Dziś: wtorek, 5 grudnia 2023
Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Lista warsztatów
Nie mogę wyświetlić obrazka

Podczas tegorocznego spotkania na Dniach Młodych w Gryficach zapraszamy Was do wzięcia udziału w kilku nowych warsztatach, m.in.: decoupage, fotografia otworkowa, krawieckie, strzeleckie, taneczne, układania kwiatów z bibuły i wiele innych, sprawdzonych, tj.: dziennikarskie, fotograficzne, medyczne, muzyczne, teatr ognia itp. Możesz wybierać już spośród 48. różnych warsztatów! Zobacz pełną listę i pamiętaj: kto pierwszy ten lepszy!L.p.

Forma warsztatów

Opis warsztatu, kto jest zaproszony, co się będzie działo, czy trzeba coś ze sobą mieć na tym warsztacie

1.

Anioły są wśród nas

Rozwijanie możliwości innowacyjnych poprzez wynajdywanie różnych rozwiązań niezbędnych do zaprojektowania i wykonania instalacji przestrzennej z tektury i papieru – modelowanie papieru i tektury.

2.

Biblijne

Słowo życia…

Słowo życia – sięgając po nie odkryjesz swoją własną, niepowtarzalną drogę, na której ono będzie światłem. Warsztat daje możliwość zapoznania się z niektórymi podstawowymi kwestiami biblijnymi. Rozbudza pragnienie życia Słowem Boga każdego dnia.

3.

Brewiarzowe

Psalmem chwalmy Pana!

Jako Członkowie Kościoła Chrystusowego, czyli stanowiący ten Kościół, jesteśmy w szczególny sposób zobowiązani do życia modlitwą. Jest to wypełnienie wewnętrznej potrzeby bliższego kontaktu z Tym, do którego zdążamy. Kościół daje nam możliwość włączenia się w modlitwę brewiarzową , zwaną Liturgią Godzin czyli codzienną modlitwą Ludu Bożego.

4.

Decoupage

Przekonasz się, że nie musisz być osobą uzdolnioną plastycznie, żeby nauczyć się samodzielnie wykonywać ciekawe upominki dla bliskich i drobiazgi dla siebie. Odkryjesz przyjemność obdarowywania i dawno zapomnianą satysfakcję z własnych twórczych pomysłów.

5.

Dziennikarskie

Bez ściemy

Warsztaty dziennikarskie - "trumna", "biała", "voiceover", "setka" - dziennikarski żargon? A może pasja do końca życia? Będzie bez ściemy o wywiadzie, depeszach i vo. Dziennikarstwo portalowe, prasowe i telewizyjne.

6.

Dziennikarskie

Czyli jak myśleć dźwiękiem

Marzysz o pracy dziennikarza? Wydaje ci się, że praca w redakcji i bieganie z mikrofonem lub dyktafonem to fajna sprawa? Rzeczywiście tak jest, ale przekonasz się o tym na naszych warsztatach dziennikarskich.

7.

Filatelistyczne

Zapraszamy do zdobywania wiedzy filatelistycznej!

8.

Filozoficzne

Jeśli łączysz wrażliwość z intelektem i chcesz nie tylko poznać ale i zrozumieć, tak samego siebie jak i otaczający cię świat, przyjdź na warsztaty filozoficzne.

9.

Flagowe

Co może służyć do modlitwy? Biblia? Różaniec? Otóż przedmiotem modlitewnym może być flaga. O tym w jaki sposób używać flagi, by integrować i inspirować wspólnotę modlitwy odpowiedzą flagowi warsztatowcy.

10.

Fotografia otworkowa

Nie posiadasz aparatu fotograficznego? Nie przejmuj się przyjdź na nasze warsztaty, a pokarzemy Ci jak wykonać aparat z pudełka, puszki itp. J

11.

Fotograficzne

Wiele dróg – jedna pasja! Zabierz ze sobą swój aparat fotograficzny, a razem stworzymy wielkie dziełoJ

12.

Haftowane Aniołki

Tańcowała igła z nitką J

13.

Kajakiem wzdłuż rzeki Regi

Gwarantujemy niezapomniane wrażenia z bezpośredniego kontaktu z przyrodą pięknej i znanej w całej Polsce rzeki Regi mającej swoje ujście w nadmorskiej miejscowości Mrzeżyno.

14.

Każdy ma swojego Anioła

Wykonasz anioła przestrzennego z użyciem szkła witrażowego oraz szkła butelkowego.

15.

Komunikacja interpersonalna – rozwiń swoje umiejętności

Przybliżymy Ci istotę komunikacji interpersonalnej, a także pomożemy zrozumieć relacje międzyludzkie.

16.

Krawieckie

Gałganek i niteczka J

Warsztaty krawieckie nie tylko dla Pań! W trakcie dwóch dwugodzinnych spotkań postaramy się razem z Wami wyczarować coś o czym zawsze marzyliście. Te zajęcia to duża porcja świetnej zabawy oraz nauka kreatywnego spojrzenia na wykorzystanie materiału do spełnienia swoich marzeń.

17.

Król strzelców

Zajęcia dla osób, które chcą zapoznać się z bronią i nauczyć się podstawowych zasad strzelania.

18.

Kule ze styropianu

Kule dekoracyjne ze styropianu wdarły się szturmem do dekoracji naszych domów. I dobrze. Dają nam bowiem niezliczony ogrom możliwości. Możesz zrobić z nich co tylko chcesz. Przyjdź i przekonaj się sam.

19.

Kwiaty z bibuły

Z bibuły można wyczarować niemal wszystkie kwiaty tego świata. Mając pod ręką rolkę krepy, nożyczki i kilka drucików jedynym ograniczeniem pozostaje wyobraźnia. To, co sprawia przyjemność lub powoduje uśmiech na twarzy drugiej osoby warte jest podjęcia chociaż jednej próby.

20.

Liturgiczne

Na te warsztaty zaproszeni są przede wszystkim ministranci. Ufamy, że w czasie tych krótkich warsztatowych spotkań uda się nam tak ukazać liturgię, byśmy w niej wszyscy umieli spotkać żywego Boga. Na warsztaty zabierz ze sobą albę.

21.

Muzyczne – orkiestra dęta

Marzyłeś w dzieciństwie o graniu na różnorodnych instrumentach rytmicznych oraz perkusji? Dziś spełniamy Twoje marzenia.

22.

Pantomima

Po prostu musisz to zobaczyć!


Warsztaty poprowadzi znany aktor pantomimy - Tomasz Żytka. Zajęcia będą okazją do udoskonalenia swoich umiejętności lub mogą być po prostu próbą zapoznania z tym ciekawym sposobem wrażenia ekspresji. Przekonaj się sam jak wiele można powiedzieć nie używając słów.

23.

Pieczenia dobrego ciasta

Przekażemy Ci tajemnice pieczenia ciast.

24.

Plastyczne

Studium postaci ludzkiej. Monochromatyczne ujęcie symboli.


Lubisz rysować, przyjdź do nas :)

25.

Podstawowe czynności ratownicze

Uwaga pierwsza pomoc! Czasem sekundy decydują o uratowaniu życia. Jak je wykorzystać? Przyjdź i przekonaj się sam!

26.

Projektowanie i wykonanie wymarzonej koszulki

Stwórz swoją własną koszulkę z osobistym tekstem!

27.

Różaniec ze sznurka

Moda na różaniec ze sznurka! Różaniec to modlitwa prostota i głęboka. Jak samemu zrobić sznur modlitewny? Nauka wiązania różańców ze sznurka. Zapraszają Siostry Uczennice Krzyża.

28.

Sportowe

Już dziś możesz stać się uczestnikiem Euro 2012!

29.

Strażak Sam

Uwaga pożar! Zasady zachowania się w warunkach pożaru. Co to jest ewakuacja? Rodzaje i obsługa gaśnic.

30.

Strzelectwo sportowe

Nauczymy Cię strzelać z broni krótkiej jak również z broni długiej.

31.

Szachowe

Nauka logicznego myślenia, konsekwentnego działania i podejmowania trudnych decyzji to tylko niektóre zalety, jakie daje człowiekowi gra w szachy.

32.

Szukam rycerza

Warsztaty dla dziewcząt, które wypatrują Rycerza. Czy istnieje dzisiaj jeszcze rzeczywistość królewska? Jak być Księżniczką w XXI wieku? Podczas spotkań odpowiemy na postawione pytania, poznawać będziemy tajniki duchowości, własnej płodności i piękna kobiecości.

33.

Szukam księżniczki

Warsztaty dla chłopaków, którzy zbroją się do walki o podbój Serca Księżniczki. Czy istnieje dzisiaj jeszcze rzeczywistość królewska? Czy można być Rycerzem w XXI wieku? Podczas warsztatów poznamy tajniki walki duchowej, określimy znaczenie mężczyzny i jego roli w świecie.

34.

Szydełkowanie

Zajęcie, które od zawsze przypisywaliśmy własnym babciom, stanie się jedyną w swoim rodzaju zabawą, ćwiczeniem kreatywności, a przede wszystkim relaksującym zajęciem.

35.

Szydełkowe łabędzie

Szydełkowanie - coś dla ciała i ducha.

36.

Tańcem chwalmy Pana

Grajmy Panu na harfie, grajmy Panu na cytrze. Chwalmy śpiewem i tańcem…

37.

Techniki szybkiego liczenia

Techniki szybkiego liczenia w pamięci - niestosowane na lekcjach matematyki.

38.

Twórcze pisanie

Czy mając od lat tak samo urządzony pokój, zawiesiłbyś w nim hamak? Większość z nas długo by się nad tym zastanawiało, a potem zrezygnowała z tego pomysłu. Tak samo jest z pisaniem. Mówimy sobie – to nie dla mnie, nie wypada, będę żałować, nie umiem, już jest za późno, jak to będzie wyglądało. Czas z tym skończyć! Czas kupić hamak i zacząć pisać! Zapraszamy na warsztat twórczego pisania.

39.

Wokalno – instrumentalne Na 4 ręce

Warsztaty poprowadzi goleniowski zespół "Jesienni Przyjaciele". Zespół pragnie się podzielić swoimi zdolnościami - jak grać i śpiewać na chwałę Bożą. Warsztat zostanie zaprezentowany na wieczornym muzycznym uwielbieniu.

40.

Zobaczyć Anioła w lustrze

Wykonanie mozaiki lustrzanej.

41.

Teatr ognia

Chcesz ujarzmić jeden z żywiołów – ogień? Zapraszamy. Nowa forma ekspresji zdobywająca w zatrważającym tempie wielu zwolenników. Taniec z ogniem łączy w sobie płynność ruchów z wyrazistą symboliką ognia. Zobacz sam jak wiele możesz wyrazić tańcząc z „ognikami" w dłoń.

42.

Origami

Origami to sztuka składania papieru pochodząca z Chin. Zabawa z papierem jest tania, przyjemna, a przede wszystkim dostępna dla każdego z nas. Z tego powodu zapraszamy Was na niesamowitą wycieczkę w świat harców z kartką. Będzie kreatywnie i wesoło. Spróbujmy złożyć coś razem! :)

43.

Układanie kwiatów

Warsztat jest spotkaniem z ludźmi, którzy z kwiatów mogą utworzyć czarujące kompozycje. One także mogą chwalić Boga, a choć zdumiewają lekkością i kruchością trzeba się nad nimi nieźle napracować.

44.

Okrągły kosz wiklinowy

Poznanie technik wypalania kosza o podstawie koła.

45.

Praca z papierem techniką quiling

Nauczymy Cię jak zrobić kartkę świąteczną i okolicznościową. Przyjdź, a przekonasz się jakie to proste.

46.

Wypalanie obrazu w drewnie

Tworzenie swoich własnych wzorów i obrazów.

47.

Decupage na ceramice

Zdobienie gotowych elementów ceramicznych.

48.

Wazon

Ręczne toczenie wałków z gliny, kształtowanie ich w formę wazonu według własnej koncepcji, zdobienie angobą lub szkliwem.

49.

Psychologia na wesoło

Warsztaty dla osób, które chcą zawrzeć nowe znajomości w nietypowy sposób. Oferujemy wiele ciekawych atrakcji, m.in. elementy psychogimnastyki, trening komunikacji interpersonalnej, poznawanie siebie, a przede wszystkim mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.

50.

Taniec afrykański


liczba odsłon: 7590 | dodano: 2012-03-14 09:39:31

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook