Dziś: wtorek, 22 maja 2018
Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Kolędowo-pastorałkowa płyta Golec uOrkiestry już „złota”
Nie mogę wyświetlić obrazka

W ciągu zaledwie trzech tygodni od ukazania się nowy album Golec uOrkiestry, będący rejestracją koncertu kolęd i pastorałek w bazylice na Jasnej Górze, osiągnął status złotej płyty. W Polsce warunkiem uzyskania przez płytę tej kategorii jest osiągnięcie przez nią progu sprzedaży w wysokości 15 tys. egzemplarzy CD.

Znawcy rynku muzycznego przyznają, że to prawdziwy ewenement, by płyta z repertuarem kolędowo-pastorałkowym cieszyła się takim zainteresowaniem słuchaczy. Album braci Golców, którego sprzedaż rozpoczęła się 24 listopada, stał się niezwykle popularny wśród melomanów i prawdopodobnie ma szansę na osiągnięcie niebawem statusu płyty platynowej, z progiem sprzedaży na poziomie 30 tys. egzemplarzy.

Łukasz Golec przyznaje, że album nagrany rok temu w jasnogórskim sanktuarium to jedno z najlepszych osiągnięć artystycznych w 15-letniej karierze zespołu. „Bardzo mocno zaangażowaliśmy się w to przedsięwzięcie, czuć było, że wszystko to było wiarygodne, od serca, że nie w tym manipulacji i wyrachowania, lecz autentyczne przeżywanie. Gdy graliśmy, czasami przechodziły ciarki. Tak muzyka czasami działa. Także słuchacze zauważyli, że tak nam właśnie w duszy gra, że nie udajemy” – podkreślił. Najnowszy album Golec uOrkiestry „Koncert kolęd i pastorałek w Bazylice Jasnogórskiej” zawiera 21 utworów na CD i 25 na DVD. Słynni bliźniacy z Milówki wykonują najpiękniejsze bożonarodzeniowe utwory w towarzystwie znakomitych muzyków i wokalistów. Obok tradycyjnych instrumentów góralskich wykorzystano barokowe instrumenty dęte, jasnogórskie organy oraz rockowe gitary. Dwugodzinny koncert odbył się 13 grudnia 2013 r. W jasnogórskiej bazylice Golec uOrkiestrze akompaniowali: lubelski chór Gospel Rain pod dyrekcją Grzegorza Głucha, kwartet dęty znakomitego puzonisty prof. Zdzisława Stolarczyka. Na na XVII-wiecznych skrzypcach Antonio Stradivariusa zagrała zaś laureatka Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, Agata Szymczewska. Podczas koncertu pojawili się też beskidzcy dudziarze i trombiciarze oraz najmłodsi muzykujący podopieczni Fundacji Braci Golec, w tym dzieci Pawła i Łukasza – Maja, Bartuś i Antosia Golcowie.

rk / Milówka


liczba odsłon: 653 | dodano: 2014-12-19 14:15:24

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 43 in /includes/footer.inc.php on line 415

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

ADM 2018 - Widowisko teatralne

 Na zakończenie drugiego dnia Archi...

ADM 2018 - Wieczór chwały - adoracja i uwielbienie

W kościele pw. św. Katarzyny, od godziny...

ADM 2018 - Marsz Biało Czerwony

Z okazji Święta Flagi, które przy...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060