Dziś: środa, 26 stycznia 2022
Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II
Charytatywny koncert na rzecz stypendystów Fundacji Jana Pawła II na którym zagrali Aga Zaryan oraz włoskie Trio Pannici odbył się 12 września w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Wydarzenie organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Polsce we współpracy z Centrum Myśli Jana Pawła II połączone było z wyjątkową loterią fantową.

Kolekcja srebrnych monet Mennicy Polskiej, unikalne komplety filatelistyczne znaczków Poczty Polskiej i wiele wartościowych wydawnictw związanych z Janem Pawłem II to tylko niektóre z wielu wartościowych fantów, jakie będą do wygrania na loterii. Losy w cenie 30 i 50 zł będą do nabycia w przerwie koncertu. Bilety na koncert w cenie 60 zł do nabycia w kasach Filharmonii Narodowej oraz za pośrednictwem strony www.ticketpro.pl.

Fundacja Jana Pawła II w całości pokrywa koszty pobytu w Polsce 150-ciu osób zza wschodniej granicy, umożliwiając im studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. By umożliwić tym młodym ludziom wyjazd na beatyfikację Jana Pawła II do Rzymu, polskie Towarzystwo Przyjaciół Fundacji JPII organizuje koncert połączony z loterią fantową. Dochód z imprezy w całości zostanie przekazany stypendystom.

Trio Pannici to formacja, która skupia trójkę wybitnych młodych włoskich artystów. Francesco Pannica, charyzmatyczny pianista i kompozytor; Barbara Saba, niezwykle dynamiczna aktorka, piosenkarka i tancerka; Marco Saba – perkusista i wszechstronnie utalentowany muzyk. Zaprezentują utwory skomponowane w oparciu o teksty Jana Pawła II.
Trio występowało w 2009 roku przed papieżem Benedyktem XVI na koncercie organizowanym przez Ambasadę Polską w Watykanie z okazji 4. rocznicy śmierci Jana Pawła II.
Aga Zaryan – jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek jazzowych młodego pokolenia o charakterystycznym, ciepłym i matowym tonie głosu. Nagrała już pięć albumów, w tym złoty, platynowy i multiplatynowy. W koncercie, na którym wykona utwory ze swojego repertuaru, towarzyszyć jej będą: Michał Tokaj (fortepian), Michał Barański (kontrabas) oraz Łukasz Żyta (perkusja).

W organizacji koncertu pomaga Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie – instytucja kultury zajmująca się szerzeniem i propagowaniem nauczania Jana Pawła II.


liczba odsłon: 965 | dodano: 2010-08-26 19:16:35

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook