Dziś: niedziela, 25 lutego 2024
Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Milion uczestników Światowego Dnia Młodzieży?
Bp Josef Clemens, sekretarz Papieskiej Rady ds. Świeckich, szacuje, że na Światowe Dni Młodzieży przybędzie do Madrytu w dniach 16-21 sierpnia br. milion uczestników. Na rozpoczęciu tego wydarzenia spodziewanych jest 600 tysięcy osób, a w Mszy św., którą na zakończenie ŚDM odprawi papież Benedykt XVI, według dotychczasowych szacunków może być nawet milion.
Pochodzący z niemieckiego Paderborn hierarcha, były sekretarz kardynała Josepha Ratzingera w Kongregacji Nauki Wiary, jest odpowiedzialny za organizację Światowych Dni Młodzieży z ramienia Stolicy Apostolskiej.

Przygotowania do ŚDM są już w pełnym toku, poinformował watykański organizator. Wyraził przekonanie, że wielkie wrażenie na młodzieży z całego świata zrobią „głębokie korzenie” wiary w Hiszpanii. Kościół tego kraju przygotowuje niektóre własne akcenty programu, na przykład tematykę Drogi Krzyżowej, bardzo żywą w tym kraju. W Madrycie zostaną zaprezentowane grupy figuralne przedstawiające sceny Drogi Krzyżowej sprowadzone z różnych stron Hiszpanii. Porównując Madryt z poprzednimi ŚDM w Sydney w 2008 roku bp Clemens zwrócił uwagę, że tu Kościół katolicki jest bardziej obecny. W organizację włączyło się wiele parafii, a także należące do Kościoła szkoły i ośrodki socjalne. To ułatwia możliwość noclegów i wyżywienia dla uczestników.

Koszt tzw. „pakietów” (obejmujących m.in. noclegi i wyżywienie) dla uczestników ŚDM będzie zróżnicowany i zależny od zdolności finansowej kraju, z którego pochodzi młodzież. „Udzielamy też pomocy z funduszu solidarności, pochodzącego ze składek (w wysokości 10 euro od osoby), wniesionych przez młodych ludzi z krajów silniejszych ekonomicznie”- poinformował bp Clemens. Watykański hierarcha zwrócił też uwagę, że mimo kryzysu gospodarczego oraz ograniczonych możliwości finansowych, Kościół Hiszpanii aktywnie uczestniczy w przygotowaniach do tego wielkiego wydarzenia. „Wszelkie informacje dotyczące tego wydarzenia znajdują się na internetowej stronie www.madryt2011.pl.


liczba odsłon: 1743 | dodano: 2011-02-17 15:49:33

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook