Dziś: niedziela, 2 kwietnia 2023
Imieniny: Maria, Franciszek, Urban

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Międzynarodowa Konferencja prawnicza nt. ochrony życia
Nie mogę wyświetlić obrazka

Szerokie poparcie społeczne dla zgłoszonego w zeszłym roku obywatelskiego projektu ustawy wzmacniającego ochronę człowieka w prenatalnym okresie jego rozwoju, podobnie jak i badania opinii społecznej, każą zadać pytanie, czy życie ludzkie w najwcześniejszej fazie jego rozwoju - również w naszym kraju – jest dostatecznie chronione.

W tym kontekście wydaje się, że raz jeszcze należy przemyśleć doktrynalne podstawy i prawne uwarunkowania ochrony życia ludzkiego w fazie prenatalnej, uwzględniając również szeroko perspektywę międzynarodową. Okazja po temu będzie w dniach 24-25 września 2012 na Uniwersytecie Warszawskim, podczas międzynarodowej konferencji prawniczej. Z referatami wystąpią przedstawiciele nauki prawa oraz liczni członkowie palestry, tak z Polski, jak i z zagranicy, wśród nich prof. Jane Adolphe (Floryda), prof. Paloma Duran y Lalaguna (Madryt), prof. Andrzej Zoll (Kraków), prof. Christian Hillgruber (Bonn). Liczymy, że również i Was na niej nie zabraknie.

Doceniając wagę podjętej problematyki, Dostojny Patronat Honorowy nad konferencją objęła Jej Królewska Wysokość Wielka Księżna Luksemburga, a także: Jego Wysokość Książę Paul von Oldenburg oraz Pan Minister Sprawiedliwości RP dr Jarosław Gowin.

Wszelkie informacje, w tym formularz rejestracyjny, znajdują się na stronie internetowej konferencji: www.lifeprotection.wpia.uw.edu.pl.


liczba odsłon: 1307 | dodano: 2012-08-31 13:47:40

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook