Dziś: sobota, 9 grudnia 2023
Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Konkurs na koncepcję rzeźby wieńczącej Grobowiec Dziecka Utraconego zakończony!
Nie mogę wyświetlić obrazka

23 marca w siedzibie Fundacji Donum Vitae odbyła się oficjalna ocena prac zgłoszonych do konkursu na koncepcję rzeźby wieńczącej Grobowiec Dziecka Utraconego. W konkursie wzięło udział 31 bardzo inspirujących koncepcji - rzeźb, makiet i rysunków, wykonanych różnorodną techniką.

Oceną koncepcji zajęła się komisja konkursowa w skład której weszli przedstawiciele organizatorów konkursu, członkowie zarządu Fundacji Donum - Vitae Marta Kuśmierek i Małgorzata Olędzka - oraz kierownik cmentarzy komunalnych w Szczecinie Maria Michalak. Wśród prac, które wzięły udział w konkursie, bardzo częstym motywem było serce, ludzkie dłonie oraz rodzina. Każda jednak przedstawiała inne spojrzenie na problem utraty.

- Nie ukrywam, że przedstawione tutaj koncepcje pomnika są dla mnie maksymalnym zaskoczeniem. Nie spodziewałam się takiej liczby prac i to tak pięknych prac. Jestem pełna podziwu, że tyle osób zgłosiło się i chciało przedstawić swoje myśli na papierze, czy w formie mini projektów – mówiła Maria Michalak. - Mam swoje typy i jestem teraz rozbita, naprawdę bardzo trudno wybrać mi jedną pracę. Podjęłam decyzję, że jeszcze to przemyślę i skonsultuję ze współpracownikami, bo wybór jest naprawdę trudny. Tym bardziej, że trzeba jeszcze brać pod uwagę teren cmentarza, na którym jest wiele różnych obiektów – przyznała.

Na spotkaniu pojawił się również pan Marek Debczyński, inspektorem pracując na Cmentarzu Zachodnim w Szczecinie, na którego terenie powstanie Grobowiec Dziecka Utraconego. Ze wzruszeniem patrzył na wszystkie prace, które - jak sam powiedział - prawdziwie odzwierciedliły stopień zaangażowania artystów oraz zrozumienie przez nich tematu.

- Prac jest bardzo dużo. Nie jestem artystą, ale zrobiły na mnie ogromne wrażenie - przyznał pan Debczyński - niektóre prace dotknęły mnie bezpośrednio ze względów osobistych, natomiast inne widzę, że doskonale wkomponowałyby się w przestrzeń cmentarza.

Dyskusje nad pracami były długie, lecz owocne. Już w sobotę 25 marca na stronie internetowej organizatora Fundacji Donum Vitae zostaną ogłoszeni zwycięzcy konkursu.


liczba odsłon: 1258 | dodano: 2017-03-27 10:05:43

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook