Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Lista warsztatów tematycznych - Dni Młodych Barlinek 2014
Nie mogę wyświetlić obrazka

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalnych Dni Młodych wezmą udział w 65. warsztatach tematycznych m.in. biblijnych, brewiarzowych, carvingu, decoupage, dziennikarskich, ewangelizacyjnych, fotograficznych, grafitti, hipoterapii, haftu, kulinarnych, liturgicznych, malarskich, medycznych, Nordic Walking, origami, psychologicznych, robienia biżuterii, rzeźbiarskich, strzeleckich, tanecznych, teatru ognia, twórczego pisania, wędkarskich i wokalnych. Warsztaty prowadzone będą przez animatorów kultury, wolontariuszy oraz pracowników różnych placówek oświatowych. Zajęcia warsztatowe odbędą się 1 i 2 maja podczas programu Dni Młodych. Każdy uczestnik może wybrać dla siebie tylko jeden z warsztatów. Zobacz pełną listę i pamiętaj: kto pierwszy ten lepszy!


Lp.
Nazwa warsztatu
 
Opis warsztatu
 
1.
Artystyczne serce
 
Chcesz podczas ewangelizacji miasta podarować komuś serce z wybranym przez Ciebie i wypisanym fragmentem Pisma Świętego. Musisz zapisać się właśnie na te warsztaty.
 
2.
Biblijne
 
Zapraszamy na spotkanie z bogactwem Biblii. Zasłuchamy się w Słowo, które stanie się dla nas drogowskazem życia. Będziemy szukać odpowiedzi na pytanie, jak żyć słowem Bożym na co dzień. Na te warsztaty przywieź ze sobą Pismo Święte.
 
3.  Breakdance

 

Breakdance to rodzaj specyficznego i unikatowego tańca z dużą ilością kroków wykonywanych nogami i rękoma, a często też całym ciałem. Na tym warsztacie dowiesz się podstawowych nazw poszczególnych kroków „breakdance” jak również będziesz mógł spróbować swoich sił w tym rodzaju tańca.

 

4.
Brewiarzowe
 
Modlitwa brewiarzowa jest modlitwą Ludu Bożego. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do jej odmawiania. Ty też! Spróbuj, a może zaczniesz odmawiać ją częściej.
 
5.
Carving
 
Rzeźbimy w drewnie, kamieniu i gipsie, a podczas warsztatów nauczymy się rzeźbić w warzywach. Przyjdź i zobacz, co można zrobić ze zwykłych ziemniaków.
 
6.
Chusta Weroniki
 
Na podstawie tekstów Pisma Świętego będziesz mógł na materiale namalować, jak wygląda Miłosierdzie Boże. Warsztat poprowadzą Siostry Jezusa Miłosiernego.
 
7.
Cupcake Design
 
Cupcake to nie tylko mała babeczka (tzw. muffinka), która smakuje, ale także cieszy oko. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się różnych sposobów ręcznie robionych dekoracji z masy cukrowej i innych dodatków.
 
8.
Decoupage
 
Chcesz się zapoznać ze sztuką ozdabiania decoupage? Wszystkiego dowiesz się na warsztatach organizowanych przez wspólnotę mieszkańców Rosin. Oni pokażą Ci podstawowe zasady zdobnictwa decoupage.
 
9.
Decoupage na ceramice
 
Przekonasz się, że nie musisz być osobą uzdolnioną plastycznie, żeby nauczyć się samodzielnie wykonywać ciekawe upominki dla bliskich i drobiazgi dla siebie. Odkryjesz przyjemność obdarowywania i satysfakcję z własnych, twórczych pomysłów.
 
10.
Dogoterapia
 
Dogoterapia jest wykorzystywana jako metoda wzmacniająca efektywność rehabilitacji. Korzystny wpływ psów na nastrój ludzi wykorzystuje się w pracy z dziećmi chorymi na autyzm, porażenie mózgowe, zespół Downa oraz niedowład kończyn. Na warsztatach dowiesz się jakie korzyści mogą płynąć z dogoterapii.
 
11.
Dziennikarskie
 
Warsztaty dziennikarskie mogą stać się początkiem niesamowitej przygody zdobywania i przetwarzania informacji we współczesnych mediach. Warsztaty poprowadzi dyrektor Radia Lipiany - Bożena Iwasiuk.
 
12.
Ewangelizacyjne
 
Chrześcijanin w dzisiejszym świecie to człowiek świadectwa. Ale jak mówić dziś o Chrystusie? Ten warsztat wskaże Ci podstawowe narzędzia ewangelizacji.
 
13.
Filcowanie
 
Zabawa z wełną to nie tylko dzierganie. Poprzez filcowanie można stworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Zapraszamy - sprawdź czy potrafisz.
 
14.
Filozoficzne
 
Interesuje Cię problem egzystencji człowieka? Poszukujesz w życiu celu? Szukasz odpowiedzi na ważne pytania? Jesteś dociekliwy? Spróbujemy odpowiedzieć na te wszystkie pytania w duchu chrześcijańskim.
 
15.
Fizyczno-geograficzne
 
Nauczysz się umiejętności wykorzystania praw fizycznych i geografii w sytuacjach nietypowych, np. jak włożyć patyk od szaszłyka do wnętrza napompowanego balonu, aby ten nie pękł lub jak odróżnić jajko ugotowane od surowego, jak również co zrobić, aby uchronić się przed szkodliwymi działaniami promieni słonecznych przy wędrówce przez pustynię, itp.
 
16.
Fotograficzne
 
Na warsztat zaproszeni są miłośnicy fotografiki. Zajęcia poprowadzą profesjonaliści i pasjonaci. Chcą dzielić się swym doświadczeniem. Na zajęcia należy zabrać swój cyfrowy sprzęt fotograficzny, choćby najprostszy.
 
17.
Grafitti
 
Na ten warsztat zapraszamy młodzież, która chciałaby zaznaczyć swoją obecność na Dniach Młodych nie tylko w sposób duchowy, ale i dosłowny poprzez własną twórczość. Zapraszamy szczególnie tych, którzy nie boją się tworzyć z rozmachem wielkich form.
 
18.
Grawerowanie na szkle
 
Chcesz spróbować swoich sił i wygrawerować coś na szkle. Nic trudnego, zapisz się na proponowany przez nas warsztat, a zobaczysz jak można udekorować zwykły słoik lub inny szklany przedmiot.
 
19.
Gry planszowe
 
Dla miłośników logicznego myślenia, konsekwentnego działania i podejmowania trudnych decyzji proponujemy zabawę w strategiczne gry planszowe, sudoku oraz warcaby.
 
20.
Haft krzyżykowy
 
Tańcowała igła z nitką. Haft jest ważną częścią tradycji ludowej. Dziś haft cieszy się coraz większą popularnością. Na naszym warsztacie nauczysz się haftu krzyżykowego. Nie trzeba mieć talentu plastycznego żeby nauczyć się haftować.
 
21.
Haft matematyczny
 
Haft kojarzy Ci się z szyciem? Niekoniecznie musi tak być. Na zajęciach zapoznasz się z haftem, którym udekorujesz kartki. Przyjdź i sprawdź, czy umiesz liczyć przy szyciu.
 
22.
Hipoterapia
 
Hipoterapia to działanie mające na celu przywracanie zdrowia i sprawności przy pomocy konia i jazdy konnej. Jest wyjątkową i niepowtarzalną metodą usprawniania dzięki obecności konia - współterapeuty. Koń i jego ruch dają zupełnie nowe i niespotykane w innych metodach terapeutycznych możliwości. Na warsztatach dowiesz się na czym polega specyfika hipoterapii i jakie niesie ona za sobą możliwości.
 
23.
Każdy ma swojego anioła
 
Na zajęciach wykonasz swojego, przestrzennego anioła z ciasta chlebowego.
 
24.
Krajoznawcze
 
Daj się zaskoczyć walorami turystycznymi naszego regionu. Na zajęciach zapoznasz się z najciekawszymi miejscami naszej Archidiecezji oraz z misjami chrystianizacyjnymi św. Ottona.
 
25.
Krótkofalarskie
 
Pan Jezus obchodził wszystkie miasta oraz wioski i my także chcemy poinformować wszystkie miasta i wioski o naszych Dniach Młodych. Przyjdź na warsztaty, aby nawiązać kontakt z mieszkańcami odległych miejscowości.
 
26.
Kule ze styropianu
 
Kule dekoracyjne ze styropianu wdarły się szturmem do dekoracji naszych domów. I dobrze. Dają nam, bowiem niezliczony ogrom możliwości. Możesz zrobić z nich, co tylko chcesz. Przyjdź i przekonaj się sam.
 
27.
Kulinarne
 
Warsztaty poprowadzą Siostry Misjonarki Chrystusa Króla. Przekażą Ci tajemnice kuchni klasztornej. Przyjdź, a nie pożałujesz! A kiedy wrócisz do domu będziesz mógł zaskoczyć bliskich swoimi umiejętnościami kulinarnymi.
 
28.
Kwiaty z bibuły
 
Bibuła, to wdzięczny materiał do tworzenia ciekawych, barwnych ozdób, a przede wszystkim kwiatów, które upiększają nasze otoczenie i nigdy nie zwiędną. Kwiatami  z bibuły zdobiono palmy wielkanocne, wieńce dożynkowe, stroiki świąteczne i różne uroczystości. Bibułkarstwo to rękodzieło ginące. Zobacz, jak łatwo sam wyczarujesz z bibuły przepiękne maki, chabry, czy słoneczniki. Zostań artystą!
 
29.
Liturgiczne
 
Warsztaty poprowadzą alumni Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Na te warsztaty zaproszeni są przede wszystkim ministranci i lektorzy. Uczestników prosimy o zabranie swojej alby.
 
30.
Makaronowe fantazje
 
Makaron nie tylko nadaje się do spaghetti. Można z niego wyczarować różne cuda i ozodby, a jakie dowiesz się, gdy przyjdziesz na warsztaty.
 
31.
Malarskie
 
Masz talent plastyczny? A może dopiero go odkryjesz. Zapraszamy na zajęcia i do włączenia się w malowanie plakatów ewangelizacyjnych. Być może dzięki Twojej pracy ktoś powróci do Boga.
 
32.
Malowania banerów
 
Warsztat dla osób, które chcą się dowiedzieć jak własnoręcznie stworzyć baner promujący swoją parafię, wspólnotę, grupę, wydarzenie itp. Uczestnicy za pomocą farb akrylowych wykonają na przygotowanych materiałach kolorowe, ręcznie malowane banery.
 
33.
Malowanie butelek
 
Na warsztatach zostaną przedstawione techniki malowania na szkle. Podczas zajęć szybko zamienimy zwykłą butelkę w piękny, użytkowy przedmiot.
 
34.
Malowania na szkle
 
Często ze zwykłych przedmiotów możemy zrobić ciekawe elementy dekoracji naszych domów. Na tych warsztatach nauczymy Cię malować słoiki.
 
35.
Malowanie na drewnie
 
Jak widzisz swojego anioła? Drewnianemu aniołkowi Ty sam nadasz kolor i charakter.
 
36.
Medyczne
 
Uwaga pierwsza pomoc! Czasem sekundy decydują o uratowaniu życia. Jak je wykorzystać? Przyjdź i przekonaj się sam! Podstawowe czynności ratownicze.
 
37.
Nordic Walking
 
Na ten warsztat zapraszamy młodych, którzy chcieliby zapoznać się z techniką marszu Nordic Walking oraz ewangelizować w naszym mieście. Zajęcia poprowadzą instruktorzy Europejskiej Stolicy Nordic Walking.
 
38.
Origami
 
Origami jest to sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. W XX w. ostatecznie ustalono reguły orgiami: punktem wyjścia ma być kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać, i z której poprzez zginanie tworzone są różne figury przestrzenne. Sprawdź czy Tobie się to uda?
 
39.
Ozdoby ze skóry
 
Lubisz biżuterię? A szczególnie tę ręcznie robioną? A może sam chcesz spróbować? W trakcie zajęć nabędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu wykonywania biżuterii ze skóry. Możesz nawet wymyślić własne wzory. Przyjdź i zobacz, jak wygląda świat ozdób ze skóry.
 
40.
Papierowe ozdoby
 
Papier nie musi być tylko użytkowy. Można z niego zrobić różne cuda, które będą ozdobami. Nie wierzysz? Przyjdź, a przekonasz się sam!
 
41.
Pantomima
 
Każdy ruch i gest może mieć swoje głębsze znaczenie. Jeśli chcesz poznać cichy język ciała i posłużyć się nim w celach… ewangelizacyjnych – zapraszamy!
 
42.
Pieczenie ciasteczek
 
Przyjemne z pożytecznym - jeżeli chcesz upiec kruche ciasteczka i ozdobić je według własnego pomysłu musisz wybrać się właśnie na ten warsztat.
 
43.
Pierwszej pomocy
 
Uwaga pierwsza pomoc! Czasem sekundy decydują o uratowaniu życia. Jak je wykorzystać? O tym możecie porozmawiać i trochę poćwiczyć z prawdziwym ratownikiem medycznym.
 
44.
Przysłowia
w Biblii
 
Codziennie używamy przysłów i powiedzeń. Mają one różną etymologię. Na zajęciach zapoznasz się i poćwiczysz z przysłowiami oraz powiedzeniami zaczerpniętymi z Pisma Świętego.
 
45.
Psychologia
na wesoło
 
Warsztaty dla osób, które chcą zawrzeć nowe znajomości w nietypowy sposób. Oferujemy wiele ciekawych atrakcji, m.in. elementy psychogimnastyki, trening komunikacji interpersonalnej, poznawanie siebie, a przede wszystkim mnóstwo śmiechu i zabawy.
 
46.
Pszczelarskie
 
Pszczelarz to osoba zajmująca się profesjonalnym pozyskiwaniem miodu na terenie podległej pasieki. Wykonuje szereg obowiązków, które skupiają się wokół zapewniania odpowiednich warunków dla pszczół, znajdujących się w jej obrębie. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie obowiązki powinien wykonać pszczelarz i choć przez chwilę stać się pszczelarzem, to zapraszamy właśnie na ten warsztat.
 
47.
Ręcznie wykonywana biżuteria
 
Tworzenie biżuterii z koralików, sznurków, kamieni półszlachetnych, kryształów; srebrne, szklane, drewniane, na szydełku… Wszystko, co wpadnie nam w ręce, może zamienić się w coś pięknego.
 
48.
Rośliny w Biblii
 
Pismo Święte jest bardzo ciekawą księgą, bez względu na to, z jakiej perspektywy na nią spojrzymy. Na warsztatach w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach zapoznamy się nie tylko z roślinnością, którą spotkamy na kartach Pisma Świętego, ale spojrzymy również na inne gatunki pięknych i wyjątkowych roślin.
 
49.
Różaniec
ze sznurka
 
Uwaga! Moda na różaniec ze sznurka. Różaniec to modlitwa prostoty i głębi. Jak samemu zrobić sznur modlitewny? Na naukę wiązania różańców ze sznurka zapraszają Siostry Uczennice Krzyża i Siostry Misjonarki Chrystusa Króla.
 
50.
Ruch-Muzyka-Cienie
 
Jak można chwalić Boga poza tradycyjnymi sposobami modlitwy? Modlitwa w piosence? Podczas warsztatów przygotujemy wizualizację do wybranej piosenki.
 
51.
Rzeźbiarskie
 
Celem warsztatów będzie zapoznanie uczestników z technikami i narzędziami pracy w drewnie oraz rozwój wyobraźni przestrzennej poprzez pracę na bryle drewnianej.
 
52.
Strzeleckie
 
Zajęcia dla osób, które chcą zapoznać się z budową, działaniem i obsługą broni oraz nauczyć się podstawowych zasad strzelania.
 
53.
Szachowe
 
Nauka logicznego myślenia, konsekwentnego działania i podejmowania trudnych decyzji, to tylko niektóre zalety, jakie daje człowiekowi gra w szachy.
 
54.
Szkółkarstwo
i wikliniarstwo
 
Chciałbyś zasmakować w sztuce ogrodniczej? Możesz to uczynić właśnie na tych warsztatach. Nauczysz się szczepić i okulizować drzewa i krzewy, a przy okazji zdobędziesz podstawowe umiejętności w wyplataniu wikliny.
 
55.
Szydełkowania
 
Zajęcia, które od dawna przypisywaliśmy naszym babciom staną się jedyną w swoim rodzaju zabawą, ćwiczeniem kreatywności, a przede wszystkim relaksującym zajęciem.
 
56.
Taneczne
 
Wielu mogłoby sobie zadać pytanie czy można modlić się tańcem. Pismo Święte odpowiada nam: „Grajmy Panu na harfie, grajmy Panu na cytrze. Chwalmy go śpiewem i tańcem”.
 
57.
Tańców integracyjnych na wesoło
 
Na tych warsztatach nauczysz się współdziałania w grupie, a wszystko z wielką dozą radości. Zabawa i integracja poprzez taniec.
 
58.
Teatralne
 
Warsztaty teatralne pozwolą Ci poczuć się prawdziwym aktorem. Spróbuj czy potrafisz? Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odkryć swoje możliwości aktorskie i sprawdzić się w tej formie przekazu.
 
59.
Teatr ognia
 
Chcesz ujarzmić jeden z żywiołów – ogień? Zapraszamy. Teatr ognia to nowa forma ekspresji zdobywająca w zatrważającym tempie wielu zwolenników. Taniec z ogniem łączy w sobie płynność ruchów z wyrazistą symboliką ognia. Zobacz sam jak wiele możesz wyrazić tańcząc z „ognikami” w dłoń.
 
60.
Topograficzne
 
Orientuj się! Poznaj znaki i symbole na mapie a następnie wykorzystaj je w praktyce. Przyjdź a na pewno nie pożałujesz.
 
61.
Trzeźwościowe
 
Dzisiejszy świat często dotyka nas lub nasze rodziny różnego rodzaju uzależnieniami: od Internetu, papierosów, narkotyków i wielu innych. Jeżeli chcesz o tym porozmawiać, to właśnie na tym warsztacie uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania.
 
62.
Twórczego pisania
 
Czy mając od lat tak samo urządzony pokój zawiesiłbyś w nim hamak? Większość z nas, długo by się nad tym zastanawiała, a potem zrezygnowała z tego pomysłu. Tak samo jest z pisaniem. Mówimy sobie – to nie dla mnie, nie wypada, będę żałować, nie umiem, już jest za późno, jak to będzie wyglądało. Czas z tym skończyć! Zapraszamy na warsztat twórczego pisania.
 
63.
Wędkarskie
 
Pan Bóg dał nam świat, ponieważ nas kocha. Przyłącz się do tych, którzy doświadczają miłości Boga w stworzonym świecie i całe życie potrafią spędzać na łonie przyrody. Naucz się na czym polega wędkarstwo rzutowe - pokaz powiązany z treningiem na świeżym powietrzu. Jest to metoda na rozwijanie pasji sportowych, realizacja wędkarskiego hobby bez okaleczania ryb i innych wodnych stworzeń.
 
64.
Witraże papierowe
 
W każdym kościele są witraże, przez które do wnętrza świątyni przenika kolorowe światło. I my będziemy chcieli podczas zajęć warsztatowych wykonać witraże z papieru, przez które będzie do nas docierało kolorowe światło.
 
65.
Wokalne
 
„Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”- św. Augustyn. W czasie warsztatów uczestnicy nauczą się śpiewu psalmów, kanonów oraz pieśni religijnych.
 
66.
Zabaw integracyjnych
 
Zajęcia mają na celu poprzez zabawę lepsze poznanie siebie i osób w grupie. Uświadomienie sobie swoich mocnych stron i zalet dobrej komunikacji.
 
67.
Zajęcia integracyjne
 
Zajęcie przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.
 

 

Załączniki


liczba odsłon: 5668 | dodano: 2014-03-13 15:03:42

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook