Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Kolejny Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie?
Nie mogę wyświetlić obrazka

Kard. Stanisław Dziwisz rozpoczął starania o to, by kolejny Światowy Dzień Młodzieży odbył się w Krakowie. Wstępnie rozmawiał już na ten temat z watykańskim sekretarzem stanu kard. Tarcisio Bertone.

O swych planach metropolita krakowski mówił Radiu Watykańskiemu w Erfurcie, gdzie wraz z oficjalną delegacją władz Małopolski i z grupą pielgrzymów uczestniczył w Mszy odprawianej przez Benedykta XVI. „Mam nadzieję, że po Rio de Janeiro młodzież świata przyjedzie do Krakowa i spotka się przy wznoszonym właśnie sanktuarium bł. Jana Pawła II" – powiedział papieskiej rozgłośni kard. Dziwisz. Wyznał, że rozmawiał już z Ojcem Świętym w czasie jego pielgrzymki do Niemiec i zaprosił go, by poświęcił sanktuarium Papieża-Polaka. Benedykt XVI miał odpowiedzieć: „Zobaczymy". Metropolita krakowski dodał, że o planach zorganizowania Światowego Dnia Młodzieży z papieżem jeszcze nie rozmawiał i że w tej sprawie oficjalne zaproszenie wystosuje Episkopat Polski.

O to, by zostać gospodarzem kolejnej edycji ŚDM, zabiega też Łotwa. Projekt byłby wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy w historii spotkań młodzieży nie ograniczałby się wyłącznie do jednego kraju, ale miałby charakter regionalny. ŚDM odbywałby się na terenie Łotwy, Litwy, Estonii, Polski, Białorusi i być może zachodniej części Rosji. Jest szansa na zmobilizowanie także wspólnot chrześcijańskich Skandynawii. Metropolita Rygi podkreśla ogromne znaczenie tego projektu. „Byłaby to możliwość poruszyć nasze środowisko postsowieckie, bo na tych terenach takiej inicjatywy nie było, oraz wyrwać z izolacji te kraje" – uważa abp Zbigniew Stankiewicz.


liczba odsłon: 1437 | dodano: 2011-09-26 20:43:52

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook