Dziś: niedziela, 21 kwietnia 2024
Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Lista warsztatów tematycznych - Dni Młodych Goleniów 2018
Nie mogę wyświetlić obrazka

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalnych Dni Młodych wezmą udział w 27. warsztatach tematycznych m.in.: filmowych, fotograficznych, gier i zabaw rekreacyjnych, kulinarnych, liturgicznych, medycznych, misyjnych, muzycznych, origami, perkusyjnych, tanecznych, wikliniarskich, wokalnych, wolontariatu, teatralnych i żeglarskich. Warsztaty prowadzone będą przez animatorów kultury, wolontariuszy oraz pracowników różnych placówek oświatowych. Zajęcia warsztatowe odbędą się 1 maja podczas programu Dni Młodych. Każdy uczestnik może wybrać dla siebie tylko jeden z warsztatów. Zobacz pełną listę i pamiętaj: kto pierwszy ten lepszy!

 
Lp.
 
Nazwa warsztatu
 
Opis
Ilość osób
 
1
Batik
Batik to technika malarska polegająca na kolejnym nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca nie zamaskowane warstwą wosku. Uczestnicy tych zajęć wykonają logotyp ADM.
12
 
2
Biblijne - jak czytać Biblię?
Zapraszamy na spotkanie z bogactwem Biblii. Zasłuchamy się w Słowo, które stanie się dla nas drogowskazem życia. Na te warsztaty przywieź ze sobą Pismo Święte.
30
 
3
Decoupage
Aniele, aniele… Popularną metodą decoupagu uczestnicy będą mogli wykonać aniołka na drewnie.
15
 
4
Dekorowania potraw
Dekorowanie potraw to bardzo ważny i ostatni etap gotowania lub pieczenia. Uczestnicy poznają tajniki związane z przygotowaniem elementów do dekoracji oraz garnirowania potraw.
25
 
5
Filmowo-fotograficzne
W kadrze aparatu fotograficznego, kamery filmowej możemy „złapać” chwilę, która już się nie powtórzy…
20
 
6
Gry i zabawy rekreacyjne
Zajęcia rekreacyjne to czynny wypoczynek, relaks ale także okazja do lepszego poznania siebie oraz innych osób w grupie poprzez zabawę. Miejsce warsztatów znajduje się w pięknym, zielonym zakątku, nieopodal płynącej przez Goleniów rzeki Ina.
60
 
7
Historyczno-archeologiczne
Jeśli interesujesz się historią, fascynują Cię wykopaliska sprzed setek lat koniecznie przyjdź na te warsztaty. Poznasz Dzieje Kościoła katolickiego na Pomorzu Zach. (1945 – 1956) oraz historię kościoła św. Jerzego w Goleniowie ,obejrzysz także pozostałości średniowiecznych fundamentów tego kościoła.
15
 
8
Karate i samoobrony
Dbałość o dobre zdrowie jest naszym obowiązkiem – na tych zajęciach poznasz ćwiczenia pomagające zachować dobrą formę, nauczysz podstawowych zasady samoobrony. Weź ze sobą obuwie sportowe
i dres.
50
 
9
Kulinarne
Jeżeli Twoją pasją jest sztuka kulinarna lub wprost przeciwnie - w ogóle nie znasz się na gotowaniu, ale postanowiłeś to zmienić, ten warsztat jest dla Ciebie. Poznasz przepisy i nauczysz się kilku smacznych dań – również wegetariańskich. No i z pewnością poradzisz sobie z poczęstunkiem gdy odwiedzą Cię niespodziewani goście.
20
 
10
Kurs Alpha
Alpha to seria spotkań, wyjaśniających podstawy chrześcijaństwa. Każde spotkanie podejmuje inny temat oraz daje możliwość dyskusji. Alpha prowadzona jest w kościołach, kawiarniach, domach, szkołach a nawet więzieniach - wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Choć każda Alpha jest trochę inna, to trzy elementy pojawiają się na niej zawsze: posiłek, wykład/film i dyskusja. W czasie warsztatów, będzie można dowiedzieć więcej się czym jest Alpha oraz wziąć udział w przykładowej sesji Alpha dla młodzieży.
40
 
11
Liturgiczne
Poznasz jak zadbać o piękno liturgii i jej głębie. Poznasz znaczenie symboli liturgicznych. Na warsztaty zapraszamy przede wszystkim ministrantów (zabierz ze sobą komżę lub albę ministrancką).
30
 
12
Medyczne
Uwaga pierwsza pomoc! Życie jest skarbem danym od Boga. Czasem sekundy decydują o uratowaniu tego wielkiego daru. Jak je wykorzystać? Przyjdź i przekonaj się sam! Na warsztatach zademonstrujemy podstawowe czynności ratownicze.
20
 
13
Misyjne
Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, pozostając wierne intencjom Założyciela, dąży do rozpalenia w sercach katolickich dzieci miłości do misji oraz poczucia solidarności, tak duchowej, jak i materialnej, wobec rówieśników na całym świecie. Dzieło stara się zwrócić uwagę najmłodszych chrześcijan na potrzeby ich braci nie znających jeszcze Pana Jezusa. W tym celu wydaje czasopismo i różne materiały, których celem jest informacja i formacja misyjna katolickich chłopców
i dziewcząt. Poznasz potrzeby misji i sposób jak włączyć się w to dzieło.
40
 
14
Muzyczne
Warsztat poprowadzi Maciej Czaczyk - laureat drugiej emisji „Must be the music", a obecnie kleryk Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.
20
 
15
Origami
Origami to sztuka składania papieru. Jeśli nauczysz się jak to robić, zadziwią Cię figury, które wykonasz.
20
 
16
Perkusyjne
Jeśli zawsze chciałeś/aś spróbować gry na perkusji, to właśnie teraz czeka na Ciebie niepowtarzalna okazja! Zapraszamy na warsztaty perkusyjne, które poprowadzi ks. Adam Staśkowiak – proboszcz parafii w Borzysławcu i lider zespołu Drabina Jakuba. Zapewniamy sprzęt muzyczny.
15
 
17
Pszczelarskie
Powiedzenie mówi: „Pracowity jak pszczółka” i nie ma w tym przesady. Czy wiesz, że jeśli zginie ostatnia pszczoła, życie człowieka jest zagrożone. Obejrzyj z bliska ul, ramki i inne urządzenie, przy pomocy których powstaje miód.
30
 
18
Ruch Czystych Serc
Przyjdź i poznaj Ruch Czystych Serc. Chcemy tylko prawdziwej miłości, niezależnie od tego, do jakiego stanu powołuje nas Pan, dlatego zawierzamy się Temu, który nas stworzył – Jedynemu Ekspertowi – Jezusowi Chrystusowi, prosząc, aby to On uczył nas, jak kochać, i by leczył zranione serca. Tylko Jezus mówi całą prawdę o seksie i miłości. On powołał nas do istnienia, abyśmy tu na ziemi dojrzewali do miłości, bo pełnia szczęścia to kochać i być kochanym miłością niezniszczalną. W Bożych planach tylko w małżeństwie seks może wyrażać bezinteresowny i wzajemny dar z całego duchowo-cielesnego bogactwa męża i żony, w Jezusie Chrystusie na zawsze.
40
 
19
Savoir-vivre
Modnie i godnie czyli jak zachować się przy stole. Znajomość zasad savoir-vivre jest jednym z wyznaczników kultury osobistej człowieka. Zasady dotyczą kilku głównych dziedzin życia: nakrywania, podawania do stołu, jedzenia i picia, wyglądu, prezencji oraz relacji damsko-męskich.
20
 
20
Taniec Lednicki
Z pewnością będziesz się dobrze bawić a przy okazji nauczysz się tańców – w Lednicy jak znalazł!
20
 
21
Teatralne
Warsztat adresowany jest do Ciebie, jeżeli:
- chcesz pracować nad sobą;
- chcesz działać z innymi twórczymi ludźmi;
- chcesz uruchomić swój głos i ciało;
- chcesz nauczyć się używać swych emocji;
- chcesz przełamać swoją wstydliwość;
- lubisz teatr i pragniesz rozwijać swoje zamiłowanie;
- chcesz nauczyć się interpretacji tekstu.
200
 
22
Teologia ciała… czego?
Celem warsztatów "Teologia ciała... czego?" jest przedstawienie młodemu człowiekowi „teologii ciała” Jana Pawła II jako alternatywy na współczesną wizję miłości i seksualności promowaną przez obecną kulturę i media. W programie warsztatów:
- jak to miało być, czyli miłość w Bożym planie;
- wszystko popsuł grzech;
- jak chcą nam miłość sprzedać dzisiaj;
- czystość drogą ku wolności i świętości – czyli wszystko można jeszcze naprawić.
40
 
23
Wędkarskie
Przyłącz się do tych, którzy na łonie przyrody doświadczają Boga. Być może rozwiniesz w sobie pasję i na dobre wciągnie Cię wędkowanie.
30
 
24
 
Wielki Konkurs
Wiedzy Religijnej
Zakres wiadomości konkursu to wiedza nie przekraczająca wiedzy katechezy szkoły podstawowej. Każda grupa parafialna deleguje dwie osoby do konkursu. Reszta osób, które zapiszą się na warsztat będą kibicować swoim przedstawicielom. Nagrodą dla dwojga zwycięzców jest zaproszenie na wspólny wyjazd w czasie wakacji do Barcelony na 10 dni w lipcu 2018 r. Organizatorem wyjazdu jest parafia pw. św. Katarzyny w Goleniowie.
270
 
25
Wikliniarstwo papierowe
Coś z niczego – tak w skrócie można scharakteryzować warsztat, na którym stare gazety zamieniają się w piękne koszyczki, pudełeczka, serduszka, ozdobne wianuszki. Taki prezent, wykonany własnoręcznie, cieszy najbardziej.
20
 
26
Wolontariat - Szlachetna Paczka
Celem warsztatów jest przedstawienie wolontariatu na rzecz potrzebujących ludzi, ale także pokazanie, że wolontariat to także przestrzeń na rozwój swojego systemu kompetencji. Pokażemy jak stworzyć u siebie komórkę „Szlachetnej Paczki”.
100
 
27
Żeglarskie
– Lubczyna
Żeglarstwo to pasja, którą być może zarazisz się w trakcie tych warsztatów. Nauczysz się wiązania węzłów żeglarskich, poznasz nazewnictwo, dowiesz się jak bezpiecznie korzystać z łodzi, poprawnie wkładać kamizelkę ratunkową, sztormiak. Będzie wspólne demontowanie i montaż łodzi, posłuchasz ciekawych opowieści. Zapraszamy przyszłych wilków morskich.
40

 


liczba odsłon: 3718 | dodano: 2018-03-19 13:01:10

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook