Dziś: sobota, 9 grudnia 2023
Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Katechezy – ważnym punktem spotkania w Madrycie
Nie mogę wyświetlić obrazka

Wielkim zainteresowaniem uczestników 26. Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie cieszą się katechezy, głoszone przez kardynałów, biskupów i zakonników z całego świata. Ponad dwa tysiące pielgrzymów słuchało katechezy, wygłoszonej przez kardynała Christopha Schönborna na temat „Zakorzenieni w Chrystusie".

Metropolita Wiednia wyraził uznanie młodym katolikom za ich świadectwo wiary we współczesnych czasach, kiedy „przyznawanie się do swojej wiary już jest dowodem odwagi". Wśród słuchaczy obecna była m.in. założycielka wspólnoty „Cenacolo", prowadzącej ośrodki terapeutyczne dla młodzieży uzależnionej, s. Elvira Petrozzi, wraz z gronem jej podopiecznych.

„Ten, kto pragnie poznać Jezusa, musi wyruszyć w drogę" – mówił kard. Schönborn. Podkreślił, że chrześcijanie powinni potrafić informować niechrześcijan o swojej wierze pamiętając przy tym, że chrześcijaństwo, to przede wszystkim świadectwo życia Jezusa. „Chrześcijaństwo to w pierwszym rzędzie nie nauka, lecz osoba" – powiedział przewodniczący episkopatu Austrii i zachęcił młodych, aby często sięgali do katechizmu „YouCat", który każdy z nich otrzymał w „wyposażeniu pielgrzyma" jako dar od papieża Benedykta XVI. Przekonywał też młodych, że ich spojrzenie na świat będzie się odmieniało, gdy zaczną dostrzegać w nim ślady Stwórcy.

Fot. Jakub Szymczuk/Agencja GN
ts (KAI/KAP) / Madryt


liczba odsłon: 1230 | dodano: 2011-08-19 22:12:48

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook