Dziś: sobota, 2 marca 2024
Imieniny: Halszka, Helena, Radosław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nie było to zwykłe spotkanie - Dni Młodych Lipiany

Jednocześnie nie było to zwykłe spotkanie - tym, który nas na nie zaprosił był przecież sam Bóg.

Zbliżał się weekend majowy. Na studiach trwało zamieszanie w związku z nadchodzącą wielkimi krokami sesją i rozpoczynającymi się już egzaminami w przedterminie. Jak to dobrze, że w lutym zapisałam się na Dni Młodych w Lipianach! - pomyślałam - gdyby nie to spędziłabym te kilka dni nad książkami albo przed komputerem pisząc jakąś pracę.

Jechałam do Lipian sama - bez przyjaciół i z pewną obawą - jak to będzie wśród ludzi, których nie znam? Obawy moje okazały się niepotrzebne, bo od momentu w którym wysiadłam z autobusu zostałam otoczona życzliwością. I to doświadczenie niezwykle ciepłego przyjęcia towarzyszyło mi w kolejnych dniach. Zresztą już zaraz pierwszego dnia zawarłam kilka znajomości, okazało się też, że w tłumie można odnaleźć znajome osoby, których nawet nie spodziewałam się spotkać.

Te kilka dni upłynęło w klimacie prawdziwego święta - już od pierwszego spotkania na Rynku Miasta towarzyszył nam, młodym, radosny śpiew, było też miejsce na tańce i zabawę, czas na sport itp. Jednocześnie nie było to zwykłe spotkanie - tym, który nas na nie zaprosił był przecież sam Bóg. To On nam towarzyszył zarówno w tych chwilach integracji jak i na modlitwie, Eucharystii, na Drodze Krzyża, w spotkaniach na forum, w słuchaniu konferencji i katechez.

Tym co dla mnie osobiście było najważniejsze w tych dniach była właśnie ta zdrowa równowaga - czasu na modlitwę i czasu rozrywki. Dzięki niej modlitwa otwierała na drugiego człowieka, a spotkanie z drugim człowiekiem otwierało na Boga. W mojej pamięci do dziś tkwi kilka obrazów:
Adoracja Najświętszego Sakramentu - dzięki niej lepiej dostrzegłam na jak wiele sposobów Jezus przychodzi do mojej codzienności i mogłam się bardziej otworzyć na Jego Miłość;
Tańce na szkolnym boisku - wspólne wychwalanie Boga i niepowtarzalna możliwość bycia z bliźnimi;
Program powołaniowy - czas radości z wspaniałego planu Boga dla każdego i dla mnie osobiście, zachęta do cierpliwego poszukiwania woli Ojca w moim życiu,
Droga Krzyża - spotkanie z Tym, który za nas cierpiał rany, Tym, który jest Zmartwychwstaniem i Życiem;
Konferencja o świętości i program "Wszyscy młodzi święci" - tutaj Pan Bóg zaprosił mnie bym się nie zrażała niepowodzeniami, ale dalej cierpliwie dążyła do Niego.

Wyjeżdżałam z Lipian pełna entuzjazmu i sił, gotowa do zmierzenia się z wszystkim tym, co mnie później czekało. A w głowie brzmiały słowa jednej z pieśni, którą często śpiewaliśmy: "Wierzę, że droga, którą idę, jest Panie jedną z Twoich dróg (...)".

 

Marta

 


liczba odsłon: 1929 | dodano: 2007-11-11 17:09:08

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook