Dziś: środa, 29 czerwca 2022
Imieniny: Benita, Piotr, Paweł

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Młodzi Polacy o Światowym Dniu Młodzieży

Papieskie przesłanie, by młodzi Polacy pomagali Europie odnaleźć jej chrześcijańskie korzenie, na długo pozostanie w pamięci polskich wolontariuszy uczestniczących w 26. Światowym Dniu Młodzieży w Madrycie. W trakcie spotkania i po powrocie do kraju opowiedzieli KAI o swoich wrażeniach z pobytu w stolicy Hiszpanii.

Dla Szymona z Chojnic pobyt na ŚDM był poszukiwaniem rówieśników, którzy tak jak on chcieli wspólnie się modlić, rozmawiać i podszkolić znajomość języków obcych. Udział w zgromadzeniu katolickiej młodzieży zbiegł się też z jego osobistą decyzją o rezygnacji ze studiów i wstąpieniu do seminarium. „Rozpoczynam w życiu nową drogę" – dodał. Hiszpańską organizację pracy dla wolontariuszy z całego świata przyszły kleryk ocenia nieco z przymrużeniem oka. „Hiszpanie tak dobrze rozdzielali pracę, że nikt się nie przepracował. Mieliśmy więc dużo czasu na zwiedzanie Madrytu, poznawanie nowych ludzi i miejsc" – stwierdził Szymon.

Inny wolontariuszy – Wojciech Owczarz z Gdyni przyznał, że od takiego zgromadzenia jak Światowe Dni Młodzieży woli osobisty kontakt z Bogiem, ale przyjechał do Madrytu, gdyż chciał uczestniczyć w spotkaniu z papieżem i poznać nowych ludzi. Jego zdaniem o ŚDM nie można mówić, jeśli się go nie przeżyło osobiście. "Mimo kłopotów organizacyjnych było to wydarzenie, które zmienia ludzi duchowo i mentalnie" – podkreślił.

W ŚDM w Madrycie uczestniczyli m.in. młodzi z diecezji płockiej. Wyjazd zorganizowało Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży „Studnia". Młodzieżą opiekowało się dwunastu księży i jedna siostra zakonna. „W naszej pamięci na zawsze pozostanie przesłanie skierowane do nas po polsku przez Ojca Świętego, że mamy świadczyć o Chrystusie w Europie, mamy przekazać Chrystusa całej Europie" - mówi ks. dr Jarosław Kamiński, pracownik wydziału duszpasterskiego płockiej kurii.

rl, eg, lk / Warszawa


liczba odsłon: 1058 | dodano: 2011-08-28 11:08:31

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook