Dziś: środa, 19 czerwca 2024
Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Kończą się prace nad filmem „Popiełuszko”
- Kończy się etap udźwiękowienia filmu „Popiełuszko” – poinformował KAI reżyser Rafał Wieczyński. Premiera obrazu, poświęconego legendarnemu kapelanowi „Solidarności” odbędzie się 16 lutego przyszłego roku, zaś w kinach będzie pokazywany od 20 lutego i ma być, jak podkreśla autor, uczczeniem 25. rocznicy męczeńskiej śmierci kapłana i 20. uzyskania niepodległości.
Obecnie trwają nagrania utworów muzycznych, które zostaną wykorzystane w filmie. – Jest to efekt pracy, trwającej blisko sześć lat – stwierdził Wieczyński. Podkreślił, że nie żałuje, że taki kawał życia poświęcił kapelanowi „Solidarności”, gdyż było to dla niego obcowanie ze świętym. Najważniejsze dla niego jako artsty było natomiast dotrzeć ze swoim przekazem do ludzi z różnych pokoleń i wrażliwości.

- Świętość ks. Jerzego była bliska, zwyczajna, dlatego jest wezwaniem dla każdego z nas – mówił reżyser. Ksiądz Jerzy dokonywał trudnych wyborów, ale wychodził zwycięsko ze wszystkich dylematów. Tak samo mówią o nim ludzie, którzy go poznali. W czasie 70 dni zdjęciowych, które realizowane były w 14 miejscowościach, ekipa spotykała się z wieloma świadectwami o ks. Popiełuszce. I cały czas pogoda była zsynchronizowana z planem zdjęciowym. Wieczyński jest zdania, że zawdzięcza to wstawiennictwu ks. Popiełuszki.

aw / Warszawa
 


liczba odsłon: 2460 | dodano: 2008-10-18 13:00:16

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook