Dziś: piątek, 8 grudnia 2023
Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Kolejny ŚDM w Rio de Janeiro
Nie mogę wyświetlić obrazka

Miejscem 28. Światowego Dnia Młodzieży w 2013 r., będzie Rio de Janeiro – ogłosił Benedykt XVI podczas modlitwy Anioł Pański na lotnisku Cuatro Vientos w Madrycie. Zobacz video z ogłoszenia kolejnego miejsca ŚDM.

„Cieszę się, że mogę teraz ogłosić, iż miejscem najbliższego Światowego Dnia Młodzieży w 2013 r., będzie Rio de Janeiro. Prośmy Pana, aby już od tej pory wspomagał swoją mocą tych, którzy mają go zorganizować i torował drogę młodym z całego świata, aby mogli ponownie zgromadzić się z papieżem w tym pięknym brazylijskim mieście" – powiedział papież.W krótkim przemówieniu przed modlitwą Anioł Pański Benedykt XVI po raz kolejny zachęcał młodych ludzi z całego świata, aby dawali śmiałe świadectwo życia chrześcijańskiego wobec innych. „W ten sposób będziecie zaczynem nowych chrześcijan i sprawicie, że Kościół pojawi się znów z mocą w sercach wielu ludzi" – przekonywał papież i poprosił uczestników madryckiego ŚDM, aby przekazali swoim rówieśnikom zapewnienie o miłości papieża do nich, zwłaszcza najbardziej nieszczęśliwym, rodzinom i wspólnotom życia chrześcijańskiego.

Zachęcił obecnych na ŚDM biskupów i kapłanów, aby nadal troszczyli się z entuzjazmem i zaangażowaniem o duszpasterstwo młodzieży. Zawierzył wszystkich młodych świata „pełnemu miłości wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny, Gwiazdy nowej ewangelizacji i Matce Młodych". Ojciec Święty pozdrowił arcybiskupa ordynariusza polowego hiszpańskiej armii i podziękował lotnictwu wojskowemu za udzielenie bazy lotniczej Cuatro Vientos dokładnie w setną rocznicę utworzenia hiszpańskiego lotnictwa wojskowego.

Papież przypomniał także o przypadającej wczoraj trzeciej rocznicy katastrofy lotniczej na lotnisku Barajas. Wyraził swoją duchową bliskość i wielką miłość wobec wszystkich, którzy zostali dotknięci tym straszliwym wydarzeniem, jak również wobec rodzin zmarłych.

Nawiązując do aktu przekazania przez młodych Hiszpanów krzyża Światowych Dni Młodzieży Brazylijczykom, Benedykt XVI zaapelował do młodych, aby nieśli na cały świat "znajomość i miłość Chrystusa". „Pragnie On, abyście byli Jego apostołami w XXI wieku i posłańcami Jego radości. Nie zawiedźcie Go!" – powiedział.

Na zakończenie papież pozdrowił młodzież w kilku językach. Zwracając się do pielgrzymów języka portugalskiego papież wyraził nadzieję, że będzie mógł spotkać się z młodymi za dwa lata na Światowym Dniu Młodzieży w Rio de Janeiro w Brazylii.

Pozdrawiając Polaków powiedział: „Drodzy młodzi Polacy, silni wiarą, zakorzenieni w Chrystusie! Niech owocują w was otrzymane w tych dniach od Boga talenty. Bądźcie Jego świadkami. Nieście innym orędzie Ewangelii. Waszą modlitwą i przykładem życia pomagajcie Europie odnaleźć jej chrześcijańskie korzenie".

Źródło: http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x45078/kolejny-sdm-w-rio-de-janeiro/


liczba odsłon: 1696 | dodano: 2011-08-21 13:26:24

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook