Dziś: piątek, 31 maja 2024
Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nie wyrzucaj! Zbieraj i nam wrzucaj!
Nie mogę wyświetlić obrazka

Na początku października 2013 r., młodzież działająca w "Kawiarence w Duchu" przy parafii pw. Świętego Ducha w Szczecinie-Zdrojach zainicjowała akcję pod hasłem „Zakręceni w Duchu: Nie wyrzucaj! Zbieraj i nam wrzucaj!”. Młodzi zbierają plastikowe nakrętki od butelek po napojach, mleku, jogurtach, a także po sokach w kartonach i chemii gospodarczej. Zakrętki przeznaczone są dla sześcioletniego Kamila.

Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży zebranych zakrętek zasilają fundusze potrzebne do rehabilitacji chłopca, którego stan zdrowia wymaga wielu kosztownych zabiegów. Dzięki zaangażowaniu wielu osób - młodzież zebrała i przekazała już ok. 255 kg nakrętek. To nie koniec. Zbierają dalej! Wierzą, że z pomocą parafian uda się pobić kolejne rekordy i zebrać więcej.

- Dodatkową motywacją do dalszego działania była wiadomość, że rehabilitacja chłopca przynosi efekty i jego stan ulega poprawie. Dlatego warto pomagać! Przy okazji takich inicjatyw coraz częściej pojawiają się pytania, co się dzieje z zebranymi zakrętkami dalej. Otóż zakrętki trafiają do firm recyklingowych przerabiających je na surowiec wtórny, który zostaje przetwarzany przez producenta na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV, czy obudowy komputerów. Nie jest to bardzo dochodowe przedsięwzięcie, ale nakrętka do nakrętki, ziarnko do ziarnka i zawsze już łatwiej! - mówią pomysłodawcy akcji.

Zakrętki można przynosić bezpośrednio do "Kawiarenki w Duchu" (parafia pw. Świętego Ducha w Zdrojach; ul. Młodzieży Polskiej 17) w godzinach jej działania, tj. czwartek po Mszy Świętej młodzieżowej, od godz. 19.00 do 21.00; w soboty od godz. 18.00 do 22.00 i w niedzielę po Mszy Świętej od godz. 18.00 do 21.00, bądź zostawić w przedsionku kościoła w specjalnie przeznaczonym do tego celu pojemniku.

Organizatorzy akcji oraz rodzina Kamila są wdzięczni za dotychczasową pomoc i liczą, że wspólnymi siłami uda zebrać się kolejne kilogramy nakrętek. - W akcję zbierania nakrętek dla Kamila może włączyć się każdy. Jeśli znajdą się chętne osoby, grupy lub szkoły, to można w każdej chwili dołączyć do pomocy. W tym celu należy skontaktować się z panem Marcelem Miczałkowskim (nr tel.: 503 132 447) - dodają.

liczba odsłon: 1680 | dodano: 2014-01-09 13:49:02

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook