Dziś: sobota, 15 grudnia 2018
Imieniny: Nina, Celina, Walerian

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Niezwykłe wotum w Sanktuarium
Nie mogę wyświetlić obrazka

W pierwszą sobotę miesiąca, tj. 7 maja 2011 r. w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbyło się niecodzienne zdarzenie. S. Gracjana UK, która straciła serdeczny palec podczas Archidiecezjalnych Dni Młodych w Choszcznie podarowała obrączkę, zniekształconą podczas wypadku do kształtu łezki jako wotum w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

Wydarzenie to było już zapowiedziane przez s. Gracjanę podczas uroczystej Mszy św., która zakończyła Archidiecezjalne Dni Młodych w Choszcznie w dniu 3 maja 2011 r. Na ręce kustosza ks. Grzegorza Suchomskiego złożyła obrączkę wraz z kartką na której widnieje następujący napis: „Z dnia 2 na 3 maja 2011 r. podczas trwających Archidiecezjalnych Dni Młodych uległam wypadkowi. Wskutek czego utraciłam palec prawej ręki. Całe to doświadczenie ofiaruję Matce Bożej Nieustającej Pomocy w choszczeńskim Sanktuarium przez pośrednictwo błogosławionego Jana Pawła II w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Na prośbę ks. Abpa Andrzeja Dzięgi składam moją ocalałą obrączkę ślubów wieczystych we wspólnocie sióstr Uczennic Krzyża na ręce Ks. Dziekana Kustosza Grzegorza Suchomskiego za zgodą przełożonych wspólnoty. Podpisała s. Agnieszka Gracjana Woroniak od miłości Bożego Baranka". Tego dnia było wspomnienie Matki Bożej Łaskawej, a więc z języka łacińskiego „gratia". Tym bardziej wydaje się opatrznościowy ten dar, że imię „Gracjana" znaczy „łaskawa, pełna łaski".

Ofiarowanie wotum odbyło się podczas nabożeństwa wynagradzającego za grzechy ludzkości, które odbywa się w Sanktuarium w każdą pierwszą sobotę miesiąca po wieczornej Mszy. To kolejne wotum złożone w choszczeńskim Sanktuarium. Przypomnijmy, że Sanktuarium zostało erygowane w 1993 roku przez Ks. Abpa Mariana Przykuckiego. Od tej pory tablice z wotami zaczęły się napełniać. Ostatnim znanym darem jest złota róża podarowana przez ks. bpa Grzegorza Kaszaka w dowód wdzięczności za sakrę biskupią.

Tekst i foto: Ks. Paweł Wiśniewski

Zdjęcia z Picasy


liczba odsłon: 2967 | dodano: 2011-05-11 10:21:27

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 43 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

Procesja ze Świętymi ulicami Szczecina

W wigilię Wszystkich Świętych, 31 paźdz...

Nocne Czuwanie Młodych - 19.10.2018

19 października 2018 r. w Arcybiskupim W...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060