Dziś: sobota, 25 marca 2023
Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Jan Paweł II wśród patronów ŚDM
Jan Paweł II został włączony do grona patronów Światowych Dni Młodzieży w Madrycie - poinformował KAI ks. Grzegorz Suchodolski, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. Przebywa on obecnie w hiszpańskiej miejscowości San Lorenzo de El Escorial, gdzie trwa roboczy zjazd przygotowujący do spotkania młodzieży świata z Benedyktem XVI w Madrycie w sierpniu br.
Ks. Suchodolski powiedział KAI, że podczas tego spotkania ponad 200 delegatów z 84 krajów świata kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, poinformował zebranych o dacie beatyfikacji Jana Pawła II. „Spotkało się to z olbrzymim aplauzem, którego tutaj w Hiszpanii w tych dniach nie słyszałem. Z oczu wielu ludzi popłynęły łzy. Pokazuje to, jak wielkim autorytetem i szacunkiem cieszy się Jan Paweł II wśród delegatów z całego świata” - powiedział polski kapłan.

Poinformował także, iż biskup César Franco Martínez, biskup pomocniczy Madrytu, koordynator zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, przekazał obecnym na spotkaniu wiadomość, iż Jan Paweł II został włączony do grona patronów sierpniowego spotkania w Madrycie. Oznacza to, że Karol Wojtyła dołączy do grona 9 zatwierdzonych przez Stolicę Apostolską patronów tego wydarzenia. Reprezentują oni całą historię Kościoła katolickiego w Hiszpanii: pierwszych świętych z Madrytu - Izydora Oracza i jego żonę Maríę de la Cabeza, założycieli karmelitów bosych i jezuitów - Teresę z Ávili i Ignacego Loyolę, wielkiego misjonarza Wschodu - Franciszka Ksawerego, mistrza literatury mistycznej - Jana od Krzyża, promotora duchowości kapłanów diecezjalnych - Jana z Ávili, pierwszą świętą Ameryki hiszpańskojęzycznej - Różę z Limy i młodego człowieka naszych czasów - niedawno kanonizowanego Rafaela Arnáiza.

rl (KAI) / San Lorenzo de El Escorial


liczba odsłon: 1134 | dodano: 2011-01-15 21:29:19

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook