Dziś: wtorek, 18 czerwca 2019
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Logo Archidiecezjalnych Dni Młodych - Myślibórz 2008
Trwają intensywne prace organizatorów i wolontariuszy, którzy wkładają swój czas i wysiłek by czekające nas w maju Archidiecezjalne Dni Młodych okazały się dla nas dobrym spotkaniem. Opracowano już logo! Zobacz sam! Logo nawiązuje do orędzia papieskiego. Ponadto składa się na nie wiele symboli.
Słońce górujące w całej grafice symbolizuje tego, który oświeca człowieka, czyli Boga rzucającego promienie słońca na nasze ludzkie drogi. Błękit poniżej, to oczywiście błękit nieba, stykający się z kolorem zielonym symbolizującym ziemię – miejscem, w którym żyje człowiek. Niebo i zmienia tworzą nasz świat – stąd okrąg okalający postać ludzką. Lecz mimo świecącego słońca człowiek może pozostać „zgaszony”, bez życia, egzystować w ciemności. Potrzebujemy czynnika, który będzie nas nieustannie poruszał, dawał moc i życie, siłę do pokonywania przeszkód, do bycia dynamicznym. Potrzebę łaski Bożej symbolizuje gest wyciągniętej ręki w kierunku gołębicy – Ducha Świętego.

,,Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym».  Zapytywali Go zebrani: «Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraela?»  Odpowiedział im: «Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą,  ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi».”
[Dz 1, 4b – 8]

Duch Święty prowadzi nas na tej ziemi oraz poza świat stworzony. Wzbijający się ku niebu gołąbek przypomina nam, że Duch Święty jest naszym Przewodnikiem ku zbawieniu i życiu wiecznemu. Tak jak w dniu pięćdziesiątnicy Duch Święty poprowadził przestraszonych apostołów z miejsca schronienia – wieczernika, tak i w nas powinien powodować ruch, abyśmy wyszli ze swoich wieczerników schronienia i nie bali się świadczyć o Jezusie w świecie współczesnym. Duch Święty będzie nas popychał do działania i uczyni nas świadkami na całej ziemi.


liczba odsłon: 3378 | dodano: 2007-12-02 21:28:11

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

W Rytmie Serca - warsztaty i koncert uwielbienia

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 r....

Przesłanie pokoju - Betlejem w Polsce 2018/2019

Zakończyła się kolejna, trzecia edycja n...

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060