Dziś: sobota, 28 stycznia 2023
Imieniny: Walery, Radomir, Karol

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Na ŚDM w Rio de Janeiro pojedzie 1,6 tys. Polaków
Nie mogę wyświetlić obrazka

Ponad 1,3 tys. młodych Polaków weźmie w lipcu udział w 28. Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro. Do Brazylii pojedzie także ok. 300 polskich wolontariuszy, którzy będą pomagać uczestnikom tego wielkiego wydarzenia. Wszystko wskazuje, że ŚDM odbędą się z udziałem papieża Franciszka, a oficjalny program papieskiej podróży zostanie ogłoszony 7 maja w Watykanie.

Młodzi Polacy oraz koordynatorzy i opiekunowie polskich grup udających się do Rio de Janeiro spotkają się w sobotę 18 maja na Jasnej Górze. Spotkanie, przygotowywane przez Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży, ma być okazją do zawierzenia Matce Bożej spotkania młodych z całego świata z papieżem Franciszkiem. Ale też – jak zdradzają organizatorzy tego spotkania – młodzi będą modlić się, by kolejne Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Polsce. „Posłanie do Rio” zostanie zwieńczone Mszą św., której w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, będzie przewodniczyć o godz. 13 krajowy duszpasterz młodzieży, bp Henryk Tomasik. Młodzi Polacy pojadą na ŚDM w grupach organizowanych przez diecezje lub ruchy i stowarzyszenia katolickie.

Dla tych, którzy w lipcu, z różnych powodów nie będą mogli pielgrzymować do Brazylii, m.in. wspólnota Emmanuel, franciszkanie oraz duszpasterstwa młodzieży przygotowały w różnych miastach Polski spotkania dla młodzieży, które odbywać się będą w łączności z ŚDM w Rio. „Polska Copacabana” odbędzie się już 5-8 lipca na plaży nad Wisłą w Płocku (www.festiwal2013.pl) ale będzie także „Rio w Świebodzinie" pod figurą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (www.sdmswiebodzin.pl), "Rio w Krakowie" (www.riowkrakowie.pl),"Rio na Śląsku" (www.rionaslasku.pl), "Rio w Bieszczadach" (ww.mlodziez.przemyska.pl) ,"Rio w Niepokalanowie" (www.spotkaniemlodych.pl) oraz „Rio w Częstochowie" (www.rioinczestochowa.pl). Natomiast w diecezji warszawsko-praskiej spotkanie dla młodzieży przygotowywane jest w sanktuarium maryjnym w Wielgolesie k. Mińska Mazowieckiego.

awo / Warszawa


liczba odsłon: 1068 | dodano: 2013-05-24 15:32:24

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook