Dziś: wtorek, 5 grudnia 2023
Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Lista warsztatów tematycznych - Dni Młodych Barlinek 2016
Nie mogę wyświetlić obrazka

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalnych Dni Młodych wezmą udział w 53. warsztatach tematycznych m.in. biblijnych, breakdance, brewiarzowych, carvingu, decoupage, dziennikarskich, ewangelizacyjnych, filcowania, fotograficznych, grawerowania, hipoterapii, kulinarnych, liturgicznych, malarskich, medycznych, Nordic Walking, origami, quillingu, szydełkowania, tanecznych, teatralnych, wędkarskich i wokalnych. Warsztaty prowadzone będą przez animatorów kultury, wolontariuszy oraz pracowników różnych placówek oświatowych. Zajęcia warsztatowe odbędą się 1 i 2 maja podczas programu Dni Młodych. Każdy uczestnik może wybrać dla siebie tylko jeden z warsztatów. Zobacz pełną listę i pamiętaj: kto pierwszy ten lepszy!

Lp.
Nazwa warsztatu
Opis
1.
Aniołowie
„Aniołom swoim rozkazał, aby Cię strzegli na wszystkich swych drogach”. Każdy z nas ma swojego anioła stróża. Jeśli chcesz mieć jego podobiznę u siebie w domu, to zapisz się na te warsztaty.
2.
Biblijne
Zapraszamy na spotkanie z bogactwem Biblii. Zasłuchamy się w Słowo, które stanie się dla nas drogowskazem życia. Będziemy szukać odpowiedzi na pytanie, jak żyć Słowem Bożym na co dzień. Na te warsztaty przywieź ze sobą Pismo Święte.
3.
Breakdance
Pan Bóg każdemu a nas dał zdolności, aby je rozwijać na chwałę Bożą. Jeśli czujesz, że chcesz właśnie tak wielbić Pana, to przyjdź na te warsztaty.
4.
Brewiarzowe
Modlitwa brewiarzowa jest modlitwą Ludu Bożego. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do jej odmawiania. Ty też! Przyjdź i spróbuj, a może zaczniesz odmawiać ją częściej.
5.
Carving, czyli rzeźbienie w warzywach
Pan Bóg  stworzył piękny świat, z którego dzięki Jego łaskawości możemy korzystać. Podczas tych warsztatów nie tylko będziemy podziwiać dzieło Pana, ale również możemy rozwijać swoje umiejętności.
6.
Chusta Weroniki, czyli miłosierdzie Boże w Biblii
Na podstawie Pisma Świętego będziesz mógł zafascynować się Miłosierdziem Bożym. Warsztat poprowadzą Siostry Jezusa Miłosiernego.
7.
Decoupage
Papież Franciszek pisze, że chrześcijanin to człowiek radosny. Dni Młodych pozwalają ukazać radość młodych ludzi. Jeśli chcesz podzielić się tą radością to skorzystaj z gościny mieszkańców Rosin. Nauczą Cię podstawowych zasad de coupage.
8.
Decoupage na ceramice
„Większa radość jest z dawania, aniżeli z brania”. Na tych warsztatach nauczysz się samodzielnie wykonywać ciekawe upominki dla bliskich i drobiazgi dla siebie. Odkryjesz przyjemność obdarowywania i satysfakcję z własnych, twórczych pomysłów.
9.
Dogoterapia i Hipoterapia
W Księdze Rodzaju Pan Bóg kazał Adamowi nazwać wszystkie zwierzęta. Każde z nich nazwał on istotą żywą. Stworzyciel poddał tym samym zwierzęta pod rozważną opiekę człowiekowi. Możemy wykorzystywać właściwości zwierząt do pracy z ludźmi potrzebującymi pomocy. Jeśli chcesz zobaczyć jak to się robi, to zapraszamy właśnie na te warsztaty.
10.
Dziennikarskie
Św. Jan Paweł II mówił o potrzebie nowej ewangelizacji. Jeśli chcesz zobaczyć w jaki sposób funkcjonują katolickie media oraz wykorzystać techniki medialne w  ewangelizacji powinieneś zapisać się na warsztaty dziennikarskie.
11.
Ewangelizacyjne
Chrześcijanin w dzisiejszym świecie to człowiek świadectwa. Ale jak mówić dziś o Chrystusie? Przyjdź, posłuchaj, porozmawiaj.
12.
Fantazyjne aniołki
Jak widzisz swojego anioła? Drewnianemu aniołkowi Ty sam nadasz kolor i charakter.
13.
Fantazyjne butelki
Masz talent plastyczny, który dostałeś od Boga? Może jeszcze tego nie wiesz. Na warsztatach zostanie pokazana technika malowania na szkle. Zwykła butelka szybko zmieni się w piękny prezent.
14.
Filcowanie – oryginalna biżuteria
Starotestamentalna Rachab dzięki swojej pomysłowości uratowała izraelskich wywiadowców poprzez purpurowy powróz. Jeśli chcesz zobaczyć w jaki sposób można wykorzystać wełnę, aby nam służyła, przyjdź i sprawdź czy potrafisz to zrobić.
15.
Filozoficzne
Św. Jan Paweł II mówił: Niewielki będzie pożytek z mówienia i pisania, jeśli słowo będzie używane nie po to, aby szukać prawdy, wyrażać prawdę i dzielić się nią, ale tylko po to, by zwyciężać w dyskusji i obronić swoje – może właśnie błędne – stanowisko”. Jeśli pragniesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące sensu naszego życia i chcesz uzyskać odpowiedź w duchu chrześcijańskich wartości przyjdź na warsztaty filozoficzne.
16.
Fizyczno-geograficzne
Św. Paweł uważany jest za Apostoła Narodów. Już w starożytności zwiedził wiele miejscowości. Jeśli i Ty chcesz również rozsmakować się w geografii i w prawach fizycznych to skorzystaj z tych warsztatów.
17.
Flagowe
Podczas warsztatów flagowych, które poprowadzi ekipa szczecińskiego Marszu dla Życia uczestnicy będą mieli okazję malować flagi i transparenty oraz nauczyć się operowania nimi w przestrzeni.
18.
Fotograficzne
„On jest obrazem Boga niewidzialnego, bo w Nim zostało wszystko stworzone” Kol 1, 15a.16a. Jeśli chcesz zachwycić się pięknem stworzenia i poćwiczyć swój warsztat fotograficzny, to zapraszamy!
19.
Fotografii tradycyjnej analogowej
„Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył” Rdz 1, 27a.  Każdy człowiek jest obrazem Boga! Jeśli chcesz nauczyć się tworzyć unikalne obrazy świata, który stworzył Bóg przyjdź koniecznie na te warsztaty.
20.
Grawerowanie na szkle
Bł. Antoni Gaudi był nowatorem w dziedzinie architektury projektując kościół Sagrada Fimilia. Użył wtedy wielu wyjątkowych projektów. Jeśli i Ty chcesz wydobyć ze szkła coś ciekawego to skorzystaj z tych warsztatów.
21.
Gry planszowe
(sudoku, warcaby)
Duch Święty udziela nam darów mądrości i rozumu. Skorzystaj z tych darów i przyjdź na warsztaty logicznego myślenia, konsekwentnego działania i podejmowania trudnych decyzji przy strategicznych grach planszowych.
22.
Historyczne
W tym roku obchodzimy 1050. rocznicę Chrztu Polski. Jeśli lubisz historię i chcesz bliżej zapoznać się z tym wydarzeniem to koniecznie musisz wziąć udział w tym warsztacie.
23.
Jak anioła głos…
„Śpiewajcie Panu, bo wielka Jego moc i chwała”. Jeśli chcesz śpiewem chwalić Pana, to przyjdź na warsztaty muzyczne ze scholą ADM Vivaldi.
24.
Krajoznawcze
Znasz swój kraj? To poznaj swój kraj. Na zajęciach zapoznasz się z najciekawszymi miejscami naszej Archidiecezji oraz z misjami chrystianizacyjnymi św. Ottona.
25.
Krótkofalarskie
Św. Maksymilian Maria Kolbe był krótkofalowcem. Jeśli chcesz zobaczyć czym się zajmował przyjdź na te warsztaty.
26.
Kulinarne
Prorok Izajasz przekazuje słowa Pana Boga, który przygotuje dla wszystkich ludów ucztę. Warsztaty z przygotowywania uczty kulinarnej poprowadzą Siostry Misjonarki Chrystusa Króla. Przekażą Ci tajemnice kuchni klasztornej. Przyjdź, nie pożałujesz! A kiedy wrócisz do domu będziesz mógł zaskoczyć bliskich swoimi umiejętnościami kulinarnymi.
27.
Liturgiczne
Warsztaty poprowadzą alumni Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Na warsztaty zapraszamy przede wszystkim ministrantów (zabierz ze sobą albę).
28.
Malarskie
Ewangelizacja wizualna?! Przyjdź na zajęcia i włącz się w malowanie plakatów ewangelizacyjnych! Może dzięki Twojej pracy ktoś powróci do Boga!
29.
Medyczne
Uwaga pierwsza pomoc! Życie jest skarbem danym od Boga. Czasem sekundy decydują o uratowaniu tego wielkiego daru. Jak je wykorzystać? Przyjdź i przekonaj się sam! Na warsztatach zademonstrujemy podstawowe czynności ratownicze.
30.
Nordic Walking
Pan Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski głosząc Dobrą Nowinę. Na Jego wzór także starajmy się chodzić i pielgrzymować. Na ten warsztat zapraszamy młodych, którzy chcieliby zapoznać się z techniką marszu nordic-walking oraz ewangelizować w naszym mieście. Zajęcia poprowadzą instruktorzy Europejskiej Stolicy Nordic-Walking.
31.
Okazjonalne świece
Światło i świeca są symbolami obecności Boga. Podczas warsztatów nauczymy się rozwijać swój talent plastyczny poprzez dekorowanie okolicznościowych świec. Pomogą nam w tym Siostry Misjonarki Chrystusa Króla.
32.
Origami
Origami jest to sztuka składania papieru. W XX w. ostatecznie ustalono reguły orgiami: punktem wyjścia ma być kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać, i z której poprzez zginanie tworzone są różne figury przestrzenne. Sprawdź czy Tobie się to uda?
33.
Ozdoby ze skóry
Z proroka Izajasza: „Ogromnie weselę się w Panu, dusza moja raduje się w moim Bogu, gdyż odział mnie szatami zbawienia […] jak oblubienicę zdobną w swe klejnoty”. Lubisz biżuterię? A szczególnie tę ręcznie robioną? A może sam chcesz spróbować? Tutaj możesz nauczyć się jak zrobić biżuterię ze skóry. Możesz nawet wymyślić własne wzory. Przyjdź i zobacz, jak wygląda świat ozdób ze skóry.
34.
Ozdoby z filcu
Nie musisz być projektantem mody, aby koleżanki zazdrościły Ci pięknego, filcowego aniołka. Filc jest tworzywem bardzo plastycznym - wystarczy tylko wiedzieć, w jaki sposób go kształtować, a my Ci w tym pomożemy!
35.
Pieczenie kruchych ciasteczek
W I Księdze Królewskiej znajdziemy opis, gdy Eliasz prosi wdowę, by upiekła podpłomyk dla niego, syna i siebie. Jeżeli chcesz upiec współczesne podpłomyki i ozdobić je według własnego pomysłu zapraszamy na warsztaty pieczenia ciasteczek.
36.
Pierwszej pomocy
Uwaga pierwsza pomoc! Życie jest największym darem Boga. Czasem sekundy decydują o uratowaniu życia. Jak je wykorzystać? O tym będziecie mogli porozmawiać i trochę poćwiczyć z prawdziwym ratownikiem medycznym.
37.
Quilling
Quilling to technika z rodzaju papieroplastyki (zwana też papierowym filigranem) służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.
38.
Rośliny w Biblii
Na warsztatach zajmiemy się nie tylko roślinnością, którą spotkamy na kartach Pisma Świętego, ale spojrzymy również na inne gatunki pięknych i wyjątkowych roślin w Puszczy Barlineckiej.
39.
Różaniec ze sznurka
Uwaga! Moda na różaniec ze sznurka. Różaniec to modlitwa prostoty i głębi. Jak samemu zrobić sznur modlitewny? Nauka wiązania różańców ze sznurka. Zapraszają Siostry Uczennice Krzyża.
40.
Róże z bibuły
Miłosierdzie jest kwiatem miłości. W Roku Miłosierdzia możesz nauczyć się wykonywać piękne, czerwone róże - prawie takie, jakie widać na witrażu w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu.
41.
Szachowe
Na przestrzeni wieków wielu papieży było miłośnikami gry w szachy. Szczególnie z szachami związany był papież Innocenty III, któremu historycy przypisują autorstwo „Moralitetu Innocentego”, który wyjaśnia etykę życia codziennego na podstawie średniowiecznych moralitetów szachowych. Jeśli chcesz nauczyć się tej królewskiej gry, bądź poćwiczyć to przyjdź na warsztaty szachowe.
42.
Szydełkowania
Zajęcia, które od dawna przypisywaliśmy naszym babciom staną się jedyną w swoim rodzaju zabawą, ćwiczeniem kreatywności, a przede wszystkim relaksującym zajęciem. Przyjdź a na pewno mile się zaskoczysz!
43.
Tajemnice lasu
W Księdze Sędziów znajdujemy następujący fragment: „Zebrały się drzewa, aby namaścić króla nad sobą”. Jest to początek bajki, która znajduje się w Piśmie Świętym. Zapraszamy do odkrywania tajników lasu w nadleśnictwie barlineckim.
44.
Taneczne
Wielu mogłoby sobie zadać pytanie czy można modlić się tańcem. Pismo Święte odpowiada nam: Grajmy Panu na harfie, grajmy Panu na cytrze. Chwalmy go śpiewem i tańcem!
45.
Taneczno-wokalne
Śpiewać i tańczyć każdy może! Na tych warsztatach, nie tylko nauczysz się tańczyć, ale również udoskonalisz swój warsztat wokalny.
46.
Teatr ognia
Chcesz ujarzmić jeden z żywiołów – ogień? Nowa forma ekspresji zdobywająca w zatrważającym tempie wielu zwolenników. Taniec z ogniem łączy w sobie płynność ruchów z wyrazistą symboliką ognia. Zobacz sam jak wiele możesz wyrazić tańcząc z „ognikami” w dłoni.
47.
Teatralne
Warsztaty teatralne pozwolą Ci poczuć się prawdziwym aktorem. Spróbuj czy potrafisz? Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odkryć swoje możliwości aktorskie i sprawdzić się w tej formie przekazu.
48.
Terapeutyczne
Jesteś niepowtarzalny i jedyny. Jesteś cudem. Czy chcesz tego doświadczyć? Zapraszam Cię przyjdź! S. Bożena, salezjanka.
49.
Trzeźwościowe
Dzisiejszy świat często dotyka nas lub nasze rodziny różnego rodzaju uzależnieniami: od Internetu, papierosów, narkotyków, alkoholu i wielu innych. Jeżeli chcesz o tym porozmawiać, to zapraszamy na zajęcia trzeźwościowe.
50.
Wędkarskie
Przyłącz się do tych, którzy doświadczają miłości Boga w stworzonym świecie i całe życie potrafią spędzać na łonie przyrody. Naucz się na czym polega wędkarstwo rzutowe - pokaz powiązany z treningiem na świeżym powietrzu. Jest to metoda na rozwijanie pasji sportowych, realizacja wędkarskiego hobby bez okaleczania ryb i innych wodnych stworzeń.
51.
Wieńce i ozdoby z papieru
Ze zwykłych przedmiotów możemy zrobić ciekawe elementy dekoracji naszych domów. Na tych warsztatach nauczymy Cię w jaki sposób wykorzystać papier recyklingowy.
52.
Wokalne
Św. Augustyn napisał: „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”. W czasie warsztatów uczestnicy nauczą się śpiewu psalmów, kanonów oraz pieśni religijnych.
53.
Zabaw integracyjnych
Zajęcia mają na celu poprzez zabawę - lepsze poznanie siebie i osób w grupie. Gry i zabawy integracyjne pozwolą Ci także uświadomić sobie swoje mocne strony i zalety dobrej komunikacji.


liczba odsłon: 4858 | dodano: 2016-03-22 15:09:36

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook