Dziś: niedziela, 24 marca 2019
Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Noc Konfesjonałów 9.0
Nie mogę wyświetlić obrazka

Po raz 9. zapraszamy do wzięcia udziału w duszpasterskiej akcji Noc Konfesjonałów, która została zapoczątkowana w 2010 r. Akcja polega na możliwości uczestnictwa w sakramencie spowiedzi, krótko przed Wielkanocą, w późnych godzinach wieczornych i nocnych, w różnych kościołach.

Wydarzenie to przynosi owoce duchowe osobom żyjącym na peryferiach wiary, u których tli się jeszcze tęsknota za Bogiem. W minionym roku akcja została zrealizowana w ponad dwustu parafiach w całej Polsce. Polega ona na zorganizowaniu w okresie Triduum Paschalnego nocnej spowiedzi, co najmniej do północy, oraz zgłoszeniu tego faktu poprzez załączony formularz drukowany lub w serwisie www.nockonfesjonalow.pl.

Poza wymiarem pastoralnym akcja Noc Konfesjonałów polega również na promowaniu w przestrzeni publicznej duchowego wymiaru świąt Wielkiej Nocy. Stąd poszukiwanie niestandardowych form dla plakatów akcji, aktywna komunikacja w Internecie, dystrybucja komunikatów prasowych do mediów oraz bilbordy i plakaty w przestrzeni publicznej.

W serwisie internetowym można w łatwy i szybki sposób przeglądać najbliższe kościoły, w których można się wyspowiadać. Na stronie internetowej dostępne są również do pobrania materiały pomagające w dobrym przygotowaniu się do sakramentu, w tym rachunek sumienia w formie aplikacji na smartfony oraz w formie audiobooka.

– Wkroczyliśmy w okres Wielkiego Postu, a tym samym w czas przegotowań do świąt Wielkiej Nocy. Współcześnie zaobserwować można w społeczeństwie znaczące zmiany priorytetów i zachowań, kiedy pośpiech i sprawy bieżące powodują odsunięcie rzeczywistości duchowej na dalszy plan. Nie można popierać takich postaw, jednak mając wiedzę jak funkcjonuje dzisiejszy świat, lepiej jest szukać drogi dotarcia do potrzebujących niż walczyć z tym co nieuniknione – mówi pomysłodawca akcji – ks. Grzegorz Adamski.

Zapraszamy do włączenia się w akcję Nocy Konfesjonałów oraz do rozpropagowania tej inicjatywy. Szczegóły i informacje – ks. Grzegorz Adamski - nr tel.: 507 025 845 lub email kontakt@nockonfesjonalow.pl


liczba odsłon: 399 | dodano: 2018-02-26 11:47:56

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060