Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Misja Panama - książka polskiego misjonarza
Nie mogę wyświetlić obrazka

Książka „Misja Panama”, autorstwa polskiego misjonarza w Panamie - ks. Józefa Gwoździa SVD, to cegiełka projektu Bilet dla Brata 2.0, mającego na celu wsparcie finansowe wyjazdu polskich pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży 2019 w Panamie.

Zawiera opowieść o Panamie, jej mieszkańcach, tradycji, kulturze i ludowej pobożności. Jest zbiorem informacji o Kraju-Gospodarzu Światowych Dni Młodzieży 2019, przygotowanym przez polskiego misjonarza. W książce nie brakuje także osobistych refleksji ks. Józefa, który pisze o rozwoju swojego powołania, dokonującym się podczas doświadczeń misyjnych w Środkowej Ameryce. Kolorowe zdjęcia oraz krótka wkładka z kilkoma radami dotyczącymi wyjazdu do Panamy dopełniają praktycznego charakteru publikacji.

Książka jest skierowana przede wszystkim do młodych, którzy planują wyjazd na ŚDM Panama 2019, do tych którzy podczas wydarzeń będą musieli pozostać w Polsce, ale chcą łączyć się z rówieśnikami i aktywnie uczestniczyć w przygotowaniach do wielkiego święta młodych oraz do wszystkich chcących bliżej poznać Panamę.

Patronatem honorowym książkę objęli: bp Marek Solarczyk Przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży, Ambasada Panamy w Polsce oraz Zgromadzenie Księży Werbistów.

 

***
Ksiądz Józef Gwóźdź, misjonarz ze Zgromadzenia Słowa Bożego (SVD) wyświęcony na kapłana w 2005 r. w Pieniężnie. Od roku 2013 proboszcz parafii katedralnej pw. Nuestra Señora del Carmen oraz wikariusz generalny Prałatury Bocas del Toro w Panamie. Od lat baczny obserwator ludzi, przemierzający kraje Ameryki Środkowej, niosąc miłość Chrystusa ludziom, których Pan stawia na jego drodze. A wszystko to zgodnie ze słowami psalmu: Powierz Panu swą drogę. Zaufaj Mu: On sam będzie działał (Ps 37,5) Przed wstąpieniem do seminarium, funkcjonariusz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. Podczas studiów w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów wyjeżdża na trzy lata do Meksyku i Nikaragui w ramach Programu Formacji Transkulturowej (OTP - Oversea Training Program). Wraca bogatszy o nowe doświadczenia. Kończy seminarium, otrzymuje święcenia kapłańskie i kolejny raz rusza w misyjną drogę. Po pięciu latach pracy w Nikaragui i Kostaryce znowu powraca do Europy. Podejmuje studia z zakresu duchowości na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, a po ich ukończeniu zostaje skierowany do Panamy. Spotkania z Bogiem i ludźmi, trwanie przed Panem w chwilach radości i smutku, bogate doświadczenia życiowe oraz potrzeba chwili sprawiają,

że zostaje redaktorem strony: www.misjapanama.pl. Od zawsze powtarzał, że idąc za głosem powołania „porywa się z motyką na księżyc” (choć wszyscy inni porywali się na słońce). Twierdził też, że wiele rzeczy może w życiu robić (potrafi namalować piękny obraz, zagrać na gitarze z „Querido Matías”, ale też wybudować most, czy szkołę, pospawać, naprawić jeepa, jeździć konno, pływać łodzią, żyć w niedostępnych górach, postrzelać z AK 47 tak, by wygrać w zawody strzeleckie wśród nikaraguańskiego wojska), ale ... na pewno nigdy nie będzie pisarzem. Właśnie trzymasz w ręku jego książkę... Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Książka jest i świadectwem i przewodnikiem.

Książka jest rozprowadzana, jako cegiełka projektu Bilet dla Brata 2.0. Kontakt i zamówienia : biuro@sdm.org.pl, teł.: 22 530 49 31, 732 788 785.

 


liczba odsłon: 1052 | dodano: 2017-11-10 12:47:20

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook