Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Młodzieżowe nocne czuwanie w szczecińskim seminarium
Nie mogę wyświetlić obrazka

Młodzi lubią być razem i lubią mieć przewodników, a my musimy rozeznawać drogi Boże i prowadzić ich ku światłu, ku Chrystusowi… Od ok. dziesięciu lat skupiałyśmy młodzież na nocnych czuwaniach w Szczecinie - w naszym domu Sióstr Uczennic Krzyża. Zaczynałyśmy od 5. osób. Przez wiele lat koordynowała te spotkania s. Wiktoria UK. Systematycznie przybywali nowi uczestnicy, w końcu zabrakło miejsca. Trzeba było szukać nowego. Gościnnie przebywaliśmy w kościele seminaryjnym oraz kościele parafii pw. Świętej Rodziny w Szczecinie. Ostatnie czuwanie odbyło się w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie i uczestniczyło w nim ponad 300. młodych z różnych stron Szczecina i diecezji, ponad 20. kapłanów i kilka sióstr zakonnych.

W 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie, jakie przypada w 2017 r., zapragnęliśmy minione czuwanie przeżyć z Maryją. Niezwykłym przeżyciem było śpiewanie Akatystu przy zapalonych świecach, zapachu kadzidła, na kilka różnych głosów i przy tak potężnym wsparciu młodych… bez żadnej próby. To działanie Ducha Świętego, który modlił się i śpiewał w nas! Każdy tej nocy przyjął na szyję Maryję w medaliku ze sznurkiem. W geście pokuty z rękami złożonymi na krzyż, modliliśmy się za cały świat i za nas samych. Nie zabrakło chwil uwielbienia, radości i mocy, a także wpatrywania się z bliska w Najświętszy Sakrament. Jezus przechodził jak zawsze, te chwile młodzi cenią wyjątkowo, wtedy też się spowiadają, wszędzie, we wszystkich możliwych miejscach i przychodzi radość, pokój, uwolnienie i umocnienie. Nie modlimy się całą noc na kolanach, ani nie siedzimy cały czas w ławkach. Na przełomie nocy jemy, tańczymy, jesteśmy razem. W tym miejscu chciałabym dodać jedną wypowiedź uczestniczki czuwania, niech będzie dla nas świadectwem:

Z serca dziękuję za zorganizowanie pełnego miłości i radości czuwania w katedrze. W czuwaniu uczestniczyłam już po raz trzeci, ale to czuwanie szczególnie mnie poruszyło. Przyprowadziłam ze sobą koleżankę, bardzo pogubioną, ale po tym czuwaniu coś w niej pękło. Adoracja Najświętszego Sakramentu była przepiękna, Msza Święta również. Bardzo podobał mi się także czas, kiedy tańczyliśmy tańce lednickie. Niesamowite doświadczenie zatańczyć dla Pana Jezusa w środku nocy i mieć przy tym tyle radości. Moja koleżanka do tej pory uznawała tylko tańce dyskotekowe, po spożyciu alkoholu. Uważała, że tylko wtedy dobrze się bawi. Po czuwaniu powiedziała mi, że jeszcze nigdy się tak dobrze nie czuła, jak podczas tańców, które były uwielbieniem Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta jest punktem stałym tych czuwań. A czy już na stałe zostają dodane też tańce lednickie? Na następnym czuwaniu też będą? Z serca dziękuję za ten piękny czas doświadczania Boga.

Kolejne czuwanie młodych odbędzie się w nocy z 24/25 marca 2017 r. w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Czuwanie rozpoczniemy o godz. 21.30. Zapraszamy duszpasterzy, siostry zakonne, katechetów, liderów wspólnot oraz wspaniałą młodzież gimnazjalną i ponad gimnazjalną, a także studentów oraz wszystkich młodych.

s. Gracjana Woroniak - Uczennica Krzyża


liczba odsłon: 985 | dodano: 2017-01-23 12:15:01

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook