Dziś: niedziela, 2 kwietnia 2023
Imieniny: Maria, Franciszek, Urban

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Modlitewne spotkanie młodzieży w Aleppo
Nie mogę wyświetlić obrazka

fot. focusonsyria.org

Z opóźnieniem dotarła do mediów wiadomość, że 28 lipca, w tym samym czasie, gdy w Rio de Janeiro papież Franciszek sprawował liturgię kończącą Światowy Dzień Młodzieży, w Aleppo modliło się 850 młodych syryjskich chrześcijan wraz z czterema biskupami katolickimi. Spotkanie zakończył akt poświęcenia syryjskiej młodzieży Niepokalanemu Sercu Maryi.

Młodzi, którzy zebrali się w prowadzonym przez salezjanów centrum młodzieżowym im. Georgesa i Mathilde Salem w dzielnicy al-Sabeel, pochodzili z różnych wspólnot na terenie Aleppo. „Nie mogłem się nadziwić, że zobaczyłem tak wielu młodych, którzy nie bali się tu przyjść, w dodatku w mieście zmasakrowanym przez wojnę. Z wszystkich promieniował wewnętrzny spokój, będący z pewnością darem Pana” – powiedział w rozmowie z biuletynem misyjnym „Fides” katolicki arcybiskup Aleppo obrządku ormiańskiego, Boutros Marayati. Podkreślił on, że trwający od dawna kryzys i cierpienia zaostrzyły świadomość wielu młodych ludzi na to, co powoduje, że z różnych trudnych sytuacji wychodzą z życiem. Bardzo też wzrosło ich poczucie przylgnięcia do Jezusa, wielu pragnie w przyszłości swoją modlitwą i służbą innym ludziom nieść Chrystusa, powiedział ormiański biskup katolicki.

„Wsłuchiwaliśmy się w słowa, kierowane przez papieża Franciszka do młodych od pierwszego dnia spotkań w Rio de Janeiro i jego zachętę, aby nie tracić odwagi. Te słowa przyświecały modlitewnemu spotkaniu młodzieży w Aleppo” – powiedział bp Marayati. Dodał, że wielu młodych próbowało się kontaktować ze swoimi kolegami w Rio przez skype’a, jednak połączenia internetowe nie funkcjonowały. Mimo to nastrój nie był napięty i odnosiło się wrażenie, że mimo oblężenia miasta, młodzi ludzie nie lękają się, nie dają się zastraszyć i nie wątpią w swoją przyszłość jako chrześcijanie. Choć zgromadziło się tak wiele osób, nie było żadnych środków ochrony, ani inicjatyw samoobrony. I – dzięki Bogu – wszystko odbyło się bez zakłóceń, relacjonował biskup z Aleppo.

ts / Aleppo


liczba odsłon: 1109 | dodano: 2013-08-07 11:06:59

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook