Dziś: środa, 24 kwietnia 2024
Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Lista warsztatów tematycznych - Dni Młodych Goleniów 2017
Nie mogę wyświetlić obrazka

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalnych Dni Młodych wezmą udział w 52. warsztatach tematycznych m.in. batiku, brewiarzowych, decoupage, dziennikarskich, dykcyjnych, filcowania, fizjoterapeutycznych, fotograficznych, haftu, kulinarnych, literackich, liturgicznych, medycznych, modelarskich, muzycznych, origami, perkusyjnych, radiowych, śpiewu, quillingu, tanecznych, wokalnych i żeglarskich. Warsztaty prowadzone będą przez animatorów kultury, wolontariuszy oraz pracowników różnych placówek oświatowych. Zajęcia warsztatowe odbędą się 1 i 2 maja podczas programu Dni Młodych. Każdy uczestnik może wybrać dla siebie tylko jeden z warsztatów. Zobacz pełną listę i pamiętaj: kto pierwszy ten lepszy!

 
Nazwa warsztatu
 
Opis warsztatu
Batik
Batik to technika malarska polegająca na kolejnym nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca nie zamaskowane warstwą wosku. Uczestnicy tych zajęć wykonają logotyp ADM.
Brewiarzowe
Modlitwa brewiarzowa jest modlitwą Ludu Bożego. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do jej odmawiania. Ty też! Przyjdź i spróbuj, a może zaczniesz odmawiać ją częściej.
Decoupage
Popularną metodą decoupagu uczestnicy będą mogli wykonać aniołka na drewnie.
Decoupage
- zdobienie świec
Zapraszamy na zajęcia, w czasie których uczestnicy ozdobią według własnego pomysłu świece, a dodatkowo - z wykorzystaniem słoików - będzie można wykonać świecznik.
Dekorowania potraw
Dekorowanie potraw to bardzo ważny i ostatni etap gotowania lub pieczenia. Uczestnicy poznają tajniki związane z przygotowaniem elementów do dekoracji, a także przygotują pizzę oraz babeczki.
Dietetyczne
Żyj zdrowo – spotkanie z dietetykiem. Na tych warsztatach uczestnicy dowiedzą się jak prawidłowo się odżywiać, przygotować dietę własnego pomysłu itp.
Dykcyjne
Te zajęcia są skierowane zwłaszcza do lektorów Pisma  Świętego.
Dziennikarskie
Wszystkich którzy odkryli w sobie „lekkie pióro” zapraszamy do działania przy tworzeniu gazetki na temat ADM Goleniów 2017.
Filcownia
W trakcie tych warsztatów powstaną różańce filcowo – drewniane. Każdy według własnego pomysłu stworzy indywidualny wzór.
Filmowe i fotograficzne
W kadrze aparatu fotograficznego, kamery filmowej możemy „złapać” chwilę, która już się nie powtórzy.
Fizjoterapeutyczne
Uczestnicy zostaną zapoznani z podstawowymi ćwiczenia, które pomogą im się zrelaksować, odprężyć lub uporać z bólem. Zajęcia poprowadzi dyplomowana fizjoterapeutka.
Flagowe
Podczas warsztatów flagowych, które poprowadzi ekipa szczecińskiego Marszu dla Życia uczestnicy będą mieli okazję malować flagi i transparenty oraz nauczyć się operowania nimi w przestrzeni.
Gry i zabawy rekreacyjne
Zajęcia rekreacyjne to czynny wypoczynek, relaks ale także okazja do  lepszego poznania siebie oraz innych osób w grupie poprzez zabawę. Miejsce warsztatów znajduje się w pięknym, zielonym zakątku, nieopodal płynącej przez Goleniów rzeki Ina.
Harcerskie gry miejskie
Harcerze zapraszają do udziału w dwóch grach miejskich: harcerskiej grze terenowej oraz grze miejskiej pt. „Pierwsza pomoc”. Podczas drugiej gry uczestnicy odwiedzając poszczególne punkty miasta powinni odnaleźć się w sytuacji odegranej przez harcerzy - np. pomoc osobie z zawałem serca, z oparzeniem, porażeniem prądem itp.
Hip-hop
Od momentu powstania, kultura hip-hopu rozprzestrzeniła się na cały świat. Muzyka hip-hop powstała, gdy DJ-e zaczęli tworzyć bity za pomocą zapętlania zapisów partii solowych, tworząc tzw. sampling. Do tego doszedł rap oraz beatbox . Rozwijajmy swoje talenty!
Historyczno-archeologiczne
Jeśli interesujesz się historią, fascynują Cię wykopaliska sprzed setek lat koniecznie przyjdź na te warsztaty. Poznasz dzieje Kościoła Katolickiego na Pomorzu Zachodnim oraz historię kościoła św. Jerzego w Goleniowie, obejrzysz także pozostałości średniowiecznych fundamentów tego kościoła.
Karate - samoobrony
Dbałość o dobre zdrowie jest naszym obowiązkiem – na tych zajęciach poznasz ćwiczenia pomagające  zachować dobrą formę, nauczysz  podstawowych  zasady samoobrony. Weź ze sobą obuwie sportowe i dres.
Kosmetyczne (DIY)
Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak we własnym domu wykonać w 100% naturalne kosmetyki na bazie składników tj.: miód, wosk pszczeli, owoce, naturalne olejki, masło shea etc. W trakcie zajęć poznają przepisy na wykonanie peelingów, kremów, maseczek, kul do kąpieli i innych. Część z nich zostanie wykonana podczas warsztatów z Waszym udziałem!
Kulinarne
Jeżeli Twoją pasją jest sztuka kulinarna lub wprost przeciwnie  - w ogóle nie znasz się na gotowaniu - ten warsztat jest dla Ciebie. Poznasz przepisy  i nauczysz się kilku smacznych dań – również wegetariańskich. Z pewnością poradzisz sobie z poczęstunkiem gdy odwiedzą Cię niespodziewani goście.
Literacko-podróżnicze
Uczestnicy wezmą udział w warsztatach, które poprowadzi autor kilkunastu książek, dziennikarz, podróżnik, założyciel Fundacji Kasisi , Dobra Fabryka – Szymon Hołownia oraz wnuk A. Fiedlera (pisarza i podróżnika).
Liturgiczne
Warsztaty poprowadzą alumni Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Na warsztaty zapraszamy przede wszystkim ministrantów (zabierz ze sobą albę).
Makrama
Sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Znana już w starożytności. Stosując ją można wyplatać wiele rzeczy, np. bransoletki lub inną biżuterię.
Medyczne
Uwaga pierwsza pomoc! Życie jest skarbem danym od Boga. Czasem sekundy decydują o uratowaniu tego wielkiego daru. Jak je wykorzystać? Przyjdź i przekonaj się sam! Na warsztatach zademonstrujemy podstawowe czynności ratownicze.
Modelarskie
Każde stworzenie potrzebuje swojego miejsca – domu. Biorąc udział w tych zajęciach zostawisz po sobie pamiątkę – budkę lęgową dla ptaszków.
Muzyczne
Wspólne muzykowanie - mile widziane własne instrumenty.
Muzyczne
„Śpiewajcie Panu, bo wielka Jego moc i chwała”. Jeśli chcesz śpiewem chwalić Pana, to przyjdź na warsztaty muzyczne ze scholą ADM - Scholą Vivaldi.
Origami
Origami to sztuka składania papieru, jeśli nauczysz się jak to robić zadziwią Cię figury, które wykonasz.
Papierowa wiklina
„Drugie życie gazet” - ta technika przywędrowała do Polski całkiem niedawno i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Możesz wykonać gazetowe serduszko i obdarować nim kogoś bliskiego.
Perkusyjne
Jeśli zawsze chciałeś/aś spróbować gry na perkusji, to czeka na Ciebie niepowtarzalna okazja! Zapraszamy na warsztaty perkusyjne. Zapewniamy sprzęt.
Poznaj pracę policjanta
Uczestnicy będą mili okazję przekonać się jak wygląda praca goleniowskich stróżów prawa „od kuchni”. Odwiedzą, stanowisko dyżurnego, salę ćwiczeń, salę odpraw, zapoznają się z wyposażeniem radiowozu. Dowiedzą się także  jak radzić sobie z zagrożeniami w cyber świecie.
Pszczelarskie
Powiedzenie mówi: „Pracowity jak pszczółka” i nie ma w tym przesady. Czy wiesz, że jeśli zginie ostatnia pszczoła, życie człowieka jest zagrożone? Obejrzyj z bliska ul, ramki i inne urządzenie przy pomocy, których powstaje miód.
Quilling
Quilling to technika z rodzaju papieroplastyki wykorzystywana do tworzenia kartek okolicznościowych.
Radiowe
Zapraszamy potencjalnych reporterów radiowych - będziecie przeprowadzać wywiady z uczestnikami Archidiecezjalnych Dni Młodych. Powstanie z nich relacja, którą będzie można odsłuchać na Portalu Młodych Ichtis.
Recyklingu
Zapraszamy do aktu tworzenia i budowania w poszanowaniu otaczającego nas środowiska. Zużyte butelki, nakrętki, stare książki - wszystko może stać się  budulcem. Poznaj najpiękniejszą jest radość – radość tworzenia!
Robótki na drutach
Zajęcia na których  nauczysz się nabierać oczka, poznasz  ściegi dla początkujących oraz zaawansowanych. Jeśli lubisz robótki na drutach lub chcesz się ich nauczyć – te zajęcia są właśnie dla Ciebie.
Różaniec ze sznurka
Uwaga! Moda na różaniec ze sznurka. Różaniec to modlitwa prostoty i głębi. Jak samemu zrobić sznur modlitewny? Nauka wiązania różańców ze sznurka. Zapraszają Siostry Uczennice Krzyża.
Ruchowo–wokalne
Zajęcia ruchowo – wokalne poprowadzą aktorzy Teatru Brama w Goleniowie.
Savoir-vivre
Modnie i godnie czyli jak zachować się przy stole. Znajomość zasad savoir-vivre jest jednym z wyznaczników kultury osobistej człowieka. Zasady dotyczą kilku głównych dziedzin życia: nakrywania, podawania do stołu i jedzenia oraz picia, wyglądu, prezencji. Strój i mowa ciała oraz rola relacji damsko-męskich.
Słodkie prezenty DIY
Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się różnych sposobów dekoracji ciastek, ręcznie robionych, z masy cukrowej i innych dodatków. Uczestnicy stworzą ciasteczka, które nie tylko dobrze smakują, ale także cieszą oko i mogą być słodkim prezentem na różne okazje.
Strażacko-pożarnicze
Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jak ważne jest abyśmy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia wiedzieli jak postępować. Zawodowi strażacy nauczą nas udzielania pierwszej pomocy, pokażą jak przeciwdziałać zagrożeniom, zaprezentują najnowszy sprzęt oraz samochody którymi się poruszają.
Szkolenia psów
Zapraszamy do uczestnictwa w programie readaptacji skazanych pt.: ”Pieskie życie z psem”. Jest to projekt nowatorski, który wdraża Zakład Karny w Goleniowie we współpracy ze schroniskiem dla zwierząt i polega on m.in. na socjalizowaniu przez osadzonych, piesków po przejściach. W ramach warsztatu odbędzie się także zwiedzenie terenu zakładu, kontakt z osadzonymi,  poznanie innego wymiaru i rzeczywistości, która zaczyna się za więzienną bramą.
Szycie haftem krzyżykowym
Haftowanie krzyżykowe wymaga zręcznych palców, cierpliwości, wyobraźni, natomiast efektem są prace, które przypominają obrazy malowane pędzlem. Przyjdź i spróbuj – być może to będzie Twoje hobby. W ramach warsztatów zostaną wykonane bransoletki z logo ADM.
Śpiewu
Nauka pieśni ludowych z różnych regionów Polski.
Taneczne
Polskie tańce integracyjne – zajęcia poprowadzą instruktorzy Zespołu Pieśni i Tańca „INA”. Zabierz  ze sobą obuwie sportowe i wygodny strój.
Tańców lednickiech
Z pewnością będziesz się dobrze bawić, a przy okazji nauczysz tańców lednickich. Tańcem chwalmy Pana!
Trzeźwościowe
Życie jest piękne – ale trzeba umieć żyć. Dzisiejszy świat i jego tempo niesie ze sobą wiele pięknych propozycji, niespodzianek, oszałamia bogactwem możliwości, ale także zagraża mnóstwem uzależnień. Jeżeli chcesz o tym porozmawiać – przyjdź na zajęcia trzeźwościowe.
Wikliniarskie
Coś z niczego – tak w skrócie można scharakteryzować warsztat na którym stare gazety zamieniają się w piękne koszyczki, pudełeczka, serduszka, ozdobne wianuszki. Taki prezent – wykonany własnoręcznie cieszy najbardziej.
Wokalne
Kto śpiewa – dwa razy się modli. Podszkolisz swoją emisję głosu, nauczysz się nowej piosenki albo z przyjemnością pośpiewasz dobrze już Ci znaną piosenkę. Komu bliski jest rytm i melodia – powinien zawitać na ten warsztat.
Zabaw Integracyjnych
Szkoła Animacji Zabaw Integracyjnych. Na zajęciach za pomocą gier społecznych poznamy się bliżej. Przy zastosowaniu cyklu Kolba osiągniemy cel jakim jest zrozumienie co nas łączy, a co dzieli.
Żeglarskie
Żeglarstwo to pasja, którą być może zarazisz się w trakcie tych warsztatów. Nauczysz się wiązania węzłów żeglarskich, poznasz nazewnictwo dowiesz się jak bezpiecznie korzystać z łodzi, poprawnie wkładać kamizelkę ratunkową, sztormiak. Będzie wspólne demontowanie i montaż łodzi, posłuchasz ciekawych opowieści. Przyszłych wilków morskich zapraszamy.

 


liczba odsłon: 4413 | dodano: 2017-03-17 18:28:51

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook