Dziś: środa, 24 kwietnia 2024
Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Logo Archidiecezjalnych Dni Młodych - Myślibórz 2008
Trwają intensywne prace organizatorów i wolontariuszy, którzy wkładają swój czas i wysiłek by czekające nas w maju Archidiecezjalne Dni Młodych okazały się dla nas dobrym spotkaniem. Opracowano już logo! Zobacz sam! Logo nawiązuje do orędzia papieskiego. Ponadto składa się na nie wiele symboli.
Słońce górujące w całej grafice symbolizuje tego, który oświeca człowieka, czyli Boga rzucającego promienie słońca na nasze ludzkie drogi. Błękit poniżej, to oczywiście błękit nieba, stykający się z kolorem zielonym symbolizującym ziemię – miejscem, w którym żyje człowiek. Niebo i zmienia tworzą nasz świat – stąd okrąg okalający postać ludzką. Lecz mimo świecącego słońca człowiek może pozostać „zgaszony”, bez życia, egzystować w ciemności. Potrzebujemy czynnika, który będzie nas nieustannie poruszał, dawał moc i życie, siłę do pokonywania przeszkód, do bycia dynamicznym. Potrzebę łaski Bożej symbolizuje gest wyciągniętej ręki w kierunku gołębicy – Ducha Świętego.

,,Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym».  Zapytywali Go zebrani: «Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraela?»  Odpowiedział im: «Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą,  ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi».”
[Dz 1, 4b – 8]

Duch Święty prowadzi nas na tej ziemi oraz poza świat stworzony. Wzbijający się ku niebu gołąbek przypomina nam, że Duch Święty jest naszym Przewodnikiem ku zbawieniu i życiu wiecznemu. Tak jak w dniu pięćdziesiątnicy Duch Święty poprowadził przestraszonych apostołów z miejsca schronienia – wieczernika, tak i w nas powinien powodować ruch, abyśmy wyszli ze swoich wieczerników schronienia i nie bali się świadczyć o Jezusie w świecie współczesnym. Duch Święty będzie nas popychał do działania i uczyni nas świadkami na całej ziemi.


liczba odsłon: 3870 | dodano: 2007-12-02 21:28:11

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook