Dziś: piątek, 31 maja 2024
Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
Twitter: papieskie wpisy czyta 10 mln internautów

Liczba internautów śledzących papieskie wpisy na koncie @Pontifex na Twitterze zbliża się do 10 mln. Jest ich już więcej niż tych, którzy obserwują konta dalajlamy i dziennika „The New York Times”. Dziś o godzinie 16.07 zanotowano przyłączenie się czteromilionowego odbiorcy wpisów w języku hiszpańskim.

Więcej…

 
Kanonizacja Jana Pawła II

Długo oczekiwana data ogłoszenia Jana Pawła II świętym jest od dzisiaj znana. Kanonizacja odbędzie się w przyszłym roku, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, dokładnie 27 kwietnia w Rzymie.

Więcej…

 
Krzyż Lednicki będzie pielgrzymował po Polsce

Drewniana kopia Krzyża Lednickiego będzie pielgrzymowała po Polsce. To inicjatywa Ruchu Lednickiego z okazji kanonizacji Jana Pawła II, 1050. rocznicy Chrztu Polski i przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Kopię Krzyża pobłogosławił dziś w Gnieźnie Prymas Polski abp Józef Kowalczyk.

Więcej…

 
„Włóczkersi” – akcja dziergania czapek dla Afgańczyków

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” organizuje kolejne warsztaty robienia na drutach - „Włóczkersi”. Spotkanie Włóczkersów odbędzie się jutro 11 października 2013 r. o godz. 11.00 w Centrum Wolontariatu Fundacji przy ul. Grunwaldzkiej 86 w Poznaniu. Uczestnicy będą robić na drutach czapki dla afgańskich dzieci. Rozdadzą je potrzebującym polscy żołnierze przebywający na misji w Ghazni w Afganistanie.

Więcej…

 
Marsz Mężczyzn

Pod hasłem „Wierni Bogu – Wierni Rodzinie”, 27 października br. ulicami Wrocławia przejdzie IV Marsz Mężczyzn.

Więcej…

 
Bł. Karolina - nową patronką polskiej młodzieży

Karolina Kózkówna - dziewica i męczennica, która w czasie I wojny światowej zginęła w obronie swojej czystości - będzie obok św. Stanisława Kostki - patronką młodzieży polskiej. - Łączy ich umiłowanie cnoty czystości i męstwo - stwierdził w rozmowie KAI bp Andrzej Jeż. Biskup diecezji tarnowskiej, na terenie której śmierć męczeńską poniosła bł. Karolina i gdzie znajduje się jej sanktuarium, zapoznał dziś biskupów, obradujących na 363. Zebraniu Plenarnym KEP ze stanem zaawansowania inicjatywy i zwrócił się z prośbą, by ją poparli.

Więcej…

 
Odkryj tajemnicę - konkurs Fundacji Salvatti.pl

Ponad 50 osób dziennie dołącza do grona uczestników konkursu „Odkryj Tajemnicę”, zorganizowanego przez Pallotyńską Fundację Misyjną SALVATTI.pl. Celem konkursu jest przybliżenie współczesnemu człowiekowi modlitwy różańcowej przez pokaznie, że historie i doświadczenia spotkań z Bogiem, znane z tajemnic różańcowych, zdarzają się także w naszym życiu.

Więcej…

 
AdoMiS – nowa inicjatywa Papieskich Dzieł Misyjnych

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła – jedno z czterech Papieskich Dzieł Misyjnych – w centrum stawia troskę o powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego w młodych Kościołach na terenach misyjnych. Bez obecności lokalnych kapłanów nie można bowiem mówić o prawdziwym wzroście miejscowego Kościoła.

Więcej…

 
Kanonizacja Jana Pawła II

Długo oczekiwana data ogłoszenia Jana Pawła II świętym jest od dzisiaj znana. Kanonizacja odbędzie się w przyszłym roku, dokładnie 27 kwietnia w Rzymie. Z tej okazji startuje kampania społeczna, a stolica będzie dzisiaj miejscem działań, które zainicjowali młodzi ludzie, grono stypendystów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

Więcej…

 
Czuwanie modlitewne w łączności z Jasną Górą

Ojciec Święty zaprosił dziesięć sanktuariów maryjnych na całym świecie, w tym sanktuarium jasnogórskie, do włączenia się 12 października w międzynarodowe czuwanie modlitewne związane Rokiem Wiary. Przewidziano połączenia z Rzymem za pomocą łączy telewizyjnych.

Więcej…

 
Znani sportowcy wspierają Szlachetną Paczkę

W wyjątkowym treningu wzięli udział wolontariusze Szlachetnej Paczki. Młodzież zaangażowana w jeden z sztandarowych pomysłów Stowarzyszenia WIOSNA spotkała się z byłym sztangistą Szymonem Kołeckim i młociarzem Szymonem Ziółkowskim.

Więcej…

 
Fundacja Hołowni chce pomóc sierocińcowi w Zambii

Wystartowała strona internetowa Fundacji Kasisi, założonej kilka miesięcy temu przez Szymona Hołownię na rzecz pomocy dla sierocińca w Kasisi w Zambi. - Nie chcemy prosić niewielu o wiele, wierzymy w siłę wielu dających odrobinę: westchnienie do Opatrzności, lajk na Facebooku czy dosłownie parę złotych, ale regularnie, np. raz na miesiąc – mówi Hołownia.

Więcej…

 
Stacja7.pl o religijnych ściemach

„Nie posiadamy absolutnej prawdy” – tak media tytułowały doniesienie o bezprecedensowym liście papieża do niewierzących, wypaczając go tym samym już w punkcie wyjścia. Wyjęte z kontekstu zdanie w gruncie rzeczy wprowadzało czytelnika w błąd. Tak samo zresztą jak i bezprecedensowość napisania listu do gazety – pisze Beta Zajączkowska w nowym wydaniu tematycznym na stacja7.pl. Portal podejmuje od dzisiaj temat „Religijne ściemy” i z pomocą czołowych polskich publicystów katolickich obala stereotypy o Kościele.

Więcej…

 
Organizacje z 33 państw za zakazem propagandy homoseksualizmu

Ponad 100 organizacji społecznych z 33 państw, występujących w obronie tradycyjnych wartości rodzinnych, poparło wprowadzone w Rosji prawo zabraniające propagandy „nietradycyjnych relacji seksualnych” wśród dzieci. Odnośne oświadczenie wydano w przeddzień rozpoczynającego się dzisiaj w Petersburgu szczytu państw G-20.

Więcej…

 
II Kongres Nowej Ewangelizacji

II Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji "Obudzić olbrzyma", którego tematem będzie parafia, odbędzie się 19-22 września w Warszawie. Udział w spotkaniu zgłosiło 500 osób z całego kraju, obecni będą też goście z Włoch, Francji, USA. Kongres gościć będzie 40-tysięczna parafia Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie. Dziś w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski miała miejsce konferencja prasowa zapowiadająca Kongres.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 107892 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook