Dziś: niedziela, 3 grudnia 2023
Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Karmelitanki misjonarki proszą o "Ołówek dla Afryki"
Nie mogę wyświetlić obrazka

Do wsparcia akcji „Ołówek dla Afryki” zainicjowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” zachęcają siostry karmelitanki misjonarki z Trzebini koło Żywca. Zakonnice przekonują, że każdy ołówek, długopis i kredka są na wagę złota. „Nam zalegają w szufladach i torebkach, im są potrzebne, nie muszą być nowe” – podkreślają na swym profilu facebookowym.

Karmelitanki misjonarki przypominają, że wśród 2 miliardów dzieci żyjących na świecie, na każde 100 dzieci 17 nigdy nie pójdzie do szkoły. „Jeden ołówek potrafi zdziałać więcej, niż nam się wydaje. Dzięki niemu dziecko może pójść do szkoły, może się uczyć. Tylko wykształcenie może wyrwać afrykańskie dzieci z kręgu biedy i bezradności” – zaznaczają. Zauważają jednocześnie, że szkoła jest dla biednych dzieci, często sierot, prawdziwą szansą na odmianę losu. „W szkole mogą się nauczyć urzędowego języka, bez niego nigdy nie znajdą pracy w mieście, nawet nigdy nie odważą się do niego wyjechać” – dodają.

„Każdy ołówek, każdy długopis i kredka są na wagę złota, nam zalegają w szufladach i torebkach, im są potrzebne – nie muszą być nowe. Zbierzmy ich ogromną ilość i poślijmy tym dzieciom, niech pójdą do szkoły i zapewnią sobie lepszą przyszłość’ – apelują karmelitanki misjonarki. Na przybory szkolne czekają do 24 lutego we wspólnocie w Trzebini (ul. Beskidzka 53).

rk / Trzebinia


liczba odsłon: 1192 | dodano: 2015-01-16 12:56:53

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook