Dziś: niedziela, 26 marca 2023
Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Młodzi modlą się za ŚDM Panama 2019!
Nie mogę wyświetlić obrazka

Chcemy, aby 22. dnia każdego miesiąca Polacy we wszystkich diecezjach łączyli się w modlitwie z gospodarzami spotkania młodych w Panamie - mówi ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. Finałem modlitewnego projektu, który rusza dziś w całej Polsce, będzie wspólna modlitwa podczas mszy św. otwierającej ŚDM Panama 2019 dn. 22 stycznia 2019 r.

Jak zapowiada ks. Parafiniuk, na każdy miesiąc zostanie zaproponowana szczegółowa intencja, która zjednoczy wszystkich, modlących się w intencji ŚDM. Wspólna akcja modlitewna młodych Polaków oraz Panamczyków to także forma zjednoczenia młodych ludzi i kontynuacja wspólnej modlitwy, która towarzyszyła przygotowaniom do spotkania w Krakowie.

– Dziś chcemy zaprosić wszystkich do odmówienia hymnu Magnificat w intencji członków komitetu organizacyjnego w Panamie – mówi dyrektor KBO ŚDM. Także przedstawiciele młodzieżowych duszpasterstw z różnych stron Polski mówią, że zaproponowana inicjatywa to dobry pomysł na zjednoczenie młodych ludzi i kontynuację wspólnej modlitwy, która towarzyszyła przygotowaniom do spotkania w Krakowie.

Odpowiedzialni za diecezjalne duszpasterstwa młodzieży podkreślają także, że inicjatywa wspólnej modlitwy powinna być realizowana na poziomie parafii i lokalnych wspólnot, dzięki czemu zaproszenie dotrze do największego grona osób. Zauważają też, że będzie to duże wyzwanie, zwłaszcza dla małych parafii i miejscowości, w których na co dzień nie ma młodych ludzi.

22. dzień każdego miesiąca, przeznaczony na modlitwę w intencji ŚDM Panama 2019 jest także dobrą okazją do tego, by ideą Światowych Dni Młodzieży zainteresować starszych i tych, którzy do Panamy się nie wybiorą. Nie każdy kto się angażuje w przygotowania, ostatecznie może uczestniczyć w wydarzeniach centralnych, dlatego tym bardziej zachęcamy do wsparcia modlitewnego tego dzieła.

Do wspólnej modlitwy zachęcamy całą młodzież, a przede wszystkim młodych zaangażowanych oraz uczestniczących we wszystkich dotychczasowych Światowych Dniach Młodzieży.

34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dn. 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem “Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa”(Łk 1,38).

 


Magnificat

Wielbi dusza moja Pana
I raduje się duch mój w Bogu , moim Zbawcy
Bo wejrzał na unżenie
Swojej Służebncy.

Oto bowiem odtąd błogosławić mnie będą
Wszystkie pokolenia
Gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny,
Święte jest Jego imię.

A Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie
Nad tymi, co się Go boją.
Okazał moc swego ramienia
Rozproszył pyszniących się zamysłami serc swoich.

Strącił władców z tronu,
A wywyższył pokornych.
Głodnych nasycił dobrami.
A bogatych z niczym odprawił.

Ujął się za swoim sługą, Izraelem,
Pomny na swe miłosierdzie.
Jak przyobiecał naszym ojcom,
Abrahamowi i jego potomstwu na wieki.


liczba odsłon: 752 | dodano: 2017-09-26 09:43:24

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook