Dziś: poniedziałek, 25 września 2023
Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Lista warsztatów tematycznych - Dni Młodych Barlinek 2015
Nie mogę wyświetlić obrazka

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalnych Dni Młodych wezmą udział w 60. warsztatach tematycznych m.in. biblijnych, brewiarzowych, carvingu, decoupage, dziennikarskich, ewangelizacyjnych, fotograficznych, hipoterapii, haftu, kulinarnych, liturgicznych, malarskich, medycznych, Nordic Walking, origami, psychologicznych, robienia biżuterii, rzeźbiarskich, strzeleckich, tanecznych, teatru ognia, twórczego pisania, wędkarskich i wokalnych. Warsztaty prowadzone będą przez animatorów kultury, wolontariuszy oraz pracowników różnych placówek oświatowych. Zajęcia warsztatowe odbędą się 1 i 2 maja podczas programu Dni Młodych. Każdy uczestnik może wybrać dla siebie tylko jeden z warsztatów. Zobacz pełną listę i pamiętaj: kto pierwszy ten lepszy! 


Lp.
 
Nazwa warsztatu
 
Opis
1.
Artystyczne serce
Chcesz podczas ewangelizacji miasta podarować komuś serce z wybranym przez Ciebie i wypisanym fragmentem Pisma Świętego? Musisz zapisać się właśnie na te warsztaty.
2.
Biblijne
Zapraszamy na spotkanie z bogactwem Biblii. Zasłuchamy się w Słowo, które stanie się dla nas drogowskazem życia. Będziemy szukać odpowiedzi na pytanie, jak żyć Słowem Bożym na co dzień. Na te warsztaty przywieź ze sobą Pismo Święte.
3.
Braekdance
Breakdance to rodzaj specyficznego i unikatowego tańca z dużą ilością kroków wykonywanych nogami i rękoma, a często też całym ciałem. Na tym warsztacie dowiesz się podstawowych nazw poszczególnych kroków „breakdance”, jak również będziesz mógł spróbować swoich sił w tym rodzaju tańca.
4.
Brewiarzowe
Modlitwa brewiarzowa jest modlitwą Ludu Bożego. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do jej odmawiania. Ty też! Przyjdź i spróbuj, a może zaczniesz odmawiać ją częściej.
5.
Carving, czyli rzeźbienie w warzywach
Rzeźbimy w drewnie, kamieniu, a my na warsztatach nauczymy się rzeźbić w warzywach. Przyjdź i zobacz co można uczynić ze zwykłych ziemniaków.
6.
Chusta Weroniki, czyli Miłosierdzie Boże w Biblii
Na podstawie Pisma Świętego będziesz mógł na materiale namalować, jak wygląda Miłosierdzie Boże. Warsztat poprowadzą Siostry Jezusa Miłosiernego.
7.
Decoupage
Chcesz się zapoznać ze sztuką ozdabiania decoupage? Możesz to uczynić na warsztatach organizowanych przez wspólnotę mieszkańców Rosin. Oni pokażą Ci podstawowe zasady decoupage.
8.
Decoupage na ceramice
Przekonasz się, że nie musisz być osobą uzdolnioną plastycznie, żeby nauczyć się samodzielnie wykonywać ciekawe upominki dla bliskich i drobiazgi dla siebie. Odkryjesz przyjemność obdarowywania i satysfakcję z własnych, twórczych pomysłów.
9.
Dogoterapia
Dogoterapia jest wykorzystywana jako metoda wzmacniająca efektywność rehabilitacji. Korzystny wpływ psów na nastrój ludzi wykorzystuje się w pracy z dziećmi chorymi na autyzm, porażenie mózgowe, zespół Downa oraz niedowład kończyn. Na warsztatach dowiesz się jakie korzyści mogą płynąc
z dogoterapii.
10.
Dziennikarskie
Warsztaty poprowadzi Bożena Iwasiuk – dyrektor Radia Vox Lipiany. Mogą one stać się początkiem niesamowitej przygody zdobywania i przetwarzania informacji we współczesnych mediach.
11.
Ewangelizacyjne
Chrześcijanin w dzisiejszym świecie to człowiek świadectwa. Ale jak mówić dziś o Chrystusie? Ten warsztat da Ci podstawowe narzędzia ewangelizacji.
12.
Filcowanie
Zabawa z wełną to nie tylko dzierganie. Można poprzez filcowanie stworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Przyjdź i sprawdź czy potrafisz.
13.
Filozoficzne
Interesuje Cię problem egzystencji człowieka? Poszukujesz w życiu celu? Szukasz odpowiedzi na ważne pytania? Jesteś dociekliwy? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania w duchu chrześcijańskim.
14.
Fizyczno-geograficzne
Nauczysz się umiejętności wykorzystania praw fizycznych i geografii
w sytuacjach nietypowych, np. jak włożyć patyk od szaszłyka do wnętrza napompowanego balonu, aby ten nie pękł lub jak odróżnić jajko ugotowane od surowego, czy co zrobić, aby uchronić się przed szkodliwymi działaniami promieni słonecznych przy wędrówce przez pustynię, itp. Oczywiście da się do tego wykorzystać Biblię…
15.
Fotograficzne
Na warsztat zaproszeni są miłośnicy fotografiki. Warsztat poprowadzą profesjonaliści i pasjonaci. Chcą dzielić się swym doświadczeniem. Na zajęcia należy zabrać swój cyfrowy sprzęt fotograficzny, choćby najprostszy.
16.
Fotografii tradycyjnej, analogowej
Na warsztacie nauczysz się jak obchodzić się z materiałem światłoczułym (negatywem, papierem), a także zapoznasz się z pracą w prawdziwej ciemni.
17.
Grawerowanie na szkle
Chcesz spróbować swoich sił i wygrawerować coś na szkle. Nic trudnego, wystarczy, że zapiszesz się na ten warsztat, a zobaczysz jak można udekorować zwykły słoik.
18.
Gry planszowe
(sudoku, warcaby)
Dla miłośników logicznego myślenia, konsekwentnego działania
i podejmowania trudnych decyzji proponujemy strategiczne gry planszowe.
19.
Haft krzyżykowy
Tańcowała igła z nitką. Haft jest ważną częścią tradycji ludowej. Dziś haft cieszy się coraz większą popularnością. Na naszym warsztacie nauczysz się haftu krzyżykowego. Nie trzeba mieć talentu plastycznego, żeby haftować.
20.
Haft matematyczny
Haft kojarzy Ci się z szyciem? Niekoniecznie musi tak być. Na zajęciach zapoznasz się z haftem, którym udekorujesz kartki. Przyjdź i sprawdź, czy umiesz liczyć przy szyciu.
21.
Hipoterapia
Hipoterapia to działanie mające na celu przywracanie zdrowia i sprawności przy pomocy konia i jazdy konnej. Jest wyjątkową i niepowtarzalną metodą usprawniania dzięki obecności konia - współterapeuty. Koń i jego ruch dają zupełnie nowe i niespotykane w innych metodach terapeutycznych możliwości. Na warsztatach dowiesz się na czym polega specyfika hipoterapii
i jakie niesie ona za sobą możliwości.
22.
Ikony
Ikona przez wieki wzbudzała zachwyt nie tylko specyficznym pięknem, ale poczuciem obecności Boga. Na warsztacie można będzie poznać technikę pisania ikon i spróbować samemu ją wykonać.
23.
Każdy ma swojego anioła
Na zajęciach wykonasz swojego anioła przestrzennego z ciasta chlebowego.
24.
Krajoznawcze
Poznaj swój kraj. Na zajęciach zapoznasz się z najciekawszymi miejscami naszej Archidiecezji oraz z misjami chrystianizacyjnymi św. Ottona.
25.
Krótkofalarskie
Pan Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski i my także chcemy poinformować wszystkie miasta i wioski o naszych Dniach Młodych. Przyjdź na warsztaty, aby nawiązać kontakt z mieszkańcami odległych miejscowości.
26.
Kule ze styropianu
Kule dekoracyjne ze styropianu wdarły się szturmem do dekoracji naszych domów. Dają nam bowiem niezliczony ogrom możliwości. Możesz zrobić
z nich, co tylko chcesz. Przyjdź i przekonaj się sam.
27.
Kulinarne
Warsztaty poprowadzą Siostry Misjonarki Chrystusa Króla. Przekażą
Ci tajemnice kuchni klasztornej. Przyjdź, nie pożałujesz! A kiedy wrócisz do domu będziesz mógł zaskoczyć bliskich swoimi umiejętnościami kulinarnymi.
28.
Kwiaty z bibuły
Bibuła, to wdzięczny materiał do tworzenia ciekawych, barwnych ozdób,
a przede wszystkim kwiatów, które upiększają nasze otoczenie i nigdy nie zwiędną. Kwiatami  z bibuły zdobiono palmy wielkanocne, wieńce dożynkowe, stroiki świąteczne i różne uroczystości. Bibułkarstwo to rękodzieło ginące. Zobacz, jak łatwo sam wyczarujesz z bibuły przepiękne maki, chabry, czy słoneczniki. Zostań artystą!
29.
Liturgiczne
Warsztaty poprowadzą alumni Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Na te warsztaty zaproszeni są przede wszystkim ministranci i lektorzy. Na warsztat zabierz swoją albę.
30.
Makaronowe fantazje
Makaron nie tylko nadaje się na spaghetti. Można z niego wyczarować różne cuda. A jakie dowiesz się, gdy przyjdziesz na makaronowe warsztaty.
31.
Malarskie
Masz talent plastyczny? Może jeszcze tego nie wiesz. Przyjdź na zajęcia i włącz się w malowanie plakatów ewangelizacyjnych. Może dzięki Twojej pracy ktoś powróci do Boga.
32.
Malowanie butelek
Na warsztatach zostanie pokazana technika malowania na szkle. Zwykła butelka szybko zmieni się w piękny prezent.
33.
Malowanie na drewnie
Jak widzisz swojego anioła? Drewnianemu aniołkowi Ty sam nadasz kolor
i charakter.
34.
Malowanie na szkle
Często ze zwykłych przedmiotów możemy zrobić ciekawe elementy dekoracji naszych domów. Na tych warsztatach nauczymy Cię malować słoiki.
 
35.
Medyczne
Uwaga pierwsza pomoc! Czasem sekundy decydują o uratowaniu życia. Jak je wykorzystać? Przyjdź i przekonaj się sam! Podstawowe czynności ratownicze.
36.
Nordic Walking
Na ten warsztat zapraszamy młodych, którzy chcieliby zapoznać się z techniką marszu nordic-walking oraz ewangelizować w naszym mieście. Zajęcia poprowadzą instruktorzy Europejskiej Stolicy Nordic-Walking.
37.
Origami
Origami jest to sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta
w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. Punktem wyjścia ma być kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić
i dodatkowo ozdabiać, i z której poprzez zginanie tworzone są różne figury przestrzenne. Sprawdź czy Tobie się to uda?!
38.
Ozdoby ze skóry
Lubisz biżuterię? A szczególnie tę ręcznie robioną? A może sam chcesz spróbować? Tutaj możesz nauczyć się jak zrobić biżuterię ze skóry. Możesz nawet wymyślić własne wzory. Przyjdź i zobacz, jak wygląda świat ze skóry.
39.
Ozdoby z filcu
Nie musisz być projektantem mody, aby koleżanki zazdrościły Ci efektownej broszki, zabawnej przypinki lub pięknego aniołka. Filc jest tworzywem bardzo plastycznym - wystarczy tylko wiedzieć, w jaki sposób go kształtować, a my Ci w tym pomożemy!
40.
Pantomimy
Każdy ruch i gest może mieć swoje głębsze znaczenie. Jeśli chcesz poznać cichy język ciała i posłużyć się nim w celach… ewangelizacyjnych – zapraszamy!
41.
Pieczenie kruchych ciasteczek
Jeżeli chcesz upiec kruche ciasteczka i ozdobić je według własnego pomysłu musisz wybrać się właśnie na ten warsztat.
42.
Pierwszej pomocy
Uwaga pierwsza pomoc! Czasem sekundy decydują o uratowaniu życia. Jak je wykorzystać? O tym możecie porozmawiać i trochę poćwiczyć z prawdziwym ratownikiem.
43.
Przysłowia w Biblii
Codziennie używamy przysłów i powiedzeń. Mają one różną etymologię. Na zajęciach zapoznasz się i poćwiczyć z przysłowiami i powiedzeniami zaczerpniętymi z Pisma Świętego.
44.
Pszczelarskie
W sprawowaniu nadzoru nad poprawnym funkcjonowaniem pasieki
i czerpaniu korzyści z jej owoców, pszczelarz wykonuje szereg obowiązków, które skupiają się wokół zapewniania odpowiednich warunków dla pszczół, znajdujących się w jej obrębie. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie obowiązki powinien wykonać pszczelarz i choć przez chwilę stać się pszczelarzem musisz wybrać właśnie ten warsztat.
45.
Rośliny w Biblii
Pismo Święte jest bardzo ciekawą księgą, bez różnicy na to, z jakiej perspektywy na nią spojrzymy. Na warsztatach w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach, który nas z serdecznością zaprasza i podejmie, zajmiemy się roślinnością, którą spotkamy na kartach Pisma Świętego, ale spojrzymy również na inne gatunki pięknych i wyjątkowych roślin.
46.
Różaniec ze sznurka
Uwaga! Moda na różaniec ze sznurka. Różaniec to modlitwa prostoty i głębi. Jak samemu zrobić sznur modlitewny? Nauka wiązania różańców ze sznurka. Zapraszają Siostry Uczennice Krzyża.
47.
Ruch-Muzyka-Cienie „Modlitwa w piosence”
Jak można chwalić Boga? Wizualizacja do wybranej piosenki.
48.
Rzeźbiarskie
Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z technikami i narzędziami pracy w drewnie oraz rozwój wyobraźni przestrzennej poprzez pracę na bryle drewnianej.
49.
Szachowe
Nauka logicznego myślenia, konsekwentnego działania i podejmowania trudnych decyzji, to tylko niektóre zalety, jakie daje człowiekowi gra w szachy.
50.
Szydełkowania
Zajęcia, które od dawna przypisywaliśmy naszym babciom staną się jedyną
w swoim rodzaju zabawą, ćwiczeniem kreatywności, a przede wszystkim relaksującym zajęciem.
51.
Taneczne
Wielu mogłoby sobie zadać pytanie czy można modlić się tańcem? Pismo Święte odpowiada nam: Grajmy Panu na harfie, grajmy Panu na cytrze. Chwalmy go śpiewem i tańcem.
 
52.
Taneczno-wokalne
Na tych warsztatach, nie tylko nauczysz się tańczyć, ale również udoskonalisz swój głos, a pamiętaj, że śpiewać każdy może.
53.
Tańca Ludowego
Bogactwo i różnorodność polskich tańców ludowych jest zachwycająca. Najpopularniejszym jest podniesiony do rangi tańca narodowego krakowiak. Ale polonez  jest także ważnym  tańcem – warto go poznać choćby przed studniówką i przed innymi ważnymi okazjami. Kujawiak, mazur, oberek uzupełniają listę polskich tańców narodowych, które rozpowszechniły się na ternie całej Polski, ale jest jeszcze kilka innych tańców ludowych, które warto poznać – np. chodzony, mazurek, taniec podhalański. Przyjdź i naucz się czegoś nowego.
54.
Teatralne
Te warsztaty pozwolą Ci poczuć się prawdziwym aktorem. Spróbuj czy potrafisz? Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odkryć swoje możliwości aktorskie i sprawdzić się w tej formie przekazu.
55.
Teatr ognia
Chcesz ujarzmić jeden z żywiołów – ogień? Nowa forma ekspresji zdobywająca w zatrważającym tempie wielu zwolenników. Taniec z ogniem łączy w sobie płynność ruchów z wyrazistą symboliką ognia. Zobacz sam jak wiele możesz wyrazić tańcząc z „ognikami” w dłoni.
56.
Trzeźwościowe
Dzisiejszy świat często dotyka nas lub nasze rodziny różnego rodzaju uzależnieniami: od Internetu, papierosów, narkotyków i wielu innych. Jeżeli chcesz o tym porozmawiać, to właśnie na tym warsztacie uzyskasz odpowiedź.
57.
Wędkarskie
Pan Bóg dał nam świat, ponieważ nas kocha. Przyłącz się do tych, którzy doświadczają miłości Boga w stworzonym świecie i całe życie potrafią spędzać na łonie przyrody. Naucz się na czym polega wędkarstwo rzutowe -  pokaz powiązany z treningiem na świeżym powietrzu. Jest to metoda na rozwijanie pasji sportowych, realizacja wędkarskiego hobby bez okaleczania ryb i innych wodnych stworzeń.
58.
Wokalne
„Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”- św. Augustyn. W czasie warsztatów uczestnicy nauczą się śpiewu psalmów, kanonów oraz pieśni religijnych.
59.
Zabaw integracyjnych
Zajęcia mają na celu poprzez zabawę lepsze poznanie siebie i osób w grupie. Uświadomienie sobie swoich mocnych stron i zalet dobrej komunikacji.
60.
Zajęcia twórcze
Warsztaty twórcze są pomyślane przede wszystkim dla osób poszukujących ciekawych, twórczych aktywności.

 


liczba odsłon: 5925 | dodano: 2015-03-13 14:27:30

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

ADM Wolin 2023 - Msza Święta i rozpoczęcie spotkania

Święta, święta i po świętach... Ale mamy...

blog ichtis

Facebook