Dziś: czwartek, 9 grudnia 2021
Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Narodowy Dzień Życia i Dzień Świętości Życia w ZSO Nowogard
Z okazji dnia otwartego ZSO w Nowogardzie oraz zbliżającego się Narodowego Dnia Życia na szkolnym forum została umieszczona wystawa pokazująca rozwój życia człowieka od momentu poczęcia oraz wypowiedzi znanych ludzi na temat szacunku do życia, szczególnie tych najmniejszych i najmłodszych.
W całym kraju w dniach 24 i 25 marca będzie można zauważyć różne inicjatywy promujące szacunek do życia: Marsze i Festiwale Życia, Duchowe Adopcje, wystawy i inicjatywy ustawodawcze przeciwko aborcji.

Narodowy Dzień Życia, uchwalony przez Sejm RP w 2004 roku, jest „okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych". Ma być także motywem "solidarności społecznej, zachętą dla wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia".

Podobny charakter ma Dzień Świętości Życia, obchodzony w Kościele także jako uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jego ustanowienie w 1998 roku przez Episkopat Polski było odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego Jana Pawła II, zawarte w encyklice "Evangelium vitae". W jej tekście czytamy, że podstawowym jego celem jest "budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji".

Zachęcamy do refleksji na ludzkim życiem i szacunkiem do każdego stadium jego rozwoju. Młodzież z Nowogardu przepisywała na płótno fragmenty dokumentów papieskich o szacunku i godności ludzkiego życia. W tym dniu składamy również duchowe adopcje dzieci nienarodzonych i podpisy do projektu ustawy za życiem. Można to uczynić w nowogardzkich kościołach. Zapraszamy także na Mszę „Z Życiem bez prądu”, która odbędzie się w Kościele WNMP w Nowogardzie w piątek 25 marca o godzinie 20.00.


Ks. Tomasz Tylutki


liczba odsłon: 2210 | dodano: 2011-03-24 22:15:48

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook