przyjechał młodzież z ks. Adamem Słomiński TChr ze Szczecina, ks. Łukasz Marczak z Sulęcina (diecezja zielonogórsko-gorzowska), ks. Maciej Piotrowski z Myśliborza, ks. Robert Mrozowski z Liceum Katolickiego ze Szczecina, ks. Piotr Buda z Nowogardu, ks. Tadeusz Łapyr ze Szczecina, ks. Paweł Wiśniewski z Choszczna, stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz indywidualne osoby z różnych stron metropolii.

O godz. 21.00 rozpoczęła się modlitwa Apelem Jasnogórskim wraz z dziesiątką różańca. Następnie przy pomocy światłocieni pokazano Maryję, która zgodziła się na przyjęcie Słowa Bożego. Później wszyscy udali się do auli, aby tam zobaczyć dramę przedstawiającą ludzkie ręce, które najpierw czyniły dobra, aby potem czynić zło wraz z zabiciem Syna Człowieczego.

Następnie wszyscy wysłuchali konferencji ks. Macieja, który ukazał grzech jako smród i przykry zapach unoszący się nad nami. Po konferencji odbyła praca w grupach, w których każdy miał podać co pomaga a co przeszkadza w spowiedzi. Po tym uczestnicy udali się do kaplicy, aby tam modlić się przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, który był ustawiony na ołtarzu wraz z relikwiami św. Faustyny Kowalskiej, bł. Michała Sopoćki, św. Benedykta z Nursji, św. Teodozji i innych, specjalnie przywiezionych z różnych parafii naszej metropolii. S. Teresa przeczytała życiorysy tych świętych. W trakcie można było skorzystać z sakramentu pokuty, po czym penitent miał wziąć kartkę ze słowami wylosowanego świętego.

Centralnym punktem była Eucharystia sprawowana w kościele św. Krzyża w Myśliborzu około pierwszej w nocy. Po Ewangelii była pokazana krótka drama obrazująca serce człowieka, który oddaje je drugiemu człowiekowi. Największe jednak szczęście było wtedy, kiedy było w rękach Boga. Ks. Adam w homilii ukazał świętych nie jako doskonałych, ale jako tych, którzy walczyli ze swoimi grzechami i nałogami. Na koniec każdy otrzymał błogosławieństwo z nałożeniem rąk.
Następnie była przerwa na ciasto i kawę, aby odsunąć od siebie sen. Około czwartej nad ranem odbył się bal świętych. Podzielono młodzież na grupy innego koloru i każda grupa wylosowała świętego, którego miała przedstawić. Czuwanie zakończyło się około 5 rano.


liczba odsłon: 1783 | dodano: 2010-11-21 21:16:42

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook