Dziś: poniedziałek, 26 lutego 2024
Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Msza św. z udziałem ponad 3 mln. ludzi zwieńczyła 28. ŚDM
Nie mogę wyświetlić obrazka

Msza św. „rozesłania” pod przewodnictwem papieża Franciszka z udziałem ponad 3 mln ludzi zwieńczyła 28. Światowy Dzień Młodzieży w Rio de Janeiro. „Jezus Chrystus na was liczy! Kościół na was liczy! Papież na was liczy!” – apelował do młodych Franciszek. Ojciec Święty ogłosił, że miejscem kolejnych obchodów ŚDM w 2016 r. będzie Kraków.

W homilii nawiązując do hasła ŚDM – „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody” papież zachęcał, aby wyniesione piękne doświadczenie spotkania z Jezusem i radość wiary młodzi ludzie zanieśli do swoich parafii, wspólnot ruchów. „Tym doświadczeniem trzeba się dzielić. Jezus nie powiedział: jeśli chcecie, jeżeli macie czas. To polecenie, które Pan daje całemu Kościołowi, także Tobie. To nakaz wynikający z siły miłości Chrystusa, który dał nam całego siebie, nie tylko trochę siebie. Jezus nie tylko nas posyła, ale i nam towarzyszy. A posyła nas do wszystkich. Ewangelia jest dla wszystkich, nie tylko dla niektórych. Nie bójcie się nieść Chrystusa wszystkim” – mówił Ojciec Święty.

Papież podkreślił, że najlepszym narzędziem ewangelizowania młodych ludzi jest inny młody człowiek. Zachęcał, aby nie bali się głosić Chrystusa. „Bóg mówi: nie lękaj się, bo jestem z Tobą. Kiedy idziemy głosić Chrystusa, On sam idzie przed nami i nas prowadzi. Jezus nie zostawia was samych, zawsze wam towarzyszy. Jesteśmy posłani razem, w tej misji towarzyszy wam cały Kościół i świętych obcowanie. Razem jesteśmy mocni” – powiedział Ojciec Święty.

Do kapłanów papież zaapelował, aby towarzyszyli młodzieży. „Proszę, towarzyszcie młodym z radością i hojnie, aby nie czuli się sami” – powiedział. 

W załączniku tekst papieskiej homilii.

Załączniki


liczba odsłon: 1934 | dodano: 2013-07-29 15:22:55

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook