Dziś: sobota, 9 grudnia 2023
Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Kukiz: gdyby nie Kościół, nie mówilibyśmy dzisiaj po polsku
Nie mogę wyświetlić obrazka

Zło zdarza się także w Kościele, ale gdyby nie Kościół, nie mówilibyśmy dzisiaj po polsku – powiedział Paweł Kukiz na spotkaniu z młodzieżą zgromadzoną na Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Kalwarii Pacławskiej. Z młodymi spotkała się też aktorka Anna Seniuk. – Wasza obecność jest dla mnie wielką nauką, dziękuję wam za to – mówiła. Znany muzyk był jednym z gości wtorkowego programu Spotkania. Przez godzinę odpowiadał na pytania młodych.

Wyjaśniał m.in. że miłość wyraża się przede wszystkim w codzienności. - Miłość jest czymś bardzo duchowym, to nie jest powtarzanie "kocham cię" i kupowanie kwiatów. To jest dzień codzienny, to jest normalne zwykłe życie. Miłość prawdziwa to jest rzecz nieraz bardzo ciężka i trudna. To wybory, przezwyciężanie słabości – mówił Paweł Kukiz. Na pytanie, kim jest dla niego Bóg, przyznał, że trudno jest mu jednoznacznie odpowiedzieć. Zapewniał, że nie ma żadnych wątpliwości co do istnienia Pana Boga i wyczuwa Go intuicyjnie. Stwierdził, że każdy został stworzony w jakimś celu. W czasie spotkania padło też pytanie o jego piosenkę „Ksiądz proboszcz już się zbliża”. Kukiz odpowiedział, że była ona reakcją na zło wyrządzone przez pewnego kapłana. Jednocześnie stwierdził, że rola Kościoła w historii naszego kraju jest ogromna. - Zło zdarza się wszędzie, również w Kościele. Niemniej na każdy atak na Kościół mam jeden argument: gdyby nie Kościół, nie mówilibyśmy dzisiaj po polsku, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. A zło mamy wszędzie i coraz częściej jest podawane w tak atrakcyjnej formie, że zaczyna nam się mylić z dobrem – zauważył.

We wtorek z młodymi spotkała się też aktorka Anna Seniuk. – Nie wiem i nie mam odwagi mówić czym jest Kościół. Ale wiem, że nie byłabym tym, kim jestem, gdyby nie Kościół – mówiła. Przyznała, że wiara przychodziła do niej „falami” i w swoim życiu miała okresy poszukiwań. Cieszyła się też z obecności tylu ludzi młodych na tego typu spotkaniu. – To, że tylu was tu jest i że przyjeżdżacie co roku, też jest dla mnie wielką nauką. Ja od was też czerpię. Dziękuję wam za to, bo to daje mi siłę. Mamy wspaniałą młodzież – mówiła aktorka.

pab / Kalwaria Pacławska


liczba odsłon: 2099 | dodano: 2012-07-29 20:44:37

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook